Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Váltsak oktatót vagy ez így jó?

Váltsak oktatót vagy ez így jó?

Figyelt kérdés
Az a helyzet hogy heti 1 napot tudok menni vezetni 2 órát egyben mert az oktatóm elfoglalt. Ezt megértem hiszen sok embernek kell a jogosítvány. Viszont a problémám az, hogy ha megbeszéljük, hogy 11kor találkozunk, ő késésben érkezik minimum 10 percel. Ezzel még mindíg nem foglalkoznék, de 11:15 től veszetek maximum 11:50ig, aztán szünet 12:20ig.. majd 12:55kor vége az órának. Eddig 6 órát vezettem ( ami nem volt teljes 6óra, hanem kb 3-nak felelt meg ) 3 alkalommal 3 hét alatt.. A rutin pályán körözünk végig, ma elmagyarázta (bár ez erős túlzás) az Y megfordulást, majd azt gyakoroltuk körönként. Azt hiszi ha egyszer elmondja akkor már én profi vagyok és csinálom.. elsőre nem ment tökéletesen és erőteljesebben rámszólt hogy tempósabban csináljam már! Sajnálom hogy kezdő vagyok.. Így ha jól számolom kb a kötelező 30 órám az kb 15 nek fog megfelelni.. Váltanátok oktatót? Köszönöm aki válaszol.
2019. okt. 15. 15:03
 1/7 anonim válasza:
Én váltanék.
2019. okt. 15. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Persze, és minél hamarabb.

Remélem ez nem valós kérdés.

2019. okt. 15. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
de valós kérdés! miért találnék ki ilyet? egyszerűen tanácsot várok.. lehet ez a normális hogy ennyit vezetek nemtudom! kezdő vagyok minden szinten..
2019. okt. 15. 15:28
 4/7 A kérdező kommentje:
ha oktatót váltok ugyanazon az iskolában akkor amit befizettem a jelenlegi oktatómnak az ugye nem fog elveszni?
2019. okt. 15. 15:29
 5/7 anonim ***** válasza:

nem, de valószínűleg kell majd valamennyi díjat fizetned az oktatóváltás miatt

egyébként pedig igen, mindenképpen válts, ez nem normális haladás

2019. okt. 15. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Sajnos sok oktató csinálja ezt. Érdemes informálódni becsületesekről.


Nekem az oktatóm alapból nem 2 óránként, hanem 1,5 órás beosztásban váltotta a tanulóit. Ami neki ugye teljesen jó üzlet, hiszen így plusz 1-2 tanuló befért ugyanabba a munkaidőbe és több pénzt keresett aznap....a tanulók kárára.


Nekem is úgy ment, hogy "dupla" órát tart, ami 1,5 óra. Na ezzel már csak 14 vezetési alkalom volt, amivel már a 29-ik órát "ellopta", úgy hogy még egy percet nem vezettem. És akkor ebből a 90 percből rendre elment 5-5 perc az elején, végén, plusz ugye az "oktatás" része, illetve azért tartottunk szünetet, beugrott boltba, tankolni, ami átlag 10 perc minusz / óra, tehát átlag 80 percem volt.


Ha számolunk akkor:

Hivatalosan 29 x 50 perc = 1450 perc azaz nagyjából 24 órát töltek a kocsiban.

Elcsalva 14 x 80 perc = 1120 perc azaz nagyjából 18,5 óra.


Magyarul mire hivatalosan eljutsz a vizsgáig, már 5,5 órányi minuszban vagy.


Nyilván nem lehet teljesen percb..szó módon sem számolni, de szerintem kezdő/tanuló vezetőnek minden perc értékes. Hiszen plusz 5 percbe bele fér 1-2 parkolás, vagy még pár km vezetés. Pont olyan ez, mint amikor egy autóversenyző nem tud elmenni szabadedzésre, ahol ha csak pár kört is tesz meg, az is több mint a semmi.

2019. okt. 15. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
a szlalomozás már a nemlétező pö**ömönn jön ki meg a párhuzamos parkolás.. ma teljesen boldog voltam hogy végre “tanít” valami újat ha az tanításnak mondható hogy elmondja elméletbe mit csináljak aztán leba** hogy hát tempósabban.. összeszámoltam a mai “vezetést” kb 70 percet “vezettem” a 100 perc helyett.. még én megyek körbe körbe ő addig telefonál állandóan.. nagyon rosszul esik hogy ezt csinálja velem.. nem vagyok egy buta lány, amit tanultam eddig igazából azt sem tőle hanem apukámtól még amikor kisebb voltam és néha a faluban vezethettem földúton.. vágynék arra hogy haladjunk tovább! az Y először nem volt tökéletes de megcsináltam.. 2.körbe jó volt, 3.körbe mégjobb, aztán vége az órának.. mire bele rázódnék megint kimarad 1-2 hét és így nem a legjobb.. szerintem ha rajta múlik a kötelező óraszámot ( ami papíron 29 óra, de valóban még 20 sincs) a rutin pályán fogom eltölteni szlalomozni meg párhuzamos parkolással még ő telefonál.. írtam emailt az autósiskolának hogy ő szerintük ez így rendben van e.. ha válaszolnak akkor bemegyek személyesen hogy akkor segítsenek átkerülni másik oktatóhoz..
2019. okt. 15. 22:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!