Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért "menő", ha az ember...

Miért "menő", ha az ember tudatlan és műveletlen?

Figyelt kérdés

Még fiatal vagyok, mindössze 20 éves. És eddigi tapasztalataim alapján nekem nagyon úgy tűnik, hogy az emberek többsége borzalmasan tudatlan.


Főleg a saját korosztályom. Azt tudom, hogy régebben is, és most még most is lenézik és kiröhögik azokat, akik olvasnak. Egyszerűen strébernek és furának tartja a korosztályom jókora többsége az ilyen embereket. Pláne ha valamilyen komolyabb könyvet olvas az adott illető, mint például történelmi könyvek vagy szépirodalom. Az is feltűnt, hogy az emberek azokat is lenézik akik szorgalmasan tanulnak. Mindig kinevetik őket és sokszor gúnyolják is őket, vagy közvetlenül vagy csak a háta mögött.


A idősebbeknél se sokkal jobb a helyzet. Ha megnézem a családomat vagy az idősebb ismerősöket, akkor se sokat változik a helyzet. Semmi komoly témáról nem szoktak soha beszélgetni és nem is lehet velük, mert egyszerűen csak kiröhögik az embert, hogy ne foglalkozzon ilyenekkel. Inkább nézze a Facebookon, hogy mit írt ki a szomszéd. Vagy pletykalkodjon a környéken lakókról. Esetleg menjen le a kocsmába inni és jöjjön haza teljesen részegen, mert az milyen humoros már. Egyedül még a politikáról hallok embereket beszélni, de ott is általában az egész csak artikulálatlan ordítozásba fajul, vagy szimplán csak baromi hülyeségeket beszélnek az emberek.


Saját tapasztalatból is tudom, hogy nagyon furán néznek rám az emberek, ha megtudják, hogy szeretem a történelmet, fizikát, politikát, és érdekelnek olyan eléggé komoly témák is mint például a világegyetem létrejötte és működése. Persze nem ezzel mutatkozom be az embereknek és nem is beszélek folyton erről, de látom, hogy nagyon furán néznek az emberek ha akár több hónapos ismeretség után is megjegyzem nekik, hogy engem komolyan érdekelnek ezek a témák. A család meg persze mindig csak legyint rá és annyit mond, hogy ez nem fog pénzt hozni a konyhára. Tölthetném helyette inkább valami hasznossal az időmet, például beszéljem ki velük, hogy az a csúnya szomszéd is csináltatott magának egy kutat, biztos csak azért, mert nekünk is van. Vagy valami hasonló.


És én egyszerűen nem értem, hogy miért ilyenek az emberek. Nem is érdekli őket az a világ, amelyben élnek? És miért nézik le, ha valakit mégis? Komolyabb cikkek alatt is a hozzászólásokban általában annyi tömény marhaságot olvashat az ember, hogy végleg elveszti a hitét az emberiségben.


Vagy például az alkohol túldicsőítését se értem. Folyamatosan mindenki arról beszél, hogy az milyen jó, a világ legmenőbb dolga minden második nap berúgni és szinte már nem is ember az ember, ha ő nem iszik egyfolytában. Én is ittam már alkoholt, nem is keveset. Voltam már bulikban és elég sokat ittam is már, mert úgy tűnik jól bírom az italt. De egyszerűen nem értem mit szeretnek rajta ennyire az emberek. Az íze nem valami jó és a hatása se olyan jó mint mondják. Egy kicsit felszabadul tőle az ember, de ha annál is tovább iszik, akkor elég hamar kidől. És azt se igazán értem, hogy miért ilyen fontos az ivás? A korosztályomban szinte minden csak erről szól, hogy ki mennyit, hol és mikor iszik. Szinte az összes pénzüket elszórják rá. És sokszor az idősebb korosztály se jobb, inkább rosszabb.


Miért ilyen a társadalom? Miért "menő" és elfogadott butának lenni és miért gáz, ha valaki kicsit jobban érdeklődik a komolyabb dolgok iránt is?



