Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Jogos, hogy sértve érzem...

Jogos, hogy sértve érzem magam emiatt?

Figyelt kérdés

19 éves vagyok. A, B, C és nemsokára E kategóriás jogsim van.

Az utcánkban szinte mindenki, akinek szükséges, az egyik ember háza előtt fordul meg y-ban. Én is.

Most szólt a csávó apámnak, hogy adja át nekem, hogy nem baj, ha ott fordulok meg, de ne farolgassak, meg ne rugassam az autónak.

Nem szoktam ilyeneket csinálni, nem is tudnék amúgy elsőkerekes autóval úgy, hogy még a kézifék is rossz🤷‍♂️

Tök normálisan szoktam megfordulni.

Nyáron a szomszédtól meg azt kaptam meg, hogy lassabban menjek, ne verjem a port (földút)

Egyébként az valahol jogos is volt, bár hozzáteszem, akkor sem száguldoztam. Ellenben némelyik, az utcában lakó csávóval.

Most akkor csak nekem mernek szólni? A "frissjogsis" hülyegyerekre kell fogni mindent, vagy mi?

Ja amúgy nagyon ritkán látszik, hogy valaki tényleg szokta rángatni a kéziféket a csávó háza előtt, de nem én.

Szerintem mostmár inkább rükvercben jövök be az utcába, mondjuk akkor meg az lesz a bajuk.



#autó #szomszéd #megfordulás #Nyikhajgyerek #Nemvagyokaz
2022. szept. 29. 19:06
 1/3 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem igen. Engem 5-en jelentettek föl pár utcányira, mert hajnal 2-kor felébresztette őket valaki a hangos motorjával.

1: hajnal 2-kor boldogan csucsukálok az ágyamban, 2: elektromos motorom van. Amikor a kiérkező rendőrök az utóbbit ellenőrizték jót nevették az öregeken és elmentek. Elég mérges voltam akkor.

2022. szept. 29. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
63%
De honnan tudod, hogy nekik nem szólt? Kicsit érzékenyen reagálsz, nem? Én biztos nem sértődnék meg ezen, főleg ha nincs is igaza. Miért veszed akkor magadra?
2022. szept. 29. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Mindenhol vannak kiállhatatlan emberek, akik attól érzik jól magukat, ha leteremthetnek másokat. Hogy a valósággal nincs összhangban a reklamálásuk az nem zavarja őket - kicsit sem. 19 éves vagy, készülj föl: lesz még ilyen, sőt cifrább is! ;-))

Ha a lelkiismereted tiszta akkor szólj vissza kedvesen, hogy például:

" - a polgármesteri hivatalban szíveskedjék szóvá tenni, hogy porzik az út. Merthogy nemcsak Te jársz ott autóval, és Téged is zavar a por!" - Ilyesmi...

A lényeg, hogy kedvesen, megértően is "be lehet szólni" - ezzel általában nem tudnak mit kezdeni. De ezt is gyakorolni kell - sajnos nekem sem mindig jön össze, pedig az én lányom már 20 éves! ;-)

2022. okt. 3. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!