Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit csináltok, ha valami...

Mit csináltok, ha valami miatt aggódtok, hogy lenyugodjatok?

Figyelt kérdés
Az agyam tudja, hogy kár aggódni, mert nem változtat semmin, és nem visz előrébb. De mégis érzem, ahogy dobog a szívem és nem tudom elterelni a figyelmem az adott dologról. Van valami bevált praktikátok, hogy a testetek is elhigyje, hogy fölösleges aggódni, ne csak az agy?

2022. szept. 9. 20:35
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%
En ilyenkor megprobalom racionalisan atgondolni meg egyszer a dolgokat.
2022. szept. 9. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
48%
Én kisírom magam, aztán egy darabig jó utána.
2022. szept. 9. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 Noren1989 ***** válasza:
Én pl rejszolok, vagy iszok. Tegnap egész nap a föld felett lebegtem 🤫
2022. szept. 10. 04:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a jógasegít leginkább ilyenkor. Youtube-on nagyon sokféle vidit találsz, kezdők számára is van bőven tartalom. : )
2022. szept. 10. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
64%

Én rendszeresen szorongtam valami miatt, ez kb. szorongástól a rettegésig tartott (munkám során, magánélet, autóvezetés, stb). Tesóm azt mondta, ő úgy szokta, hogy végiggondolja, mi lehet a LEGROSSZABB, ami az adott esetben történhet. És ahogy ez tudatosul benne, valahogy könnyebb lesz. Nem tudom, én nem próbáltam még, de neki bejött. Lehet benne egy olyan logika, hogy a legrosszabb ugye eleve nagyon-nagyon ritkán történik meg, elég széles a skála, hogy mik történhetnek meg.

Neki bejött.

2022. szept. 10. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
Nem szorongok igazából, és ez nem egy hosszútávú dolog. Hosszútávon nem befolyásolja az életem meg semmit, legfeljebb rövidtávon nem egy pozitív dolog. Csak mégis ott motoszkál a gondolat a fejemben, bármit csinálok. De egyébként nagyjából összekaptam magam. Az alvás segített. Köszi a válaszokat.
2022. szept. 10. 09:26
 17/17 anonim ***** válasza:

Én lebénulok. Nem tudok produktív lenni. Pótcselekvéseket csinálok. Leginkább telefonos agyzsibbasztás. Ez amolyan figyelemelterelés, a probléma szőnyeg alá söprése. Ilyenkor csak így tudok nyugodt maradni, jobb, ha nem próbálnak kizökkenteni. Nem csinálok rosszat, nem dühöngős vagyok, csak úgy rosszabbat tesz, átjön rám a stressz, negatívabban élem meg az időszakot.


Szóval jó, ha minél előbb eljön a stresszt okozó dolog. Vagy tudok aludni egyet mihamarabb. Szóval pl evy vizsga miatt vagyok ilyen idegben, akkor elkezdődik a vizsga, ésminden eddigi szarság eltűnik rólam. Szóval nagyon rosszul élem meg ezeket, nem tudom igazán kezelni.

2022. szept. 10. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!