2022. szept. 8. 07:53
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
100%

Én imádok olvasni, művelődni.

Nem iszok alkoholt és tényleg semmibe sem néznek.

Vqn aki megkérdeztem beteg voltam-e hogy jó ideje nem posztolok fbkon.

Mi közük hozzá?

2022. szept. 8. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
77%

Fiatal koromban engem is érdekeltek az ilyesmik, aztán ahogy idősödöm, egyre inkább látom, hogy semmi értelme az ilyen jellegű tudásfelhalmozásnak.

A csillagászat például egy érdekes téma, szabadidőmben néha én is foglalkozok vele. De nekem nincs "üresben járó" szabadidőm. Hétköznap 8 órát dolgozom, aztán megyek a gyerekért a suliba, aztán haza, utána még valamikor el kell menni bevásárolni, közben foglalkozni a gyerkőccel és a mindenféle dolgaival, és persze a feleségemet sem akarom elhanyagolni... és amikor nem ezt csinálom, akkor jellemzően tanulok, mégpedig informatikát, programozást vagy üzemeltetést.


"Nem is érdekli őket az a világ, amelyben élnek?"


Én azt figyeltem meg, hogy az olyan fajta emberek, akik képesek sok tudást felhalmozni, érzelmileg rendkívül kiegyensúlyozottak. Nekem is van ilyen ismerősöm, már babaként is szinte tökéletesen harmonikus volt, most 17 éves, és sokszor jön oda hozzám, zsolozsmázza a fülembe az ókori görög istenek családfáját, meg IV. Béla életét percről percre, meg az olasz nyelv mélységeit... én pedig közben azon agyalok, hogy mikor lesz a gyereknek a szülői értekezlet, hogy a melóhelyre mit kell vinnem holnap, hogy a programomhoz amit épp írok, még melyik anyagrészt kell átnéznem és ilyesmik, és próbálok nem heveny agyfaszt kapni a zsolozsmázástól :)

Én az olyan tudást értékelem, amit a gyakorlatban tudok hasznosítani - IV. Béla életrajza mondjuk pont nem ilyen. Számomra ez haszontalan és felesleges információ.

Az ilyen tudásfelhalmozó emberek jellemzően nem túl gyakorlatiasak, és sok esetben lassúak, szöszmörgősek is. Olyan ráérősen csinálnak mindent. Nagyon gyakori, hogy nyugisabb, kevésbé teljesítményoreintált munkakörökben helyezkednek el (mint pl. náluk az egyetemen a főkönyvtáros) Én borzasztóan türelmetlen típus vagyok, ha valami kihívás jön képbe, azonnal nekiesek és csinálom, egyébként érzelmileg eléggé kiegyensúlyozatlan vagyok. És mivel mi, emberek, temperamentumban, jellemvonásokban ennyire eltérőek vagyunk, sokszor épp ezért nem értjük meg egymást. És azt látom, hogy az ilyen tudásfelhalmozó emberek nem igazán tulajdonítanak jelentőséget az érzelmeknek, mert nekik jellemzően nincsenek heves érzelmeik. Még azt is ki merem jelenti, hogy férfiként is kevésbé akítvak szexuálisan, mint az átlag.

A mértéktelen ivásnak is érzelmi okai vannak, leszámítva a nyilvánvaló kultúrális hatásokat. Aki iszik, az érzelmileg bajban van.


Ezt lenne fontos megérteni, hogy az érzelmek és az intellektualitás egymástól NEM elválasztható fogalmak, hanem folyamatos egymásra hatásban léteznek.

2022. szept. 8. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
100%

22-essel nem értek egyet, nem mindenki olyan.

Kérdező te keresd a hasonlók társaságát. Az embereket majd megérted.

2022. szept. 8. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim válasza:
100%
Nem menő! Sőt..
2022. szept. 11. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!