Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért "menő", ha az ember...

Miért "menő", ha az ember tudatlan és műveletlen?

Figyelt kérdés

Még fiatal vagyok, mindössze 20 éves. És eddigi tapasztalataim alapján nekem nagyon úgy tűnik, hogy az emberek többsége borzalmasan tudatlan.


Főleg a saját korosztályom. Azt tudom, hogy régebben is, és most még most is lenézik és kiröhögik azokat, akik olvasnak. Egyszerűen strébernek és furának tartja a korosztályom jókora többsége az ilyen embereket. Pláne ha valamilyen komolyabb könyvet olvas az adott illető, mint például történelmi könyvek vagy szépirodalom. Az is feltűnt, hogy az emberek azokat is lenézik akik szorgalmasan tanulnak. Mindig kinevetik őket és sokszor gúnyolják is őket, vagy közvetlenül vagy csak a háta mögött.


A idősebbeknél se sokkal jobb a helyzet. Ha megnézem a családomat vagy az idősebb ismerősöket, akkor se sokat változik a helyzet. Semmi komoly témáról nem szoktak soha beszélgetni és nem is lehet velük, mert egyszerűen csak kiröhögik az embert, hogy ne foglalkozzon ilyenekkel. Inkább nézze a Facebookon, hogy mit írt ki a szomszéd. Vagy pletykalkodjon a környéken lakókról. Esetleg menjen le a kocsmába inni és jöjjön haza teljesen részegen, mert az milyen humoros már. Egyedül még a politikáról hallok embereket beszélni, de ott is általában az egész csak artikulálatlan ordítozásba fajul, vagy szimplán csak baromi hülyeségeket beszélnek az emberek.


Saját tapasztalatból is tudom, hogy nagyon furán néznek rám az emberek, ha megtudják, hogy szeretem a történelmet, fizikát, politikát, és érdekelnek olyan eléggé komoly témák is mint például a világegyetem létrejötte és működése. Persze nem ezzel mutatkozom be az embereknek és nem is beszélek folyton erről, de látom, hogy nagyon furán néznek az emberek ha akár több hónapos ismeretség után is megjegyzem nekik, hogy engem komolyan érdekelnek ezek a témák. A család meg persze mindig csak legyint rá és annyit mond, hogy ez nem fog pénzt hozni a konyhára. Tölthetném helyette inkább valami hasznossal az időmet, például beszéljem ki velük, hogy az a csúnya szomszéd is csináltatott magának egy kutat, biztos csak azért, mert nekünk is van. Vagy valami hasonló.


És én egyszerűen nem értem, hogy miért ilyenek az emberek. Nem is érdekli őket az a világ, amelyben élnek? És miért nézik le, ha valakit mégis? Komolyabb cikkek alatt is a hozzászólásokban általában annyi tömény marhaságot olvashat az ember, hogy végleg elveszti a hitét az emberiségben.


Vagy például az alkohol túldicsőítését se értem. Folyamatosan mindenki arról beszél, hogy az milyen jó, a világ legmenőbb dolga minden második nap berúgni és szinte már nem is ember az ember, ha ő nem iszik egyfolytában. Én is ittam már alkoholt, nem is keveset. Voltam már bulikban és elég sokat ittam is már, mert úgy tűnik jól bírom az italt. De egyszerűen nem értem mit szeretnek rajta ennyire az emberek. Az íze nem valami jó és a hatása se olyan jó mint mondják. Egy kicsit felszabadul tőle az ember, de ha annál is tovább iszik, akkor elég hamar kidől. És azt se igazán értem, hogy miért ilyen fontos az ivás? A korosztályomban szinte minden csak erről szól, hogy ki mennyit, hol és mikor iszik. Szinte az összes pénzüket elszórják rá. És sokszor az idősebb korosztály se jobb, inkább rosszabb.


Miért ilyen a társadalom? Miért "menő" és elfogadott butának lenni és miért gáz, ha valaki kicsit jobban érdeklődik a komolyabb dolgok iránt is?



2022. szept. 8. 07:53
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
40%

Sajnos ez van!

https://www.youtube.com/watch?v=BBvIweCIgwk

Tegyél róla, hogy legalább te több legyél ennél.

2022. szept. 8. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:

#9


Soha egy szóval nem írtam olyat, hogy én lennék a legokosabb. Közel sem vagyok az, az ismerőseim és a szaktársaim között is akadnak olyanok akik bőven jobb szellemi adottságokkal rendelkeznek, mint én. A műveltség és az intelligencia az két külön dolog. Engem pont az érdekel, hogy az ilyen emberek miért csak az ócska pletykákról és a vedelésről tudnak beszélni. Ők nem érzik ezt fárasztónak? Ha sokáig beszélgetek ilyenekről én már konkrétan lefáradok szellemileg a sok hülyeségtől, amit hallok.

