Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért jó gazdagnak lenni?

Miért jó gazdagnak lenni?

Figyelt kérdés
Szerintem az sem jó, hogy ha valakinek minden megvan. Semmi értelme az életének már. Ez életnek.

2023. jan. 9. 21:13
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Nekem is vannak jó cuccaim például, de nem érzem magam többnek tőle.
2023. jan. 9. 21:14
 2/15 anonim ***** válasza:
80%
Jagadigadam
2023. jan. 9. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 Darius- ***** válasza:
85%
Sokan irigyek rajuk, kihasznaljak a pénzukért. Igy kapcsolatok terén rosszabb nekik atlagban, viszont nem nélkuloznek. Engem sem vonz a pénz, boldog vagyok igy. Nem vagyok elégedetlen, ugy gondolom megvan mindenem.
2023. jan. 9. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
78%

Egy mondhatni tehetős családból származom, és a kérdésedre a válasz egyszerű: a több pénznek hála több mindent engedhetsz meg magadnak.

Például én már kamaszként is szerettem utazni, világot látni és mivel a sose kellett szűkölködnöm, a mai napig gyakran utazok, mert egyszerűen szeretek új kultúrákat és életstílusokat megismerni testközelből, új tájakat bejárni. Az életemnek ez az egyik értelme, az anyagi helyzetem nem tette semmissé, sőt, csak könnyített ezen vágyam elérésében.

Most fejeztem be egyetemen az alapképzésemet, és most fogom elkezdeni a mestert, mert szeretek tanulni, van rá lehetőségem. Ehhez kapcsolódóan nyelveket is szeretek tanulni, egyszerűen kitágítják a világot számomra, és mivel nem probléma, tudok jó magántanárokhoz járni.

Ez csak kettő példa, de szerintem a lényeg átjön így is. A pénz egy eszköz, amit felhasználhatsz a céljaid eléréséhez, nem pedig magától a vagyontól kell várni a lelki és szellemi kielégülést.

Az életnek az az értelme, amit te adsz neki, ez pedig nem függ az anyagi helyzetedtől.

2023. jan. 9. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
85%

" Semmi értelme az életének már."


Szerinted csak akkor van értelme az életnek ha anyagilag teperned kell valamiért? Hogy azt megvehesd? Szerintem nem.


Én ugyan nem mondanám magam gazdagnak, de jó körülmények között élek. Tarthatnék hosszabb szünetet a munkában, vagy válthatnék sokkal nyugisabb helyre. De én szeretem csinálni, céljaim vannak, szeretnék projekteket kivitelezni a multinál ahol dolgozom, magasabb pozíciókat elérni, olyan emberek között mozogni akiktől tudok tanulni. Szeretnék a párommal gyerekeket lassan, szeretném őket jól és biztonságban felnevelni. Szeretnék sok helyre eljutni még. Szeretnék még új nyelvet elsajátítani. Szerintem ezek fontos célok és nem pénzkérdés.


Ismerek egy férfit, cégtulajdonos, nagyon komoly vagyona van, 65 körüli. Régen elhajókázhatott volna a naplementébe, de ő még ennyi idősen is dolgozik rajta hogy bővítse a cégét, 60 fölött járt amikor Magyarországra jött(Ázsiából), megtanult magyarul, most tervezi hogy milyen irányba tud még terjeszkedni. Mert ez az ő életműve, a szenvedélye. Nem a pénzért robotol.

2023. jan. 9. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Persze utazásra tök jó költeni, én is szeretnék több országban járni.


De én úgy gondolom, hogy annak nincs értelme, hogy megveszed mondjuk mindig a legújabb BMW-t vagy a legújabb iPhone-t...

2023. jan. 9. 21:41
 7/15 anonim ***** válasza:
81%

A pénzt úgy kell felfogni, mint univerzális erőforrást. Olyan dolgot, amivel az akaratod "erejét" tudod megsokszorozni.

Bármi olyan dolog, amihez embererő vagy szakértelem kell hirtelen nagyon könnyen fog menni, hisz felbérelheted a megfelelő embereket:

- Elromlott a bojler? Nem kell nekilátni youtube-on keresni a szétszerelési útmutatót, hívsz egy szakembert.

- Költözködsz? Nem kell arra várni, hogy valamelyik haverod ráérjen hogy segítsen lecipelni a dögnehéz bútorokat, bérelhetsz hivatásos költöztetőket.

- Megbetegedtél? Nem kell kiállnod a sort a TB-s háziorvosodnál, hogy aztán fél év múlva mehess a kivizsgálásra, ott van a magánegészségügy.


Aztán van az a szint, hogy már nem kell bérért dolgoznod. Ezek az emberek sem ülnek otthon unatkozva:

Ha annyi pénzed van, hogy nem szorulsz rá a munkabérre, dolgozhatsz olyan dolgokon, amik tényleg érdekelnek. Mindig is kenyeret akartál sütni? Elmész Franciaországba és kifizeted a legjobb kenyérsütőmester idejét hogy tanítson ki, aztán itthon felépíted a pékségedet és bumm! Máris éled az álmodat! És még azzal sem kell foglalkoznod, hogy túl hamar nyereséges legyél, hisz nem ebből akarsz meggazdagodni, az már megvan.


> Semmi értelme az életének már.

Értem én, hogy munkás fejjel nehéz belelátni azt, hogy más értelme is legyen az életnek, mint minden nap küzdeni azért, hogy ne halj éhen/be tudd fizetni a számlát/iskolába járasd a gyereket, de hidd el, van ezen kívül más is. Ha hirtelen "meg lenne mindened", akkor se lenne meg mindened :D

Találnál mást, ami felé érdemes haladni. Csak annyi a különbség, hogy eltűnne az a kényszer, hogy az a valami amit csinálsz pénzben mérve kifizetődő legyen.


Ahogy #3 írta, a kapcsolatok problémásak. Beszűkíti a potenciális barátok körét, ha nagyon gazdag vagy. De azért mindig lesznek olyanok, akikkel hasonló élethelyzetben vagy, mindig lehet barátokat találni.

2023. jan. 9. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
#7 Örülök hogy neked bejött az élet,gratulálok hozzá.
2023. jan. 9. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
87%

Micsoda buta kérdés!


Miért nem jó gazdagnak lenni??



A pénz biztonságot és jólétet ad.

A biztonság kiegyensúlyozottságot nyújt, mert tudsz tervezni, célokat könnyen és gyorsan elérni. Attól függően mennyi pénzed van, gyakorlatilag bármit (legyen szó személyes célokról vagy akár egy komoly betegség legyőzése).


A jólét pedig testileg-lelkileg mindenben megmutatkozik.

Jó minőségű ételt ehetsz, jó minőségű ruhát hordhatsz, jó környezetben lakhatsz, minőségi oktatást és egészségügyi ellátást kapsz, és még sorolhatnám...

Úgy mutatkozik meg a gazdagság az életedben, hogy észre sem veszed.


Ezért tud annyit okoskodni a gazdag ember az egészségről, meg a "hogyan kell élni" filozófiáról. Mert úgy van része benne, hogy észre sem veszi.

2023. jan. 9. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Egy diagrammal jelölve, aki elkezd gazdagodni, annak elsőre valóban jó érzést ad ez, de ha elér egy szintet, akkor már stagnál, majd lefelé ívelően nem ad már örömet a gazdagság. Hoába is ül valaki egy Mercedes-ben, egy kívülálló nem érzi/gondolja, hogy a tulaja lehet magányos, egyedülálló, stb., sokan csak ítélkeznek felette, hogy neki milyen jó élete van...
2023. jan. 9. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!