Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit gondoltok rólam?

Mit gondoltok rólam?

Figyelt kérdés

2 éve költöztem ki Ausztriába.

Otthon egy bankban dolgoztam Pesten és jogot tanultam, de sajnos nem tudtam befejezni az agyagi problémák miatt.

Mikor kiköltöztem akkor semmit nem beszéltem németül.

Emlékszem,hogy a “hogy vagy” és a “hogy hívnak”-ot is fordítottam.

Angolul viszont középszinten beszélek és így felvettek egy étterembe. Csak mivel senki nem beszélt angolul csak németül ezért onnan elküldtek.

Szorongatták a kezemet néha mikor nem értettem valamit meg fintorogtak, kiabáltak.

Aztán akkor pánikban voltam mert nem volt lakásom sem. Mivel az éttermi munkához járt volna szállás is.

Így viszont sajnos nem sikerült.

Hívogattam hoteleket, éttermeket..próbanapra mentem többször és végül felvettek egy másik étterembe ahol egy magyar srác épp lakótársat keresett.

Így sikerült szobát találnom.

Ebben az étteremben dolgoztam 1 évig.

Közben leraktam a B2-es nyelvvizsgát és irodában kezdtem el dolgozni ahol angolul beszéltem.

Sajnos az a munka nem jött be mert nem volt hozzá végzettségem.

Most 2 hónapja könyvelésen dolgozom mint asszisztens és elkezdtem egy könyvelői képzést.

Nagyon sokszor egyedül érzem magam és annyira nehéz minden.

Szerintetek megéri ez a szenvedés?

Lesz ez jobb ennél még? Nekem ez a jelenlegi állapot még mindig nem elég, habár már van saját albérletem ami nagyon szép és imádom, de mégis egyre jobban félek a jövőtől és kérdőjelezem meg magam,hogy biztosan megy-e ez az egész nekem.

Ez mindenkinek ilyen nehéz?


26/N


2022. okt. 18. 21:39
 1/4 anonim ***** válasza:
60%
Szerintem azért mindenképp dicséretes és tiszteletre méltó, hogy próbálsz tenni és hajtani, hogy előrébb juss. De egyébként megnyugtatlak, mindenkinek ilyen nehéz és Magyarországon csak rosszabb. Ha jól vettem ki, akkor nem költöztél haza, vagy igen?
2022. okt. 18. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon nagy fejlődésen vagy túl, ehhez gratulálok! A jövőbe viszont senki nem lát, de ha a helyedben lennék, akkor ezen a ponton mindenképpen kitartanék már csak kíváncsiságból is, hogy mi a max. amit el tudok érni. Ha nagyon gyötörnek még ez után is az önmegkérdőjelező gondolatok, akkor érdemes lehet átgondolni, hogy mivel nem vagy elégedett és azon hogyan lehet változtatni.
2022. okt. 18. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Azt gondolom, hogy nehéz az utad, amit választottál, de van hozzá tehetséged, kitartásod. ÍHa nem megy valami, keresel mást helyette és nem adod fel. Ügyes vagy:).

Nehezen, de meg fogod találni magadat az életben, szerintem maradj ott, és teljesedjen ki az életed, mert megéri:).

2022. okt. 18. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Mi a kérdés? Hogy érted, hogy nem elég? Maga a munka nehéz, vagy az önálló élet, dolgozással, lakásfenntartással, gondokkal?
2022. okt. 18. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!