2022. szept. 8. 09:31
 13/24 anonim ***** válasza:
100%
Ők nem.
2022. szept. 8. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
87%

Biztos, hogy nem az egész társadalom ilyen.


Vannak Magyarországon olyan megyék, régiók ahol a felnőtt lakosság döntő többségének a legmagasabb fokú végzettsége a nyolc általános. Ilyen helyek például Szabolcs megye vagy Nógrád megye.


Míg ezek mellett vannak olyan területek ahol a felnőtt lakosság döntő többségének felsőfokú végzettsége van. Ezek pedig Budapest, illetve Győr Moson Sopron megyére jellemzőek.


Feltételezem nem Budapesten és nem is Győr Moson Sopron megyében élsz.

2022. szept. 8. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
100%
Nézd meg a nép vezérét, milyen pédát mutat? Az oktatást szétb*a, a számára lázítható csoportokkal foglalkozik inkább. Ilyen országtól nincs mit várni.
2022. szept. 8. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
93%

Lehet valaki intelligens egy 8 általánossal is, ugyanúgy lehet egy kivagyi pöcs a diplomás ember is. És az utóbbit jobban szokták hangoztatni az emberek magukról. Hajlamosak olyan dologban is okoskodni, amihez közük sincs és azzal magyarázzák, hogy ők jobban tudják, mert felsőfokú végzettségük van.

Ahhoz hogy valaki beálljon birkasorba, nem számít az iskola. Ahogy ma már a jó fizetéshez sem.

2022. szept. 8. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon egyszeru a valasz: a legtobb embernek atlagos az intelligencia szintje, ami egyaltalan nem eleg ahhoz, hogy olyanokon gondolkodjon, mint te. Anno en is mar gyerekkent a vilagegyetemrol neztem dokumentum filmeket, engem is az ehhez hasonlo temak kotottek le, es sose talaltam olyan embert, aki vevo az ilyesmire. Aztan mikor olyan munkahelyre kerultem, ahol intelligensebb emberek dolgoznak (mar csak a munka jellege miatt is), na akkor ott mar volt vevo ezekre a temakra is. Szoval ne te erezd magad furanak, mert mas az erdeklodesi korod, mint az atlagnak, hanem keress olyan tarsasagot, akik hozzad hasonloak.
2022. szept. 8. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
100%
Én diplomás (mérnök) vagyok, olyan munkahelyen dolgoztam (Budapesten), ahol kizárólag diplomások voltak, de a színvonal kuka volt. Szerencsére váltottam és itt értelmes emberek vannak. Szóval a diploma nem feltétlenül számít; ha valaki végigcsalja az egész egyetemet, akkor ugyanaz a sötét bunkó paraszt marad, aki volt. Kedves kérdező, sajnos jól látod a dolgokat. Annyit tudsz tenni, hogy keresed azok társaságát, akikkel hasonló az érdeklődési köröd. A család pedig család marad: én is falra mászok attól, ha valaki a szomszéd miatt csinál ezt-azt.. De ha valaki nem képes szellemileg lekötni magát (akár olvasni, keresztrejtvényezni, stb), az mással fog foglalkozni.
2022. szept. 8. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
100%

diplomás ... nos azért iszonyat nagy különbségek vannak diploma és diploma között. és azért ezt megtapasztaltam.

mint még a nagy összevonások előtt voltak pl ilyen-olyan tanítóképzők, és voltak a bölcsész-tanár 5 éves képzések (csak 1 példa). ők verték a mellüket, hogy milyen értelmesek, okosak, de mikor megláttam, mit tanulnak, eleve dobtam egy hátast.

azért ha egy komolyabb szakot elvégez valaki, nagyjából adódik az is, hogy nyilván emelkedik az értelmi színvonala. aztán persze akadnak kivételek, de azért ott a háttérben azért körbenéznék.

aztán ma pedig ugye olyan durván lesüllyedt kb nullára a felsőoktatás színvonala (kevés kivétellel), hogy semmi garancia semmire.

és persze az is igaz, ami írtak, csak sztem kivételszerű, hogy valaki minden magasabb szintű suli nélkül nagyon értelmes. van ilyen, tudom, vannak autodidakta módon is nagyon sokat tanuló, fejlődő emberek, de azért nem ez a jellemző.

és akkor a prognózis: ez a helyzet sajnos csak rosszabb lesz, mivel nincs természetes szelekció, nincs elég diák. sőt, már magasan kvalifikált tanár se nagyon.

2022. szept. 8. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
100%
Mert a buták az orruknál fogva irányíthatók. Ezért is van lebutítva a magyar közoktatás, ugye.
2022. szept. 8. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!