Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Vannak itt mások is, akik...

Vannak itt mások is, akik belefáradtak ebbe a modern világba?

Figyelt kérdés

Olyanokra gondolok, akik túl bonyolultnak érzik ezt a modern világot, sokszor nem tudják vagy nem akarják értelmezni a dolgok működését. Olyanok, akik inkább az egyszerűség hívei. Ti nem találjátok szürkének és lelketlennek ezt a mai rendszert? Szépen lassan megöli az embert legbelül ez a rohanó világ, ez a pénzhajhászás, az időhiány, a stressz, stb.

Szerintetek mit kéne tenni, hogy egy viszonylag boldog, nyugodt, kiegyensúlyozottabb életet élhessünk egészségesebb környezetben?



2022. szept. 27. 15:21
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
54%
Senki nem tiltja, hogy kikapcsold a mobiltelefonod...
2022. szept. 27. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
86%
Csak rajtad áll, mennyire engeded át az életedet ennek. Értelmes ember egyszerüen néha kikapocsolja a technikát, a pénzhajszolást és mással foglalkozik, ami örömet okoz neki.
2022. szept. 27. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
Elég gyakran hanyagolom a technikát, kimozdulok, sportolok, de ez a lényegen akkor sem változtat.
2022. szept. 27. 15:44
 4/23 anonim ***** válasza:
39%

Miért mi a lényeg?

Ki miatt rohansz?

Ki miatt hajszolod a pénzt?

Mitől kevés az időd, és mire?

Mi okozza a stresszt?


És egyáltalán, hol létezik az a rendszer a fejeden kívül?

2022. szept. 27. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 Kólauborkával ***** válasza:
37%

A mai világban böven van még lehetöséged a régi mód szerint élned, bár gondolom csatorna, vezetékes víz, áram, net az elvárásaid között vannak. Sok pénzzel ezt is megteheted, csak ahhoz elöször érteni kell a mai világ müködését.

Szóval vagy lemondasz ezekröl és mész tanyára, vagy megérted a mai világot.

Én személy szerint szeretem, szerintem jó úton haladunk, az már kérdéses, hogy a következö lépcsöfokot fejlödés szempontjából megéli e az emberiség, én merem remélni, hogy igen. Szeretem a világot és azt, hogy ma létezhetek.

Párszáz évvel ezelött a világ túl egyszerü volt, késöbb nem tudom mi lesz.

2022. szept. 27. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
50%

Amit szeretnél, hogy legyen az egy tökéletes világ lenne. Az meg nem lesz sosem, nem csak itt, de máshol se nagyon.

Főleg a jelenlegi helyzetben.

Igaz, hogy mindenki stresszel, rohan, hajhássza a pénzt stb, de ki mondta, hogy te is csináld ezt? Ha zavar, hogy ilyeneket látsz, akkor ne nézzed. Nézd meg mi van Japánban, az emberek az utcán is elalszanak, annyira fáradtak és hajszoltak. Itt még ahhoz képest nem is olyan vészes a helyzet.

2022. szept. 27. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
A mai kizsákmányoló világrend belekényszeríti az egyszerű embert is, hogy rabszolga módon éljen, hasznot termeljen, nem a saját javára.
2022. szept. 27. 16:59
 8/23 anonim ***** válasza:
32%

Bocs, de ezek még mindig csak közhelyek.

Vezesd le konkrétan, téged mi kényszerít olyan helyzetbe, ami ellen vagy, és pontosan mi a bajod ezzel.

2022. szept. 27. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:
Mert ezek a kérdések nem közhelyek? :D Aki a #7 válaszomból sem fogta fel miről van szó, az ezután sem fogja. Mi az, hogy mi kényszerít bele? Ember, gondolkozz már el.
2022. szept. 27. 17:18
 10/23 anonim ***** válasza:
49%

Vannak közhelyek és vannak CSAK közhelyek: utóbbikban sokan hisznek csak nem igazak.

Ha nem tudod elmagyarázni, mire gondolsz, az egyértelmű jele annak, hogy nem tudod valójában, miről beszélsz.


Én vállalatnak dolgozom, másnak keresem a pénzt, kényelemből. De tudom, hogy lehetne máshogy is csinálnom, és egyszer talán így is lesz. Szabadidőm meg arra van, amire rászánok.

2022. szept. 27. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!