Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Változhat valaki emberileg?

Változhat valaki emberileg?

Figyelt kérdés

18-19 éves koromban elég gázul viselkedtem. A bulikban ráztam a p..csám, volt, hogy egy éjszaka alatt 2 pasival csókolóztam és gáz dolgokat csináltam részegen, de ezt az időszakot letagadom..

Azóta próbálok a tanulmányaimra koncentrálni, és célokat elérni. A bulis időszakom is már lassan lecsengőben úgy érzem. Próbálok változni és már nem is kapok beszólásokat a viselkedésemmel kapcsolatban, de úgy érzem a körülöttem lévők még továbbra sem tudnak úgy hozzám viszonyulni, mint egy jó baráthoz.

Azóta 22 vagyok.



2022. dec. 22. 08:17
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
9%

#10 Erre mondják azt, hogy aki 60 évesen ugyanolyan, mint amilyen volt 40 vagy 20 évesen - az elvesztegette az életét.

Igazad van.

2022. dec. 22. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
81%

#11.

"aki 60 évesen ugyanolyan, mint amilyen volt 40 vagy 20 évesen - az elvesztegette az életét."

Szerintem ez egyáltalan nem igaz. A legtöbb ember szokott változni élete során, de nagyon sokan nem így vannak ezzel. Ez is teljesen rendben van, nem mindenki egyforma.

2022. dec. 22. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
13%
#12 Most leírtad hogy úgy van ahogy leírtam, de nincs igazam. Mi van?????
2022. dec. 22. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
38%

Nem teljesen ugyanazt írta, amit te: ő azt írta, hogy az is tök oké, ha valaki nem változik, te pedig azt, hogy az egy elvesztegetett élet.


Én meg továbbra is egy harmadik nézőpontot erőltetek: olyan nincs, hogy valaki nem változik. Van, hogy többet, van hogy kevesebbet, de mindenki változik.

2022. dec. 22. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
15%

Egyébként már kicsit kezd az agyamra menni a sok lepontozó. Nem tudom, milyen spirituális, ezoterikus közhelyeteket sérti az az állításom, hogy a személyiség állandósága csak túlértékelt mítosz, de ha nekem nem hisztek, akkor olvasgassatok kutatásokat a témában.


Kezdésnek hallgassátok meg Friderikusz interjúját Nánay Bence elmekutatóval, bár lehet, csalódást fog okozni.

2022. dec. 22. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
93%

#13.

"ő azt írta, hogy az is tök oké, ha valaki nem változik, te pedig azt, hogy az egy elvesztegetett élet."

Igen, pont így értettem.

Szerintem az az elvesztegetett élet, ha valaki megváltozik csak azért, hogy másoknak megfeleljen. Én úgy gondolom, hogy van olyan is, hogy valaki egyáltalán nem változik soha, csak ez a ritkább eset. De attól még nincs baj ezzel sem.

2022. dec. 22. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 Senior Séf ***** válasza:
50%
Persze, folyamatosan változunk. Naponta új ingererek, új behatások formálják a tudatunkat és viselkedésünket. Egyébként meg a kamasz-és fiatal felnőttkor pontosan arra való, hogy feszegessük a határainkat. Hogy hülyeségeket csináljunk és begyűjtsük az érte járó pofonokat. A múltunk megjárt lépcsőfokai által lettünk azok, akik ma vagyunk.
2022. dec. 24. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
61%
1-es: őrület a válaszod, elég siralmas, ha te is így élsz!!!
2022. dec. 28. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
24%
Szerintem mindössze az teszi negatívvá az egyes válaszát, hogy indokolatlanul szélsőségesen fogalmaz. Fel akarta menteni a kérdezőt, mondván semmi szégyellnivaló nincs abban, ha az ember fiatalon féktelenül viselkedik, ehelyett dicsőítette a önpusztítást, és apácaéletnek nevezett minden mást. Azt kellett volna mondania, hogy nyugi kérdező, az élet nem fekete-fehér, ehelyett egyszerűen megfordította, hogy mi fekete és mi fehér.
2022. dec. 29. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
28%

Egyébként tényleg nem tudom megfejteni, miért ragaszkodtok ahhoz, hogy nem mindenki változik. Lepontozás helyett/mellett adhatnátok valamilyen támpontot is, mert tényleg nem fér bele a fejembe.


Ha visszagondoltok magatokra 5-10 évvel ezelőttre, valószínűleg azt fogjátok mondani, hogy mások voltatok, mint most.

2022. dec. 29. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!