Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Számotokra aki hisz a horoszkó...

Számotokra aki hisz a horoszkópban, az automatikusan buta?

Figyelt kérdés
2022. okt. 21. 10:03
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
81%

Nem kell mindent tudományosan szemlélni.


Vagy hiszel benne, vagy nem. Én nem értek az asztrológiához, szellemmel sem találkoztam, de mint írtam, fenntartom a lehetőséget, hogy van olyan, ami nem humbug.

2022. okt. 21. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
74%
Én szeretem tanulmányozni az asztrológiát, ami nem csak annyiból áll hogy valaki “kos”. A Blikk, nők lapja stb horoszkópokat nem olvasok, de miután megnéztem az egész születési képletemet és egyre több mindent megértek, sok minden a helyére került bennem. Lehet hülyének néz valaki emiatt, nem érdekel, nekem segített a lényeg ez. Persze nem ítélek el senkit a napjegye alapján, és nem ezalapján választottam párt sem. De megnéztem az ő képletet is, hogy jobban megértsem őt is pl. Véresen komolyan nem veszem, amilyen iránymutatóként használom.
2022. okt. 21. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
91%
Nem tartom butának azokat az embereket, akik hisznek a horoszkópokban, csak nem értek velük egyet.
2022. okt. 21. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
82%
Nem.
2022. okt. 21. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
49%
Igen.
2022. okt. 21. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
85%

Olyan emberként aki nem hisz a horoszkópokban: az olyanokat, akik a feltűnően hangosan nyígnak a horoszkópok miatt, összességében butábbnak tartom, mint az átlag horoszkóphívőket.


Találkoztam olyan horoszkóphívővel akinek két mesterdiplomája volt, volt egy olyan munkatársam aki hitt a horoszkópokban és vele hatalmasat lehetett beszélni BÁRMILYEN témáról, mert olyan széles ismeretei voltak a világról. Volt olyan is, hogy egy összejövetelen megpróbálta elmagyarázni nekem úgy rendesen, mélyenszántóan hogy mit jelentenek a házak, szögek, aszcendensek, meg mittudomén, és (nem tartom magam butának, de) egy krva szó nem maradt meg bennem, mert olyan baromi bonyolult volt, amit mondott.


Szóval a horoszkópokban általában, tapasztalataim szerint az hisz, aki nyitott a spiritualitásra, viszont az intézményesített vallás nem neki való, ettől pedig nem lesz valaki automatikusan buta.

Viszont az olyanok akik tényleg látványosan szidják az ilyen alternatív spiritualitást, és automatikusan hülyének nézik a horoszkóposokat, azok általában képtelenek felmérni az emberek komplexitását, és sztereotipiák/trendek alapján döntik el, hogy ki ciki/ostoba.

Nem túlzás azt mondani, hogy az emberek majdnem 100%a hisz, vagy élete során valamikor hitt valami nem racionálisban (isten, megérzések, négylevelű lóhere, hogy a halott nagyid vigyáz rád valahonnan, stb) de egyik körül sincs olyan szintű hisztéria, mint a horoszkóposok körül. Ami valahogy mindigis idegesített. Vannak társadalmilag káros hitrendszerek amik miatt hús-vér emberek szenvednek, de ezeket mégsem kritizálja annyi ember, a bennük hívőket pedig nem nézik ostoba kreténnek - az viszont a menthetetlen, undorító proliság szánalmas jele ha pl egy tinilány örömét leli a horoszkópokban, és lehetőleg minden módon a tudtára kell adni, hogy ő ettől ostoba és alantas lesz.

2022. okt. 21. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
21%

Ha csak elnevetgél azon, amit valamelyik szennylapban olvas, akkor nem feltétlenül. De aki annyira bele van szállva, hogy mindenféle bolygóállások meg aszcendensek alapján köpi másra a jellemzéseket, annál mindig arra gondolok, hogy ember, nem lett volna jobb, ha felütsz egy tudományos keresőt és utánanézel, hogy megéri-e erre elbaszni ennyi időt? Hogy nem lenne érdemesebb helyette csillagászattal vagy pszichológiával foglalkozni?


Nekem egyébként kategorikusan mindenki egy ostoba hulladék, aki valaminek úgy szentel jelentős időt, hogy segghülye a tudományos hátteréhez. A káposztaleveses diétézók, a súlyokat rángató-nem nyújtó sportolók és a dilettáns picsák is akik retinol után kifekszenek a napra. Egyszerűen nem. Csináld rendesen vagy hagyd a büdös picsába, úgyis csak egy hülye hóbort.

2022. okt. 21. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
30%
Jaj, a kedvencemet ki is hagytam. A kriptójóskák, akik leolvasni sem tudnak egy grafikont és a kamatos kamathoz is buták, mint a fasz.
2022. okt. 21. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
27%
Én nem érzem elcseszett időnek hogy ilyeneknek olvasok utána, nekem sokat segített az önismereti utamon. Illetve az asztrológia tanulmányozása mellett ugyanúgy jut idő a pszichológia tanulmányozására is és amire az nem adott választ arra adott az előbbi és fordítva.
2022. okt. 21. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
18%

#19


Ha jutna időd, tudnád, hogy nincs szignifikáns különbség a csillagjegyek személyiségvonásai között.


A horoszkóp abban más a hittől, hogy a hit és a vallás egészséges keretek között egy kapaszkodó. Valamit máshogy magyarázol, más keretben, mint a tudomány, de attól még működik. Erőt ad, megnyugtat, tartást ad... Ateista vagyok, de tanultam valláspszichológiát. A horoszkóp nem működik, félrevezető, kuruzslás kategória. És bizonyított tény, hogy nem működik. Mindeközben bizonyított tény, hogy az egészséges istenkép igenis támogathatja a személyiségfejlődést annak, aki ebben a keretben szeret gondolkodni és magyarázni az élete eseményeit.



Legalább magadnak ne hazudj...

2022. okt. 21. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!