Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Sok gazdag ember miért viselke...

Sok gazdag ember miért viselkedik ilyen pu**i módon?

Figyelt kérdés

Anno amikor a középsuliban egy kis porral járt a suli egy kicsiny részének a javítása (talán csak egy kis fúrás lehetett), minden gazdag csaj és tanár ripacs módon játszotta a fulladásos halált és panaszkodott a körülmények miatt, miközben mindenki más normálisan tudott ott közlekedni. Vagy például rendszeresen látom, hogy az ismerőseim a gazdag ismerőseiknek a segélykérő/figyelemfelhívó posztjait osztják meg. Az ember azt gondolná, hogy bűncselekmény/egy illető eltűnése vagy valami komoly dolog történt. A frászt!

Néhány sor olvasása után egy laza WTF elmormolása közben konstatálom, hogy csak a kutyájuk/macskájuk tűnt el vagy elment 1,5 órára az áram és az egész család romokban, mert épp szülinapi zsúrt tartottak a "gyerkőcöknek". Amit nem tartanék olyan nagy problémának (bár nem tudom mi értelme nyafogni mindenkinek a facebook-n) ellenben ha nem érezném mindig azt a bicskanyitogató újgazdag dölyfösséget, ami persze lehet nem szándékos, csak egyszerűen hozzá vannak szokva a tökéletes kényelemhez/luxushoz/boldogsághoz és ha kicsit is meginog a komfortérzetük, már rosszul viselik az egészet. Az egyik gazdag volt osztálytársam mesélte anno, hogy külön költöztető vagy ahhoz hasonló céget bíztak meg azzal, hogy néhány kisebb cipős szekrény kaliberű bútort arrébb pakoljanak a házban, attól tartva, hogy megsérülnek!!!, miközben apuka és a ficsúr kisfiú is 190 centis és 100 kilós "fitnesz/kondikirály", aki rendszeresen feszít a 40 kilós kézi súlyzókkal a konditeremben. Olyat is olvastam már, hogy eltűnt valakinek a kis sz**os kutyája, vagyis bocsánat...az aranyos pici/cuki/muki családtag és fél milliót ajánlottak fel első körben a nyomravezetőnek, feljelentést tettek, kis túlzással épp csak az országos rendőrfőkapitánnyal nem vették fel a kapcsolatot. És akkor itt vagyok én, aki életében nem látott egy összegben még 500 ezret sem, esőben/hóban/szélben/forróságban is buszozok anélkül, hogy valakinek is tudnék panaszkodni és meghallgatná a bajaimat. Eközben normálisan járok egyetemre szóval azt sem mondhatom, hogy egy igénytelen, lusta proli lennék. Néhány hete egy csoporttársam eljött a már régóta felújításban levű lakásba (csempe helyett száraz beton és lekapart ezerféle színű fal) és azt kérdezte, hogy mikor fogunk visszaköltözni. Erre azt mondtam neki, hogy már közel másfél éve így élünk, mert még nincs meg a csempére és a festésre az a néhány százezer forint.

Tudom, hogy az embernek fogalma sincs az élet valódi nehézségeiről, ha alapból beleszületik a gazdagságba, de az ilyen emberekben miért nincs semmiféle lelki/fizikai tartás. Ha kitörne egy európai polgárháború (ami a mostani eseményeket nézve nem is annyira merész gondolat), egy hatalmas nagy járvány vagy akármi, akkor mihez kezdenének ezek a "first world problem" típusú mimózalelkű piperkőc emberek? Mi az oka, hogy egyre több ehhez hasonló viselkedésű ember van és nem is kifejezetten csak a gazdagok között?



