Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Nem tudom, hogy váltsak-e...

Nem tudom, hogy váltsak-e oktatót(?)

Figyelt kérdés

Sziasztok. Elkezdtem vezetni, már 10 óra lement - az oktató ilyen régi nagykutyának tűnik meg rutinosnak, az jó hogy figyelmeztet ha gáz van, meg alapvetően szerintem jól haladunk meg jól oktat, de cserébe irtó lekezelő, ha találkozunk sose kérdezi meg hogy vagyok(nyilván nem barátkozni megyek oda), de nagyon sokat beszól, lekezelően szól oda, volt hogy kinevetett ha kérdeztem valamit, és eltelt 10 óra, még mindig nem érzem, hogy kényelmesen vezetnék mert folyton feszülök a társaságában, és gyomorgörcsöm van. Van egy másik oktató akit egy barátnőm ajánlott, a testvérei is nála voltak, meg több ismerőse, és csupa pozitívat mondott, mondta hogy nagyon kedves és türelmes volt és nepszerű a sulinál is- most úgy alakult hogy tud is fogadni embert, felhívtuk telefonon és nyugodt, kedves volt, nagyon korrektnek tűnt. Most az enyémmel úgy hagytuk félbe, hogy majd "keresem", mert nem bírom eldönteni mi legyen- ugye ha megint 10 órát befizetek(mert csak így lehet menni), akkor megint nála kell lennem, de annyira hullámzik bennem ez hogy oké leváltam, aztán mikor ismét korrekttebb meg jól mond vmit elgondolkozom lehet mégse kéne, de mikor újra hülyének tart valamiért akkor megint felerősödik bennem.

Nagy dolog a váltás, nagyon megüthetem vele a bokám? Inkább attól félek ne az legyen hogy ismerik egymást, és összebeszélnek, megszivatnak.


Mert lehet nyugodtabb lennék ha nem idegesen mennék órákra, de gondolom illene szólnom ha leváltom , csak nem tudom mit mondjak hogy ne legyen gáz- elég egy email vagy sms vagy az bunkóság?


24L


2022. nov. 9. 12:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Ha nem érzed jól magad és úgy érzed, nem használ az óra, akkor válts szerintem.

Engem év elején iratott be a munkahelyem vezetni. Van jogsim, de évekig nem vezettem. Vettek nekem órákat. Na az oktató rendszeresen szó szerimt nyomoréknak nevezett, ordított velem. Az egyik ordításnál egyszer elsírtam magam. A vezetéses napok előtt már aludni sem tudtam az idegességtől. Covid lettem, írtam neki, hogy nem megyek emiatt. Majd nem is mentem többet. Szerintem ő sem kedvelt, én meg folyamatos stresszben voltam. Ennyit nem ér .... Ráadásul egy óra sem két forint..

N

2022. nov. 9. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
85%
Semmi baj nem lesz a váltásból, egy percet se legyél olyannal, akit nem bírsz.
2022. nov. 9. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Válts
2022. nov. 9. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
*covidos lettem. Bocsi az elírásért.
2022. nov. 9. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Persze. Így nem fogsz jól haladni, és akár egy életre megmaradhat benned, hogy nem vagy jó sofőr.


Feleségem is ennyi idő után unta meg, és simán meglett neki a forgalmija elsőre egy másik oktatóval.

2022. nov. 9. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Persze, hogy válts. Az külön jó, hogy van olyan, akiről jó ajánlásokat kaptál.
2022. nov. 9. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
38%

Ha elfogadsz egy tanácsot: csak akkor válts, ha a másik oktató hamar tud téged fogadni, és biztosítani tudja, hogy hetente legalább két alkalommal mehess hozzá. Ezek nélkül lehet akármilyen kedves, jogosítványt nem fog a kezedbe adni.

Elmesélem a saját történetemet, mert szerintem tanulságos.

Egy nagyon szimpatikus, barátságos oktatóhoz kerültem, azonnal megvolt az összhang, rengeteget beszélgettünk, teljesen stresszmentes volt minden órám vele. Viszont pont ezért nagyon népszerű volt, korlátlanul elvállalt bárkit, így aztán az egyes tanulókra nem jutott ideje. Másfél évig(!) jártam hozzá, átlag havi egy alkalommal. (Közben volt két Covid-leállás, pár karantén, szóval rajta kívül álló okok is, de amikor lehetett volna, akkor se mehettem hozzá gyakrabban.) Hogy mennyire nem tanított semmit, akkor derült ki számomra, amikor a vizsga előtti napon mutatta meg először a parkolást. A vizsgán persze megbuktam. A következő hétre sem tudott időpontot adni, úgyhogy úgy döntöttem, akármennyire is kedveltem emberileg, köszönjünk el egymástól, mert ennek így semmi értelme.

Váltottam egy olyan oktatóra, akiről mindenki azt mondta, hogy vérprofi. Szakmailag tényleg az volt, de emberileg szörnyű, folyton kiabált, alázott, volt, hogy óra előtt és utána is sírtam otthon. Viszont megtanított vezetni. Simán átmentem vele a vizsgán, és azóta is vezetek gond nélkül, ha viszont az előző cukinál maradok, lehet, hogy még mindig nem lenne jogsim.

2022. nov. 9. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
43%

Hát, utolsó, tudod ki fizetne alkalmanként 16ezret azért, hogy bőgjek óra után, meg ordibáljon... es még hálás is vagy :D

Az oktatód egy vérbeli fsz volt, nem azért tanultál meg nála, mert jó oktató, hanem mert többet mentél hozzá, mint a másikhoz.

2022. nov. 9. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
0%

7-es vagyok

Igen, teljesen igazad van. Azért tanultam meg, mert járhattam hozzá rendszeresen. A másik meg cukimuki volt, mindenki imádta, én is, de mivel nem szánt rám elég időt, nem is tanultam nála semmit. Ezért javasoltam a Kérdezőnek, hogy mielőtt a váltás mellett dönt, kérdezze meg, hogy a másik oktató milyen hamar és milyen gyakran tudja fogadni, nehogy csöbörből vödörbe kerüljön.

2022. nov. 9. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
57%
Egyébként nem mondd hülyeséget. Én nekem is elhúzódott a jogosítvány nagyon egy olyan oktató miatt aki nem adta rendesen az időpontot. Csak itt vidéken nem egyszerű váltani mert le vannak terhelve. Már bánom hogy nem mentem fel Budapestre pár hónapra valami megbízható intenzív suliba. Azok közt van olyan ami garantálja meg van az egész 3-4 hónap alatt. Jobban megérte volna. Szóval vigyázni kell. Egyébként sajnos az összes autós oktató ugat előbb utóbb. Tudja hogy ki vagy szolgáltatva nehéz váltani.
2022. nov. 9. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!