Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Az szégyen, ha az embernek...

Az szégyen, ha az embernek nincs pénze?

Figyelt kérdés
Sokan titkolják, meg nem is nagyon beszélnek róla. Ekkora szégyen lenne a mai világban? Nekem is van munkahelyem, rendszeres fizetést kapok, és hónapról-hónapra élek belőle, félretenni nem tudok. Sajnos ez mellé alkalmi munka nem nagyon van, így előfordul, hogy hónap közepére, mint pl most is elfogy a pénzem. Ilyenkor jön a nem eszek, nem veszek semmit időszak fizetésig. Ez rettentő sz@r, mert időközben számtalan alkalom van, amikor megkívánok valamit, és nem vehetem meg. A kollégák közül is nagyon sokan ebben a helyzetben leledzenek. A szerencsém az, hogy egyedülálló vagyok, így csak egyedül nyomorgok, nem is tudom, hogyen tudnám elviselni, ha pl a családom is nyomorogna.

2022. nov. 19. 09:17
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
1%
Utolsó, köszi, hogy belekötöttéo, de szerintem te is érzed, hogy nem erre gondoltam. Azért kössz a lepontozást is.
2022. nov. 19. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

"Inkább tanultál volna...."

Ez is h*lye hozzáállás. Nem KELL mindenkinek egyetemi végzettség. Össze is omlana a társadalom, ha mindenki egyetemet végzett lenne.

A társadalom minden szereplőjére szükség van. Lásd, mekkora cirkusz lett Budapesten a kukások sztrájkjából. Ha ők "tanultak volna" akkor a sok egyetemi végzettségű ember is térdig járna a saját szemetében, miközben mindenhol patkányok rohangálnának. Szakképzett és szakképzetlen emberekre is szükség van, hogy fennmaradjon a társadalom egyensúlya.

De! Az viszont szomorú, hogy ezek az emberek nincsenek megfizetve. Nem csak azt kell megfizetni aki főnök valahol, hanem az "egyszerű dolgozót" is. Mindenkinek annyit kellene minimum keresni, hogy az alapvető normális (nem luxus) életkörülményeit fenn tudja tartani. Ez alapvető jognak kellene lenni. Aki veszi a fáradságot és elmegy dolgozni, az legalább annyit keressen, hogy abból tudjon lakni valahol, és ennivalóra is maradjon pénze. Nem mindenki él Budapesten. Meg lehet nézni a vidéki fizetéseket. A falusiaknak még munkalehetősége sincsen (csak kihalásos alapon)...

Úgyhogy nem KELL mindenkinek egyetemi végzettség. Minden más munkát is meg kellene fizetni annyira, hogy emberhez méltó körülményeket (nem luxust) lehessen belőle teremteni. De ez ma, Magyarországon nincs így.

2022. nov. 19. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

Ezen agyaltam én is a minap.

A medián nettó kereset 250 ezer ft, ami nagyon kevés. Az emberek fele ennyit, vagy ennél kevesebbet keres. Tehát az emberek fele buta, életképtelen, semmirevaló szardarab, hogy csak ennyit tudnak hazavinni? Akinek nincs pénze, az annyit is ér?

Ha azt állítjuk, hogy aki szegény, az egyszerűen hülye, akkor ezzel azt is állítjuk, hogy a Mercivel rohangáló, lopásból meg drogeladásból igen csak jól élő, c típusú neandervölgyi állampolgárok okosak? Vagy egyszerűen csak dörzsöltebbek, talpraesettebbek, mint a lakosság fele?

2022. nov. 19. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
91%
Nem szégyen, csak kellemetlen.
2022. nov. 19. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
77%
Nem az a szégyen, ha valaki szegény, hanem az a szégyen, ha semmit nem próbál tenni ez ellen és másokon akar élősködni.
2022. nov. 19. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
18%

"Ha azt állítjuk, hogy aki szegény, az egyszerűen hülye, akkor ezzel azt is állítjuk, hogy a Mercivel rohangáló, lopásból meg drogeladásból igen csak jól élő, c típusú neandervölgyi állampolgárok okosak? Vagy egyszerűen csak dörzsöltebbek, talpraesettebbek, mint a lakosság fele?"


Bizonyám. Tényleg vicces hogy egyesek ezzel érvelnek. Inkább, ilyen alapon azt állapíthatjuk meg, hogy akinek pénze van= agyilag zokni, legalábbis aki képes azt állítani hogy akinek van pénze az mind okos.

2022. nov. 19. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
43%

Kérdező, apukám egyedül él, cigizik, van autója, húsevő, napi 2 doboz sört iszik és simán kijön úgy a nettó 250 ezres fizetéséből, hogy a hónap végén is marad neki. Sima 50 négyzetméteres lakásban lakik. És még megtakarítása is van.


Mi párommal ketten élünk nettó 500 ezres fizetéséből. Ez a kettőnké együtt.

2022. nov. 19. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem szégyen. Sok ember van ilyen helyzetben.
2022. nov. 19. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!