Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Miért csinálja azt több...

Miért csinálja azt több közeli barátnőm is, hogy amikor panaszkodom, nem reagálnak?

Figyelt kérdés

Huszonévesek vagyunk.

2-3 embernél is előfordul, hogy ha Messengeren leírom nekik a gondomat, vagy eltűnnek, vagy egész egyszerűen az adott üzenetre nem reagálnak, a többire igen. Élőben pedig szavamba vágnak / amint levegőt vennék, beszélni kezdenek - és az a vicc, hogy általában ez szintén panaszkodás, amit természetesen én is szívesen meghallgatnék (mert épp ez történt vele, ez van, jobb kibeszélni), csak jól esne, ha előtte ők is engem.

Egy hete olyan eset volt, hogy az egyik barátnőm bátorított, hogy Messengeres hangüzenetekben nyugodtan mondjam el a bánatomat. Elmondtam, csak a legapróbbra reagált, majd eltűnt. Pár óra múlva megírta,mi volt az dolga (ez eddig oké), de a hangüzikre akkor se reagált érdemben.


Olyan barátnőkről van szó, akik esetén (legalábbis elméletileg) érdekel minket, hogy mi van a másikkal, ha úgy van, dicsekszünk, ha úgy, akkor panaszkodunk. Ha éppen olyan élethelyzetben vannak, ők is rengeteget szoktam panaszkodni nekem, amit én igyekszek meghallgatni. Sőt, többnyire, azaz egy-két esetet leszámítva meg is hallgatom (nemcsak igyekszem).



2020. jan. 22. 13:47
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
60%

Hu de ismeros!!!

A valaszt nem tudom, de ugyanebben a cipoben jarok en is.

Azt gondolom, hogy az emberek hihetetlenul egoistak lettek.

2020. jan. 22. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
48%
Úgy tűnik, hogy nem szentelnek neked elég figyelmet, vagy elérte őket a "gondolkodj pozitívan, negatív dolgokat söpörd szőnyeg alá" mozgalom gondolkodásmódja.
2020. jan. 22. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
100%
Nem érdekli őket, ez elég nyilvánvaló.
2020. jan. 22. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
88%

Az az igazság, hogy senki nem szereti azt az embert, aki folyamatosan csak panaszkodik. De mi ezt nem tudjuk a leírásodból, lehet, hogy egy konkrét dologról van szó - ebben az esetben csúnya dolog ennyire nem odafigyelni.

De ha minden nap depizel valamin, akkor érthető, hogy unják már.

Neked kell tudnod, melyik eset áll fenn.

2020. jan. 22. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:

#4

Én sokkal inkább szeretem a negatív embereket, mint az olyanokat, mint akikről a #2 írt.

A "pozitívságot" sokszor egyfajta "terrornak" érzem, a rideg tények figyelmen kívül hagyásának.



Igazság szerint a saját lelkierőmhöz képest rettentő nehéz élethelyzetben vagyok, így igen, lényegében folyton depizek. Illetve attól függ, mert ha épp elmondjuk, kinél mi a helyzet, akkor a tényeket mondom el, jelenleg pedig nem sok jó dolog történik vele.


Ugyanakkor a tisztánlátáshoz fontos tudni azt is, hogy ők is olyanok, hogy ha szép az élet, örülnek, de ha nehéz, akkor bizony sokat-sokat-sokat panaszkodnak.


Tehát alapvetően panaszkodós vagyok én is, DE éppúgy panaszkodósak ők is.

2020. jan. 22. 14:40
 6/27 anonim ***** válasza:
80%

A negatív embereket te lehet, hogy szereted; általában mások nem nagyon.

A folyton panaszkodást meg a legtöbben kifejezetten rühellik. Szóval akkor ez lesz az ok.

2020. jan. 22. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
84%
Marhára nem érdekli őket a problémád. Én szívesen meghallgatok ilyesmit de ha állandóan csak ezt nyomja valaki akkor én is megunom.
2020. jan. 22. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:

Jó, de akkor ők akkor miért panaszkodhatnak folyton nekem?


Sok embernek vagyok a lelki szemetesládája, ami addig nem is lenne baj, amíg ők is meghallgatnak.

2020. jan. 22. 14:53
 9/27 A kérdező kommentje:

Aki tegnap nem reagált a negatívumra Facebook-on, de mellette a másik üzimre igen, ő tipikusan olyan, hogy a családjáról nagyon szeret beszélni (és igen, amikor nem mennek jól a dolgok, ez panaszkodás), szerintem napokat végig tudna beszélni a családjáról. Élőben rengetegszer vág a szavamba.


Aki a hangüzeneteket ignorálta, ő élőben jellemzően ugyanazt a pár témát hozza fel.

Nehéz a szakmája - mondjuk ezt megértem.

Otthon állandó a veszekedés, rengetegszer sír, van, hogy hetekig minden nap - ugyanakkor évente pár hónapot biztosan otthon van, nem dolgozik, mert épp besokkalt, a semmire felmondott és nem is keres állást

Szeretne új szakmát, de ő nem akar már tanulni. Úgy sportolna és étkezne egészségesen, de lusta


Ezeket hallgatom tőle, ő a szavamba ugyan nem vág, de fél mondatom után: "hát neki is nehéz" és mondja-mondja-mondja.

2020. jan. 22. 15:20
 10/27 anonim ***** válasza:
83%
Nekem is volt, hogy elkezdtem szándékosan nem reagálni egy haverom ilyen jellegű megjegyzéseire. Régen sokat panaszkodtunk egymásnak, meg együtt utáltuk a világot, de már elég volt. Nem egészséges és szerettem volna változtatni ezen. Sikerült is és sokkal jobban éreztem magam a bőrömben, de mindig mikor nekiállt panaszkodni visszarántott engem is, a depizéssel is, a gonoszkodással is és én nem akartam egy megkeseredett gonosz ember lenni. Ezt elmondtam neki is, de nem változott így szép lassan elkezdtem nem reagálni és témát váltani. Mostmár kb nem is beszélünk. Sajnálom, de még mindig jobb.
2020. jan. 22. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!