2016. dec. 21. 17:20
1 2
 1/11 Feketeruhasember ***** válasza:
38%
Semmi kivetnivalót nem látok abban amit írsz, én csóró vagyok mégis legalább ennyire felfújtam azt amikor eltűnt a kutyám..a lehetett volna akkor országos körözést is elrendelnék érte. Hiába kondizom meg vagyok marhára nagyon bika, ha nem muszáj nem emelgetek semmit, főleg nem bemelegítés nélkül. A konditeremben biztosanságosan lehet terhelni az izmaidat, ha jól csinálod kis eséllyel sérülsz meg. Örülj neki hogy te ilyen kemény vagy, készülj a nagy harcra...
2016. dec. 21. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
42%
Mert tenyerén hordozta őket az élet és egy elkényeztetett, élhetetlen, lelkileg edzetlen, szánalmas nyomorék lett belőlük.Olyanok, mint a kitenyésztett, méregdrága, luxus ölebek, akik csak vicsorogni tudnak, meg nyivákolni, de ha véletlen erősebben megérinted, már beledöglenek.Hadd nyávogjanak.Nem kell velük törődni, vagy sajnálni.Ők tudnak semmiségekért segítségért ajvékolni, de hogy máson segítsenek, millióból esetleg egynek jut eszébe! Ha panaszkodik a porra, kavard fel egy kicsit az orra alatt! Jót tesz neki.Hadd szokja!
2016. dec. 21. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
23%
el vannak basz va az emberek.a sok "okos" szerkentyű gondolkodik sok helyett.látod itt ez a hozzászóló is hogy arrébb tegyen valamit be kell melegítsen😂 szerencsétlen egy embereket sikerült létrehozzanak.direkt van ,csak ezeknek lehet minden szart eladni meg beadni.belőlem nem élne meg ez a fogyasztói társadalom.
2016. dec. 21. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
De miért hisztiztek? Én valahol a kettő között vagyok, de nem értem, hogy miért baj ha valakit érdekel a kutyája. Az, hogy nem tud arrébb tenni egy szekrényt, valóban elég gáz, de ha mondjuk nagy az eszmei értéke, mert a nagyapjától maradt rá, vagy ilyesmi, akkor még azt is meg tudom érteni.
2016. dec. 21. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
A kutya sok csaladban csaladtag. Meg jo, h "hisztizik" azon, ha eltunki. En sem birom az ujgazdag nyafogast, bar nem tudom, hogy a tanarok kozott hogyan lenne gazdag, na de ezt az erzeketlenseget sem.
2016. dec. 22. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Elozo vagyok. Mi tortenne a kenyeskedokkel, ha vilagjarvany torne ki? Ugyanaz, mint veled. Vagy elkapna, vagy nem. Vagy tulelne, vagy nem. Nekem pont olyan ellenszenves ez a nagykepuskodes, hogy te milyen ertekes es kemenyen dolgozo ember vagy, bezzeg a masik a kisujjaddal sem er fel, mint az, ha valaki egy porszem lattan sikitofraszt kap.
2016. dec. 22. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Az, hogy facebookon figyelemfelkeltő posztokat osztanak meg, semmit nem jelent, a face erről szól... Attól meg én is kiakadnék, ha eltűnne a kutyám vagy macskám.
2016. dec. 24. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
90%

Megint egy okoska.

Neked ez miért fàj?

Hagyjuk ezt mi lenne ha kitörne a polgàrhàború vagy jàrvàny.

Elmondom neked mi lenne,egybôl pattannék Svàjcba,Luxemburgba,Dubaiba,USA mivel tudok nyelveket és piacképes szakmàm van.

Képzeld én sem emelnék meg egy értékes szekrényt mivel lehet annak az àra a te 10 évi fizudból se jönne ki.

Magaddal foglalkozzàl.

Tudod a gazdagok àt csoportosítjàk az idejüket,olvasd Tim Ferris 4 óràs munkahét könyvet.

Mindent kiszerveznek,mivel munkàval,üzlettel foglalkoznak.

Ahogy Gidófalvi Attila mondta a feleségének,Katinka nem érdekel mibôl intézed a szàmlàkat,én az üzlettel foglalkozok csak.

A gazdagok nem érnek ilyen baromsàgokra pl picsogni és ugatni GYK-n,meg bútort cipelni vagy kutyust keresni mert DOLGOZNI kell,igen DOLGOZNI,nem érnek rà ilyen dolgokkal foglalkozni,mindenre meg van az ember,én is hívok rakodót vagy szakit ha nekem màs dolgom van mert addig tudok pénzt keresni.

Az emberel azért kódusok mert minden baromsàggal foglalkoznak csak a pénz kereséssel nem,meg irigykednek a panelbôl meg a 120 nettójukkal.

A gazdagok ha nem dolgoznak edzenek,basznak,partiznak,utazgatnak.

Ennyi.

2016. dec. 25. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

"A gazdagok nem érnek ilyen baromsàgokra pl picsogni és ugatni GYK-n..."


Te idióta, ha gazdag vagy, akkor te mit b***od az idődet itt a GYK-n? :D

Nem vagy te gazdag, csak egy kis komplexusos kis h****gyerek, aki állandóan osztja az észt. Te vagy az a kis kondimániás macskajancsi itt a gyk-n, aki az ehhez hasonló kérdéseknél, mindig hirdeti az igét. :D

Már a stílusodból is megismerlek, mert nem először olvasom a kondib**is kommentjeidet.

2016. dec. 25. 22:35
 10/11 anonim ***** válasza:
51%

Nekem legalàbb van nôm és életem okoska.

Inkàbb magadat fejleszd.

Én legalàbb sportolok és teszek magamért,hogy jobb és jobb legyek.

Te szídd a gazdagokat nyugodtan,ne nézz magadba isten ments,még elérsz valamit.

Amúgy tudod ma Karàcsony van.

Most mi lesz?

2016. dec. 25. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!