Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Vajon léteznek olyan 18 év...

Vajon léteznek olyan 18 év körüli fiatalok, akiknek nincsenek szülei, de ennyi idősen is örülnének, ha "örökbe fogadná" őket valaki?

Figyelt kérdés

Szóval úgy értettem a kérdésemet, hogy gondolom 18 alatt még gyereknek számítanak és hivatalos örökbe fogadás lehetséges olyankor ha jól sejtem.

Viszont ha túl van a 18-on, szóval felnőttnek számít....

Vajon akkor ők már feladták, és eszük ágában sem lenne gyereknek "beállni" egy családba, vagy pedig ponthogy még akkor is vágynának erre?


Lehet nem jó kategóriába írtam, nem tudom, talán mint árva gyerek, árva fiatal téma, ide passzol....


2019. jan. 20. 07:46
 1/4 anonim ***** válasza:
17%
Ha valaki 18 felett ilyenre vágyik, ott olyan traumák vannak amit jó ha “kiold” mielőbb magából az ember. A gyermekkor keserűsége miatt a felnőtt korban keresni ezt a fajta biztonságot más késő és beteges. Ha családot akar, igyekezzen maga alapítani. Ahogy erre láttam már gyönyörű példákat. Egy barátomnak mindig szörnyűek voltak a családi élményei. Volt a válasza arra, mikor megkérdeztem miért ilyen korán alapít családot. Azt mondta mielőbb szeretne egy sajátot, mely boldogságban és szeretetben működik. Azóta nagycsaládosoknak számítanak, sok gyerekkel. Szerintem ez zseniális húzás.
2019. jan. 20. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
89%
Kb egy éve láttam a facebookon egy posztot hogy egy 24 éves árva vak lány családot keres. Magányos, csak a kutyája volt neki, szeretett volna egy családot akikhez hazamehet ünnepekkor, vehet nekik ajándékokat szülinapra, egyszer-egyszer egy családi ebéd stb. Szerintem ebben semmi rossz sincs. Én gondolkoztam már azon is hogy örökbefogadok egy tinit, hiszen ha valakit 10 éves koráig nem fogadott be senki, akkor 80% hogy nem is fogják. Én esélyt akarok adni.
2019. jan. 20. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
83%
Bár én szerető családban élek (17 éves vagyok) a kérdésed elgondolkoztatott, hogy én mennyire örülnék neki. Arra jutottam, hogy igen, örülnék neki, mert hiába vagyok felnőtt, a család, az nem csak a gyerekkort foglalja magába. Szerintem egy gondoskodó családra nincs olyan életkorú ember, aki ne vágyna.
2019. jan. 20. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
58%

Igaz, már nem fiatal (most már 50 fölött van), de amikor "kezdődött" még épp csak 20 volt.

Állami gondozott fiú járt egy lánnyal, majd szakítottak. Viszont a lány anyjával továbbra is tartották a kapcsolatot. A fiú megnősült, gyerekei születettek, de a fogadott anyjával még mindig tart a kapcsolat. A gyerekei is nagymamaként tekintenek rá.

Szóval van ilyen és működhet is, akár évtizedeken át is.

2019. jan. 20. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!