Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért nincsenek fiatalok a...

Miért nincsenek fiatalok a mensában?

Figyelt kérdés

Beléptem hozzájuk és azt vettem észre, hogy nincsenek fiatalok, még a HY-SIGben is 30-40-es korosztály a jellemző, pedig az a csoport a fiataloknak szól.

Idézem:

"Egy SIG a fiatal vagy magukat annak érző Mbereknek. Célunk hogy aktivizáljuk a Mensa fiatalabb korosztályát, platformot biztosítsunk programszervezésre és egymás megismerésére. Ha fiatalnak érzed magad a Mensában, feltétlenül itt a helyed"

Az egyik SIG is most szervezett egy szilveszteri bulit, ami kifejezetten a szingliket célozza meg, de a jelentkezők szintén 30-40es korosztályban mozognak.

Most akkor ez hogy van? Miért nincsenek fiatalok a mensában?

21/F



2022. dec. 28. 22:46
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
100%
Néhány fiatal szinte minden rendezvényen van. Olyan programot viszont nem fogsz találni, ahová csak a fiatalokat engedik be. Ha te csak fiatalokat keresel, keress egyetemi programokat.
2022. dec. 28. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
100%

Olyanok, mint az önérzetes diákjaim. Arra van eszük, hogy bemagolják a szabályzatokat és pajzsként lobogtassák akkor is, ha senki sem bántotta őket. Mert ők aztán mennyire tudják, nekik senki ne mondja meg, ők majd jól odacsapnak, ha nem mennek rendjén a dolgok. De annyi (emberi!) belátás nincs bennük, hogy senki sem azért van ott, hogy őket eltapossa és kigáncsolja, hanem minden erőnkkel segíteni akarunk nekik megfelelő szakemberré válni.


Ugyanez igaz a mensa tagokra. Meddő vitákba mennek bele önérzeteskedésből és olyan dolgokon pattognak, amik az adott kontextusban nem számítanak. Egyszerűen humán softskill felfogni azt, hogy nem mindig az számít, hogy igazad van-e és nem kell mindig mindenen vergődni csak azért, mert valaki egyszer okosnak hívott..


Nem veszik észre a saját fogyatékosságaikat, mert IQ > bármi. Ez szerintem szörnyű.

2022. dec. 28. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:

[link]


Az a 4 válasz szépen összefoglalja.

2022. dec. 28. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 A kérdező kommentje:
#12 miféle vergődésről beszélsz, kit tudnád fejteni?
2022. dec. 28. 23:51
 15/27 anonim ***** válasza:
69%
#13: Jól összefoglalja. Viszont ne tévesszük szem elől: a többsége több mint 5 éve írt hozzászólás, az egyik válasz az ismerősei kapcsán írt (ő maga sose volt tag), a másik pedig 20 éve volt tag. Egyik se a hazai Mensában szerzett tapasztalatait osztja meg, ettől függetlenül van alapja annak amit írnak.
2022. dec. 29. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
100%
Nem szimpi bagázs. Nekem is pszichológusnál lett felmérve az IQ-m, az alapján akár tag is lehetnék, de valahogy nem vonz a dolog, nem látom értelmét. Meg igazából alapból az IQ teszteket sem annyira szeretem, próbálnak teljesen objektív eredményekre törekedni a kitalálóik, de egyetemen több kutatást mutattak amik cáfolták ezt, és rámutattak, hogy nagyon is függ pl kulturális tényezőktől, hogy valaki milyen eredményt ér el rajtuk.
2022. dec. 29. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 A kérdező kommentje:
Az IQ-t a környezet befolyásolja és bizonyos mértékben amit a szülőktől örökölt a gyerek. Egy IQ teszt logikai feladatokat ad és minél több emberen tesztelik, annál pontosabb eredményt ad. Ha valaki több helyes választ ad, akkor magasabb lesz az eredmény, ha kevesebbet akkor alacsonyabb, nincs benne semmi humbug szerintem.
2022. dec. 29. 00:28
 18/27 anonim ***** válasza:
100%

Nem humbug, csak az interkulturális pszichológusok már egy ideje kutatják, hogy lehet-e olyan tesztet csinálni, amit a földön minden ember ugyanúgy tud értelmezni, és nem "lejt" egyik irányba sem a pálya. Mert oké, hogy logikai tesztek, de teljesen más logikával gondolkodik pl egy individualista társadalomból származó vagy egy kollektivista társadalomból származó ember. Mást figyelnek meg, mást tartanak lényegesnek, más alapján csoportosítanak.

De mindegy igazából, ez csak mellékvágány, nem ez a fő oka hogy nem érdekel a Mensa tagság.

2022. dec. 29. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
8%
Azt se tudom értem hogy miről van szó
2022. dec. 29. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 BringaManó ***** válasza:

látom, vegyesek a vélemények... :-)

sokan írják (máshol is), hogy visszatetsző az IQ alapján való összeválogatás. csakhogy az életben ez más közösségekben is működik – mármint "ösztönösen", nem ilyen "intézményesen" –, akár egy iskolai osztályban a klikkek, vagy egy munkahelyen, egy bélyeggyűjtő klubban...


az egyik esetben az élet (közös iskola/munkahely/érdeklődési kör) hoz össze mindenféle embereket, és azon belül nyilván azok beszélgetnek egymással, akik találnak közös témát, közös szintet szellemileg,

a másik esetben pedig ez a szellemi közös-ség az első szűrő, ez alapján gyűlik össze egy nagyobb közösség, és azon belül oszlanak az emberek a legkülönfélébb csoportokra, érdeklődési kör szerint (pl. közös hobbi, közös buli, közös szakma, társkeresés stb.).

szerintem egyik "módszer" sem elítélendő, kinek ez jön be, kinek az...


ugyanígy egy másik példa: lehet társat keresni azokon a közösségeken belül, ahova amúgy is jársz (munkahely, sportkör, táncklub), és lehet máshogy: egy "intézményesített" társkereső közösségen (oldalon, csoporton) belül keresni a hasonló érdeklődésű embereket, akikkel tudsz egy "közösséget" (= egy párt) alkotni.

erre is azt modnom, hogy kinek az egyik jön be, kinek a másik, egyik sem elítélendő.


az eredeti, "fiatalos" kérdésre: hát a fene tudja, az eddig elhangzott válaszok kb. jók lehetnek (nem ismerik, nem érdekli őket, jobb dolguk is van, van (még) saját baráti körük, stb.), a hy-siggel talán az van, hogy amikor alakult (ezer éve), akkor ők voltak a fiatalok, aztán azóta eltelt sok idő, és "úgy maradtak"... :-) nem tudom.

szerintem ezt az egészet inkább a Mensán belül kéne megkérdezned (akár egy még fiatalabb sig-et létrehozni :-).

persze ha az a kérdés, hogy azok a fiatalok, akik sikeres tesztírók, miért nem léptek be, akkor lehet értelme a Mensán kívül keresni a választ :-)

2022. dec. 30. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!