Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Más is volt úgy, hogy azért...

Más is volt úgy, hogy azért hagyta ott az egyetemet, mert belefáradt a nagy hajtásba?

Figyelt kérdés
Alig volt egy nyugodt pillanatom, már konkrétan pánikrohamok jöttek elő, így beláttam, nem az én világom a felsőoktatás. Ennek 1 éve. Most szakmát tanulok, dolgozni itt is kell, de van szabadidő, érthető a tananyag, nem szívóznak az oktatók, stb. De nyilván ott a tüske, talán a kisebbségi kompluxus, hogy ott kellett hagynom a felsőoktatást. Nem sajnáltatás akar lenni a kérdés természetesen, az én döntésem volt.
2022. dec. 8. 23:47
1 2 3
 1/25 A kérdező kommentje:
1 évet jártam amúgy egyetemre.
2022. dec. 8. 23:49
 2/25 A kérdező kommentje:
S hogy milyen szakot hagytam ott? Testnevelés-történelem tanári szakot.
2022. dec. 8. 23:51
 3/25 anonim ***** válasza:
96%
Én konkrétan belebetegedtem, szó szerint, nagyon súlyos pánikzavarom, depresszióm és idegrendszeri + emésztőrendszeri bajaim lettek, így kényszerből kellett otthagynom. Olyan elviselhetetlen volt a nyomás, a tempó és a tananyag nehézsége, érthetetlensége, hogy arra szavak nincsenek. Rámentem, azóta is az utóhatásokból próbálok kigyógyulni több éve. :(
2022. dec. 8. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:
3. Milyen szakon voltál, ha publikus persze?
2022. dec. 9. 00:18
 5/25 anonim ***** válasza:
74%
Gazdálkodás-menedzsment. Olyan tantárgyakat mint analízis meg üzleti statisztika, senkinek nem kívánok.
2022. dec. 9. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
100%
5: Én ezeket imádtam. De nem mindenkinek való, az biztos. De nem értem, hogy gyenge matematikai képességekkel miért mennek az emberek üzleti képzésre.
2022. dec. 9. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
100%

Van ilyen. Nem egy embert ismerek pl., aki orvosin bekattant. De szó szerint, azóta sincsenek rendben, pedig félbehagyták.

Nem mindenkinek való az egyetem.

2022. dec. 9. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
100%
Igen, az elsot otthagytam, nem nekem valo volt
2022. dec. 9. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:
8. Igen, ezen én is gondolkoztam, talán nagy fába vágtam a fejszét anno. Tanári szakok se könnyűek.
2022. dec. 9. 01:11
 10/25 anonim ***** válasza:
100%

Nálam is ez volt, szorongtam, egy darab sz@rnak éreztem magam akinek semmi se sikerül, sose tudtam kipihenni magam, közben dolgoztam is gyakornokként. A szociális eletem 0 lett, emiatt depressziós lettem és otthon kezdtem el iszogatni … a végén volt ez, 2. Év végén nagyon besokalltam. Aztán a családom miatt meg amúgy is ( nem volt más opciom ) muszáj volt folytatni . A végén kb ideg összeroppanást kaptam. ( közben a munkában is voltak vizsgák stb ) . Végül annyit csináltam, hogy a stat 2-t egy utolsó félévre halasztottam, mikor csak azt csináltam és a zarovizsgat. Végül így sikerült, de teljesen ki voltam merulve .


A párom másfél év után hagyta ott az Elte informatikai kart. ( később kezdte, mint én, együtt talán sikerült volna ) de ő is bele fáradt . Nem eroltettem, de nem örültem neki. Most kb 3 évvel utána végre sikerült hasonló pályán elhelyezkednie és élvezi a munkáját :)

Én a diplomám szerint dolgozok, de minden nap egy nyűg, és nem szeretem. Szóval végül ő jobban járt :)) Úgyhogy, én ha tehetném, nem csinálnám végig ha vissza mehetnék. Csomó izgalmas szakma van, lassan szinte jobb kilátásokkal :)

2022. dec. 9. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!