Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Éreztetek már olyat, hogy...

Éreztetek már olyat, hogy elutaztatok külföldre valami színvonalas, fejlett, nyugati országba, hazajöttetek, és szembetűnt a “magyar valóság”?

Figyelt kérdés
Azaz hogy itthon mennyivel rosszabb helyzetben élnek az emberek, aki pénzes, mennyire mégis szükségességét érezze a magamutogatásnak, míg gyakorlatilag akármelyik másik országban maximum középosztálybelinek felel meg, az emberek átlagos segítőkészsége, hangulata itthon sokkal rosszabb, stb
2022. nov. 20. 20:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
8nap Görögország után éreztem ezt.Visszajöttünk a szarba.Nemcsak azért,mert vége volt a nyaralásnak,a teljes légkör rosszabb itthon.
2022. nov. 20. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Én külföldön élek nagyon régóta és minden alkalommal mikor hazajövök (évi 2x) szembe csap a valóság. Nem lehet egyszerűen összehasonlítani, egyszerűen a légkör is deprimáló otthon.
2022. nov. 20. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Én németben dolgozom, 1,5-2 havonta jövök haza. Hát, egyértelmű a különbség.
2022. nov. 20. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Ja, nyomasztó tud lenni. De kicsit az is benne van, hogy az ember nem a nagyvárosok nyomornegyedeibe megy nyaralni (és legtöbbször dolgozni sem), és Magyarországon belül is nagy különbségek vannak.


Szóval Párizs belvárosa után Budapest nyolcadik kerülete myomasztó, de Párizs némely külvárosa után Budapest Hegyvidéke meg felüdülés.


De összességében, pláne kint lakva, nagyon érezhető a különbség.

2022. nov. 20. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Én is külföldön élek és akármennyire is szeretek hazalátogatni a barátaimhoz, volt már olyan, hogy már a reptéren vissza akartam fordulni.
2022. nov. 20. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Katona Dius ***** válasza:
Nekem ehhez ki se kell mennem.
2022. nov. 21. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Worldtraveller ***** válasza:
75%
Attól függ, hogy melyik részére megyek Magyarországnak. Budapest egyes kerületeiben azért elég jól érzem magam. Németországból a nagy koronás fejtelen őrületből Magyarországra menekülni pár napra szabadságba tiszta felüdülés volt. Otthon még fodrászhoz is el tudtam menni, amikor Németországban ez már lehetetlen volt az ostoba szabályok miatt.
2022. nov. 21. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 hollófernyiges ***** válasza:
25%
Nekem két hét Marokkó után volt olyan érzésem, hogy tulajdonképpen egészen jó országban élünk. Minden szempontból.
2022. nov. 21. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
34%
Németországban dolgozom, volt lehetőségem nyaralni Dubai-ban, na az öcsém állam leesett mekkora egy hányadék balkán fos ország németország, a magyarországot meg meg se említsük. Egész Europa egy lerobbant lepratelep (beleértve nyugatot) - német, angol sehol nincs egy Dubaihoz képest.
2022. nov. 24. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
7 év után jöttem haza először. hát elég undi volt a pesti metró meg a MÁV vasutak.
2023. febr. 6. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!