Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A Reddit vagy a Quora a jobb...

A Reddit vagy a Quora a jobb fórum?

Figyelt kérdés

2022. nov. 21. 13:40
 1/5 anonim ***** válasza:
92%

A magyar reddit, azaz az r/hungary egy ideig jó volt nagyon, sokkal jobb volt, mint pl a gyakorikérdések.


Aztán természetesen megjelentek azok az emberek, akik folyamatosan kritizálták a másik embert, miért posztolod ezt, miért posztolod azt, beleállt mindenki mindenkibe, ha csak nem valamilyen pánikhangulatú, vagy politikai cikket raktak ki, és szerintem elszaródott az egész közösség.


Persze ehhez az adminok is hozzájárultak azzal, hogy mindent ami szerintük nem helytálló poszt azt kitöröltek.


A gyakorikérdéseken már normálisabb válaszokat kapsz, és normálisabb emberekkel talalkozol mint ott.

2022. nov. 21. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
92%

Quora abban jobb, hogy sokkal összeszedettebb fogalmazásokat olvashatsz, akár tényleges szakemberektől (én inkább szakmai/vagy specifikus tematikákban olvasgatok), és a kommentszekcióban kevesebb az agyalágyult válaszoló, legalábbis nem nagyon futottam bele trollkodásba/egymás kioltásába. Viszont itt többször is belefutottam h a kérdező, v kommentelő mindenkinél okosabbnak hitte magát, főképp olyan témában, amiben nem is jár otthon, max tanult róla 1-2 félévet.

A Reddit olyan szempontból jó, hogy beleláthatsz egy átlag ember gondolataiba, akár szakmailag akár laikusként/átéltként. De én inkább csak laza átlag hülyeségekre használom, pl. mémezés meg 1-2 általános topicra. Sajnos a kommentelők között is sokkal több a hülye. Az r/hungary egy katasztrófa. Tökre megörültem, hogy van magyar közösség, de be kell hogy lássam, hogy mind egytől egyig szinte életképtelen, főleg ha új tag vagy. Ez az egyetlen oldal talán, ahol a legegyszerűbb valami féle kommunikációba belebonyolódni, de úgy 4-5 éve mélyrepülést kezdett venni az oldal színvonala.

2022. nov. 21. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a Quorával az a bajom, hogy szinte mindig 1 válasz van kiemelve, és mintha mindenki arra válaszolna. Szokta is kérni a válasz írója, hogy az eredeti poszthoz írják, ne a kommentje alá, mert így esélyes, hogy nem látja a posztoló. Szóval ez elvileg általános jelenség sajnos. Nekem emiatt eléggé átláthatatlan az egész. De lehet csak én használom rosszul 🤔
2022. nov. 21. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagy egyedül hármas, nekem is totál kaotikus a Quora. Pedig a kérdések és a válaszok minőségileg messze felülmúlják a gyakorit, de borzasztóan

zavaró a rendezetlenség.

2022. nov. 21. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
87%

Quorán fura emberek vannak, és fura rendszerük van (előttem két ember már kifejtette).

Redditen én kedvelem az r/hungary közösségét, de az ott töltött időm nagy részében inkább angol nyelvű tematikus subokon vagyok. Jó lenne a Quora, de nekem iszonyat sznobnak tűnnek a válaszok, mintha az egész oldal azt sugallná, hogy egyetlen helyes válasz létezik minden kérdésre, és az algoritmus úgy sem érti, hogy mit szeretnék látni, hogy már közel négy éve használom. Ehhez képest a redditen egy hét alatt otthon éreztem magam, már az ajánlott dolgok is relevánsak voltak.


Ha jól megy az angol, akkor egyértelműen a reddit a jobb, ha inkább magyarul beszélnél, akkor ez jutott itt :D

2022. nov. 24. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!