Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Gazdag emberek miért panaszkod...

Gazdag emberek miért panaszkodnak az élet nehézségéről, amikor az életben levő problémák 99%-a megoldható sok pénzzel és a pénzzel milliónyi dolgot megvehetsz, ami boldogságot ad?

Figyelt kérdés
Nem kell reggel kelned, nem kell dolgoznod, nincs semmirekellő égetnivaló legalja főnököd, nem kell válogatnod olcsó és olcsóbb kaják közt..
2022. nov. 5. 23:59
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
75%
Nekem pl lehetne bármilyen gazdag pasim aki eltart, de olyan szinten mentális beteg vagyok hogy soha nem volt meg kapcsolatom… amikor sok pénzt kerestem is depressziós voltam… na annyira nem is nagy szám már a pénz
2022. nov. 6. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Akármilyen mentális betegséget megold az, ha ott csücsülnek a milliók/milliárdok a számládon és a legnagyobb problémád hogy melyik tengerben áztasd a lábad amíg a többieknek dolgoznia kell.
2022. nov. 6. 00:11
 3/21 anonim ***** válasza:
89%

Skizofréniát is? Ne nevettess..(nem vagyok az, de azt nincs az a pénz, hogy meggyógyítsák, max megkapja az elérhető legjobb terápiát)

Szklerózis multiplex? Mint pl szegény Christina Applagetenek és Michael J. Foxnak? Fájdalmas, szörnyű leépülés, a tudomány mai állása szerint erre és reggelig sorolhatnám, hány betegségre nincs gyógyír vagy az adott szervezeten múlik a javulás, nem a beteg pénztárcáján.

Igazad van, a pénz sok mindent megold, de egészséget és igazi, szívből jovo szeretetet nem lehet érte kapni.

Mondd, egy tolókocsis, krónikus beteg milliárdossal is cserélnél?

2022. nov. 6. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
75%
Amúgy, mint itthonülő kripli,aki a hónap utolsó 2 hetében nem eszik kb semmit, mert nincs rá, nem akarok én milliárdos lenni, csak besétálni a melóba, elviselni a fasz főnököt, utána kimenni egyet kocogni, kirándulni, milliókat adnék érte. Vagy ha el tudnám látni legalább a dolgaimat...A mindennapi "átlagküzdelmeket" megvívni, ami tudom, mindenkinek nehéz, de én másra sem vágyom jobban, csak a normál életre
2022. nov. 6. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
63%
Nem lehet boldogságot venni, a szegény néha gazdagabb. Ez egy dal szöveg, de igaz.
2022. nov. 6. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
57%
Attól, hogy pénzük van még más problémájuk lehet
2022. nov. 6. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
A pénz csak egy darab papír, vagy csak szám, amit nem is fogsz kézzel. Az igazán gazdagok meg nem panaszkodnak, mert nem a pénz teszi őket azzá, akik, hanem a hatalom.
2022. nov. 6. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
Ha beteg vagy, szegényként betegnek lenni mégrosszabb. Inkább kaviárt eszegetve lennék szomorkás hangulatban, mint májkrémeskenyeret majszolva.
2022. nov. 6. 01:14
 9/21 anonim ***** válasza:
82%

Nem tudom, ki hogy van vele, sosem vágytam a gazdagok közé. Volt, hogy barátnőim által elitebb körökbe kerültem, operák, vacsoraestek, de nem éreztem jól magam köztük. Feszélyezett, megjátszott volt az egész, mégis volt bennük valami nevetséges, ahogy fennhordták az orrukat.

Van, munkám, aránylag szeretem, annyi pénzem, hogy megéljek, évente kétszer olcsón megoldok egy társasutazást, spórolni tudok és szeretek.

A problémáim nem a pénzből vagy a hiányából erednek, bár embere válogatja.

Látom nálad nagyon központi kérdés vagy valami feldúlt.

2022. nov. 6. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
77%

Mentalitás kérdése a panaszkodás, márpedig akiben megvan ez a mentalitás, az sosem fog megelégedni az életével. Soha...

Bármilyen jól menjen a sora, nem fogja értékelni a helyzetét: a jót természetesnek veszi, és kb csak arra koncentrál ami rossz.


De ez kb minden kiváltsággal így van, nem csak a pénzzel.


Azt viszont sosem tudtam megérteni hogy egyesek (itt is szinte mindenki) miért tagadják, hogy a pénznek óriási hatalma van az emberi pszichére és jólétre. Elég csak a maslow piramisra gondolni; a kiegyensúlyozott, boldog élet puszta beugrójához is pénz kell, és a pénz az áthidaló szinte az összes lépcsőfok között. Nem tudom hogy csak a szegények önnyugtatása-e azt mondogatni, hogy jaj mindenkinek pont ugyanolyan nehéz az élet, akkor se lennék boldogabb ha lenne pénzem, vagy épp a gazdagok akarják tagadni a kiváltságikat, de mindenesetre elég gáz egy nyilvánvaló igazságot tagadni.

2022. nov. 6. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!