Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek ez normális? Nők...

Szerintetek ez normális? Nők véleménye érdekel inkább.

Figyelt kérdés

Volt egy fiatal srác, teljesen jó élettel. (Sportoló volt, egyetemista stb).

Aztán egy lány kitalálta hogy megerőszakolta a srác őt, aztán elítélték a srácot és 6 évet ült börtönben. A lány aztán bevallotta hogy nem történt semmi ilyesmi.

És ennek semmi következménye nem lett... Szerintem 2x ennyi börtönt érdemelne aki miatt ilyen történik.

De egyébként valamit nagyon rosszul csinál a törvényszék is...


2022. dec. 29. 11:19
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:
Én már jelentettem, jelentsétek ti is.
2022. dec. 29. 12:43
 12/23 anonim ***** válasza:
2022. dec. 29. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
100%

Egyértelmű, hogy nem normális dolog az, ha egy ártatlan ember kerül börtönbe és az sem elfogadható, ha ennek semmi következménye nincsen.

Az lenne igazságos, ha a nőt lecsuknák ezért, a férfi pedig kártérítést kapna. Írtam ezt nőként.

2022. dec. 29. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
60%
Na igen, a belinkelt youtube videóból kiviláglik, hogy a kérdező egy eléggé nem mellékes apróságot kihagyott a történetből: hogy a fiú az alacsonyabb büntetés érdekében ügyvédi tanácsra beleegyezett a vádalkuba, vagyis ő maga ismerte el a bűnösségét. Tehát szó sincs arról, hogy csak a nő vádja alapján ítélték el!
2022. dec. 29. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:
14 Még olvasgass kicsit:')
2022. dec. 29. 13:04
 16/23 anonim ***** válasza:
45%

14: Na igen, ebből is kiviláglik milyen rohadt hülye vagy. A legtöbb eljárás nem jut el a tárgyalási szakba. De azok amik átestek az ügyészség szűrőjén és a tárgyalási szakba kerülnek az esetek több mint 95 százalékában marasztaló ítélettel végződnek és ezek az ítéletek általában jóval súlyosabb büntetéseket szabnak ki mintha vádalkuval megegyeztek volna az ügyészséggel. Ezt akkor ajánlják fel amikor az ügyészségnél már megalapozott a vád, tehát őket valami csodálatos módon bemondással meggyőzte a nő. Te mit csinálnál ilyen helyzetben? Bevállalnád a 100% pár évet, vagy a 95% esélyt arra hogy idős korodig a sitten rohadsz.

Csak azért került ebbe a kényszerhelyzetbe mert valami idióta hazudott, nem kell az áldozathibáztatás.

2022. dec. 29. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
75%
Biztos, hogy nem vállalnék be olyan bűnt, amit nem követtem el, és amire nincs bizonyíték. A tárgyalás pont arra való, hogy a bizonyítékokat prezentálja. Az ügyészség vádol, az a dolga. A tényleges helyzet pedig a bíró által vezetett tárgyalásokon kell, hogy kiderüljön.
2022. dec. 29. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
38%

17: Jól van, erre térjünk vissza akkor amikor te kerülsz hasonló helyzetbe. Majd szólj légy oly kedves, hogy melyik ügy a tiéd. Konkrét tanulmányok azt bizonyítják az emberek többsége akkor is belemegy a vádalkuba ha egyébként ártatlan. Jól hangzik, hogy a tényleges helyzet a bíró által vezetett tárgyaláson kell kiderüljön csakhogy a bíró/esküdtek nem a tényleges helyzetet állapítják meg hanem hogy az eléjük tárt információk alapján jutnak valamire, ezek eleve nem pártatlan csatornákon érkeznek, ha az ügyészség elfogult eleve ferdítheti valamilyen irányba a tényeket, az angolszász rendszerben különösen sok múlik azon melyik fél tudja meggyőzőbben prezentálni az állításait. Lehet az ügyészségnek az esetek többségében már zsigerből jó az ítélete, de nem mindig. Ez egy sikerorientált szerv, nyilvánvalóan alaptalannak ítélt esetekben meg sem történik a vádemelés, vagy később ejtik a vádat ha tárgyalás küszöbén áll a dolog akkor már van okod félni, különösen a sikerességi mutatókat tekintve. A bíróság is olyan bizonyos automatizmusok mellett működik, gyakran már a vádirat elolvasása után már fejben meg is van az ítélet, sőt elárulom neked hogy a magyar bíróságokon is ha valami egetrengető új dolgot nem tudsz mondani az utolsó tárgyaláson, akkor bizonygathatod az igazadat senkit nem érdekel, már úgy vonulnak be a bírók hogy az ítélet a kezükben és csak fel kell olvasni a végén miután teszem azt egy órát ott ültetek a semmiért mert kapálózott az ügyvéded. Nem véletlen születnek téves ítéletek.


Azért ha ott van egy 16 éves srác egy ilyen választás előtt közlik vele a hatóságok hogy pár év, vagy tárgyalásra megy az ügy és akkor 20-30 év még az ügyvédje is azt mondja hogy fogadd el akkor persze hogy beszarik és elfogadja. Baromira erőtlennek érzi magát ilyenkor az ember a hatalommal szemben. Nem kéne ebbe beleokoskodni, ez olyan mint amikor valakit megerőszakolnak és akkor jön a duma, hogy miért nem csinált ezt vagy azt, miért nem kiabált, futott el. Nem a srác tehet róla, hanem az egész a riherongy hibája aki hazudott és pont.

2022. dec. 29. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
81%

Sajnos van ilyen; rendszeresen mennek börtönbe ártatlan emberek hamis tanúzás/rágalmazás miatt. A nemi erőszakkal való hamis vád nem olyan gyakori hogy kilógjon a többi hamis vád közül. A nemi erőszakok kb 60%át sosem jelentik a rendőrségnek, a jelentettek közül pedig csak 3% hamis. Teljes mértékben egyet értek azzal hogy alantas patkányság így kibszni valakivel, viszont azt a hisztériát sem érzem jogosnak ami csakis és kizárólag az ilyen nemi erőszak vádakat lengi körül. Minden létező bűntettről hazudnak a bíróság előtt, szóval miért csak a nőkön kell számon kérni, hogy mit szólunk az ilyen vádaskodáshoz? NYILVÁN rossz dolog ilyet tenni... Tiltja is a törvény. Szóval ha bevallotta a csaj hogy hazudott, akkor bíróság elé lehet vinni, hiszen ez is büntény.


Egyebkent kik ezek? Lehetett róluk olvasni a hírekben?

2022. dec. 29. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
50%

Az esetek 99%-ában pont fordítva működik ez: senki sem hisz neked, hogy zaklattak/megerőszakoltak.


Nekem sem hitt senki, hogy a kollégám zaklatott szexuálisan, csak mikor már hetek óta kameráztam magam munka közben és rögzítettem minden olyan jellegű közeledését. Így is majdnem engem hurcoltak meg, hogy a beleegyezése nélkül felvételt készítek "róla" (a videón csak én látszottam, illetve az ő hangja hallatszott).


Sztároknál megy csak az, hogy következmények nélkül el lehet valakit intézni egy ilyen állítással, aminek semmi alapja. Akkor sem a jog, hanem a rajongók miatt.

2022. dec. 29. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!