Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért "menő", ha az ember...

Miért "menő", ha az ember tudatlan és műveletlen?

Figyelt kérdés

Még fiatal vagyok, mindössze 20 éves. És eddigi tapasztalataim alapján nekem nagyon úgy tűnik, hogy az emberek többsége borzalmasan tudatlan.


Főleg a saját korosztályom. Azt tudom, hogy régebben is, és most még most is lenézik és kiröhögik azokat, akik olvasnak. Egyszerűen strébernek és furának tartja a korosztályom jókora többsége az ilyen embereket. Pláne ha valamilyen komolyabb könyvet olvas az adott illető, mint például történelmi könyvek vagy szépirodalom. Az is feltűnt, hogy az emberek azokat is lenézik akik szorgalmasan tanulnak. Mindig kinevetik őket és sokszor gúnyolják is őket, vagy közvetlenül vagy csak a háta mögött.


A idősebbeknél se sokkal jobb a helyzet. Ha megnézem a családomat vagy az idősebb ismerősöket, akkor se sokat változik a helyzet. Semmi komoly témáról nem szoktak soha beszélgetni és nem is lehet velük, mert egyszerűen csak kiröhögik az embert, hogy ne foglalkozzon ilyenekkel. Inkább nézze a Facebookon, hogy mit írt ki a szomszéd. Vagy pletykalkodjon a környéken lakókról. Esetleg menjen le a kocsmába inni és jöjjön haza teljesen részegen, mert az milyen humoros már. Egyedül még a politikáról hallok embereket beszélni, de ott is általában az egész csak artikulálatlan ordítozásba fajul, vagy szimplán csak baromi hülyeségeket beszélnek az emberek.


Saját tapasztalatból is tudom, hogy nagyon furán néznek rám az emberek, ha megtudják, hogy szeretem a történelmet, fizikát, politikát, és érdekelnek olyan eléggé komoly témák is mint például a világegyetem létrejötte és működése. Persze nem ezzel mutatkozom be az embereknek és nem is beszélek folyton erről, de látom, hogy nagyon furán néznek az emberek ha akár több hónapos ismeretség után is megjegyzem nekik, hogy engem komolyan érdekelnek ezek a témák. A család meg persze mindig csak legyint rá és annyit mond, hogy ez nem fog pénzt hozni a konyhára. Tölthetném helyette inkább valami hasznossal az időmet, például beszéljem ki velük, hogy az a csúnya szomszéd is csináltatott magának egy kutat, biztos csak azért, mert nekünk is van. Vagy valami hasonló.


És én egyszerűen nem értem, hogy miért ilyenek az emberek. Nem is érdekli őket az a világ, amelyben élnek? És miért nézik le, ha valakit mégis? Komolyabb cikkek alatt is a hozzászólásokban általában annyi tömény marhaságot olvashat az ember, hogy végleg elveszti a hitét az emberiségben.


Vagy például az alkohol túldicsőítését se értem. Folyamatosan mindenki arról beszél, hogy az milyen jó, a világ legmenőbb dolga minden második nap berúgni és szinte már nem is ember az ember, ha ő nem iszik egyfolytában. Én is ittam már alkoholt, nem is keveset. Voltam már bulikban és elég sokat ittam is már, mert úgy tűnik jól bírom az italt. De egyszerűen nem értem mit szeretnek rajta ennyire az emberek. Az íze nem valami jó és a hatása se olyan jó mint mondják. Egy kicsit felszabadul tőle az ember, de ha annál is tovább iszik, akkor elég hamar kidől. És azt se igazán értem, hogy miért ilyen fontos az ivás? A korosztályomban szinte minden csak erről szól, hogy ki mennyit, hol és mikor iszik. Szinte az összes pénzüket elszórják rá. És sokszor az idősebb korosztály se jobb, inkább rosszabb.


Miért ilyen a társadalom? Miért "menő" és elfogadott butának lenni és miért gáz, ha valaki kicsit jobban érdeklődik a komolyabb dolgok iránt is?



2022. szept. 8. 07:53
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
93%

ez van.

a sokkal nagyobb baj, h ezek az ostobák kerülnek általában állami helyeken vezető pozícióba, és ez aztán gyönyörű eredményhez vezet ...

2022. szept. 8. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
69%
Nem s társadalom ilyen, hanem a közeg, ahonnan származol. Ezen nem tudsz változtatni, viszont beköltözhetsz városba, vagy akárhova művelt emberek közé, ahol van értéke a tudásnak.
2022. szept. 8. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 Noren1989 ***** válasza:
68%
Könnyen lehet azonosulni a magyar emberek javàval.
2022. szept. 8. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
6%
tl;dr
2022. szept. 8. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
27%

Erre a válasz nagyon egyszerű, mert falun laksz. A válasz: Falu.


Nem nézem le az ott élőket, én is laktam falun, ugyanilyen volt, mindenki a másikról petykált, ha nekik ez jó akkor felőlem csinálják.

2022. szept. 8. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 Andizsuzsi ***** válasza:
72%

"Miért ilyen a társadalom?"


Nem ilyen a társadalom. Keress más társaságot.

2022. szept. 8. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
60%
Most panaszkodsz vagy dicsekszel? Szerintem provokálsz!
2022. szept. 8. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
80%
Nem menő.
2022. szept. 8. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
69%

Tehát jól értjük?

Te vagy messze a legokosabb mindenki közül? Ez a lényeg?

Csak nehogy egyszer meglepődj, ha kikeveredsz egy picit a putriból, hogy bizony van világ sokkal feljebb is.

2022. szept. 8. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
72%

Magyarország második legnagyobb városában élek, 35 éves vagyok és mintha én írtam volna a sorokat.

Nem, nem falu. Debrecen. És igen, ilyen lett a társadalom.

Én vállalom, hogy nincs normális társaságom, nem is akarok ilyen embereket.

Aki azt írja, hogy nincs így, az sem lenne itt, ha valóban nem így lenne.

Pletyka, ivás, tiktok, rázza a bulát a roma jány a tiktokon, ezt nézzük, ezt beszéljük ki, a szomszédnak 20 milliós kocsija van,mi vegyünk 30-ért a babaváróból, aztán sírjuk tele a netet, hogy sok a villanyszámla. (Mert otthon vagyok egész nap a 3 kölökkel, nem dolgozok, egész nap fogyasztok, de nem értem miért ennyi)

Szörnyű lett a világ, semmi fizikai élet, ha a buszon ülsz, és a kilátást nézed, összesúgnak a hátad mögött, mert nem a telefonba vagy búja. Az asztalnál a telefont jobb vagy bal oldalra tesszük? De késsel-villával enni nem tud egyik sem szépen.

Birkák országa lett Magyarország. Inkább vagyok én is egyedül, mert ez katasztrófa.

2022. szept. 8. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!