Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Meghívnátok vegetáriánus...

Meghívnátok vegetáriánus rokont, ismerőst disznótorba?

Figyelt kérdés
Szóval a kérdés az, hogy vegetáriánus (vagy vegán) családtagot, közeli barátot meghívnátok-e disznótorba? Ha igen, és az illető visszautasítaná, meg lennétek bántva, sértődve?

2022. nov. 26. 17:07
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
60%

Még a húsevők nagy részét sem, csak azt, akiről tudom, hogy falun nőtt fel, volt része ilyenekben. Gyomor kell a disznóvágáshoz, de még ha van is valakinek gyomra, akkor sem pozitív élmény a többségnek.


Megsértődni semmi esetre sem sértődnék, ha nem jönne.

2022. nov. 26. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
56%
Eszembe nem jutna. Ahogy a #11-es írja, ez még a húsevőknek sem pozitív élmény. Én húsevő vagyok, de ha meghívnának, nem mennék.
2022. nov. 26. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem.


Ez olyan mintha meghívnál egy zsidót egy neonáci galeri találkozóra.

2022. nov. 26. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
10%

Nem tudom. Szép hely?


Valószínű 200 kilós torz, vadisznófejű szörnyalakok hemzsegnek az utcákon, úgyhogy nem.

2022. nov. 26. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek, ment a zöld! Én vagyok akit meghívtak januárra, nem tudtam hogyan vélekednek az emberek e téren.
2022. nov. 30. 09:43
 16/19 anonim ***** válasza:
66%
#15 Kedves Kérdező, köszönd meg a meghívást, és udvariasan utasítsd vissza. Borzasztó élmény lenne, kíméld meg tőle magad.
2022. nov. 30. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
Úgy fogok tenni!
2022. nov. 30. 21:58
 18/19 anonim ***** válasza:
66%
Én vegetàriániusként mondom: vagy hívd meg, de udvariasan tedd hozzá: tudod, hogy az elveivel ellenkezik, így udvariasságból hívtad meg, bárhogy dönthet. Vagy ne hívd meg. :) Én személy szerint nem mennék el, de ha meghívnának és udvariasan megindokolnák, hogy nem kötöszködésből tették (sajnos van ilyen is), akkor semmi gond. :)
2023. jan. 22. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim válasza:
54%

Furcsálom, hogy senki nem tisztázta még a dolgokat itt...


A veganizmus egy állatjogi mozgalom, a vegán nem csinál semmi olyat, aminek köze van egy állat szenvedéséhez. Ha valaki vegánnak tartja magát, azt nem kell meghívni illedelmből sem, mert a kérdéssel csak közlöd vele, hogy azt sem tudod mit miért tesz. Megsértődni nem fog, de biztos nem megy el.


Aki növényi étrenden van, az nem eszik sem húst, sem más állati terméket, de lehet hogy csak egy diéta miatt. Ők simán lehet, hogy elmennek, mert nem foglalkoznak az állatok "jogaival". Amúgy aki növényi étrenden van, de csak az egészsége miatt, és vegánnak mondja magát, az egy bohóc, és semmi köze a veganizmushoz.


Aki vegetáriánus, az...

1. Diéta miatt csinálja, simán lehet, hogy elmegy.

2. Etikai okokból csinálja, mert azt hiszi hogy ha nem eszik húst, akkor kevesebb szenvedést okoz az állatoknak, de a tej és tojásipar is ugyanolyan kegyetlen. Tévúton van, de nem fog elmenni a disznóvágásra.

3. Átszokóban van vegánná. Szintén nem fog elmenni.


Ezek közül azért nem árt, ha tudod hogy az ismerősöd micsoda, de amúgy megsértődni nem fog ha megkérdezed. Azt mondd, hogy nem baj ha nem megy el, aztán kész.

2023. jan. 23. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!