Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit csináltatok volna? Önvédelem?

Mit csináltatok volna? Önvédelem?

Figyelt kérdés

Szóval ma jöttem haza pestről,és tömeg volt a busz megállónál,ilyen hering party.

És én persze,hogy neki surlódtam,egy alacsony iq-val rendelkező embernek.

Majd vissza fordult és belém akart ütni,én kicsit lefagytam,és valamiért nem kezdtem el futni,szóval ütött és én elhajoltam,valamennyire végül kivédtem ezzel,de mikor valaki megránt,annyit sikerült csinálnia.

Meg tele is volt a kezem szatyrokkal.

Az első busz ami beállt,már száltam is fel rá,szerencsére már nem követett.

Tudom,hogy hívhattam volna rendőrt,de este 8kor fáradtan,nem akartam egy hülye miatt,ennél is késöbb hazaérni.

Én most ezt úgy éltem,meg ,hogy figyeljek jobban és inkább mindig várok,még lemegy a tömeg.

Tudom,hogy lehetett volna nagyobb baj is,de szerencsére nem lett.

Én egy alacsony,vékony 17 éves fiú vagyok,aki soha nem szól egy rossz szót sem.

És épp ez előtt váltunk szét a barátaimmal,mert mindenki másfele ment haza.


Ilyen helyzetben mit lehet csinálni?


Ha esetleg valakivel történt ilyesmi,akkor nagyon szívesen elolvasnám,kicsit megnyugtatna,hiszen ez most nekem nagyon ilyesztő egy élmény volt.


Köszi,hogy elolvastad.



2022. nov. 6. 21:20
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
91%

10

Rosszul tudod,mert törvényileg csak szabálysértés...

Vagyis kkve után nézhetnéd,vagyis sima kis paprika spray legális,csak megbüntetnek pénzre...

De amúgy ennyi erővel hordhatsz zseblámpát (akkusat),vagy bicskát.

2022. nov. 6. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanazt csináltam volna mint te. Az összes önvédelmi képzés azzal kezdődik, hogy a szádba rágják, hogy mivel próbáld meg elkerülni a tényleges verekedést. Persze megértem, hogy ezután feldúlt vagy.


Egyébként legális közterületen paprikasprayt hordani magadnál, csupán meg van szabva, hogy mekkora kiszerelésben lehet nálad és a hatóanyaga is szabályozott. Otthonra vehetsz nagyobbat és erősebbet is, de az példálul nincs tiltva, hogy a kicsike kiszerelésből legyen nálad mondjuk kettő. De egyébként én ezt mindig letojtam, mégis hogy derülhetne ki, hogy nagyobb kiszerelés, vagy közterületen tiltott hatóanyagú spray van nálad? Direktben megmotoznak minden ok nélkül a rendőrök? Ilyen nincs. Ha meg használni kell, akkor inkább kapjak egy pár tízezres pénzbüntetést, mint hogy a fogamat hagyjam ott.


Nekem a legparább helyzetem a 2-es metrón esett meg. Röviden: egy csapat tipikus gazdagabbnak kinéző cigány részegen dajdajozott a metrón. Igazából én először csak azt láttam, hogy 3 tizenéves gyerek elkezdett markolászni egy vörös hajú lányt. Felálltam és rájuk szóltam, hogy nem kéne, erre felpattant még 2-3 felnőtt cigó, akiket nem vettem észre korábban. Na mondom f..sza lesz. :) Szerencsére a fő gibbon odajött békítőleg, de azért megmondta hogy berakják a lófejet az ágyamba. Na itt elröhögtem magamat és elsétáltam a metró másik felébe. Gondolom azért nem jöttek utánam, mert tudták hogy agyon vannak kamerázva a metrók.

2022. nov. 6. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat,majd szerintem be szerzek egy paprika sprayt,de remélem azért több ilyen nem fog előfordulni.

Én azon döbbentem meg,hogy ott voltak rengetegen,és egy 40pali rámegy egy gyerekre,és mindenki csak végig nézi,értem én,hogy nem akartak bajt,de legalább csak oda szólhattak volna,hogy ezt nem kéne.


12köszi ezt a hosszú választ. 🙂

2022. nov. 7. 00:11
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

Én nőként lesz.rom, hogy milyen kiszerelésű és mekkora dózisú paprikaspray lehet nálam. Legalább nem bárddal meg viperával járkálok mint egyesek, ellenben ha meg kell magam védeni (sajnos volt rá példa), akkor valamelyest biztonságérzetet ad.

Nyilván ezt is tudni kell éles helyzetben használni és ha muszáj, sokat segít ha nem bepánikolsz, hanem higgadtan, gyorsan tudsz gondolkodni.


Mindenesetre egyet értek azzal, hogy amíg nem muszáj addig nem kell ütni, kivéve ha Chuck Norris vagy és bárkit le tudsz gyűrni. :D

2022. nov. 8. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Én amúgy annyira adnék egy ilyen szitut. Bizisten kapott volna egy állast tőlem. :D
2022. nov. 11. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!