Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Milyen érzés gazdagnak lenni?

Milyen érzés gazdagnak lenni?

Figyelt kérdés
Gondolok itt arra, hogy semmit nem kell nélkülözni ha gondolom egyet pénteken, hogy hova menjünk kiruccani akkor már szombatra foglaltam pár jegyet Görögországba ilyenek.

2021. júl. 29. 13:07
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
95%
A nem kel nélkülözni, meg a foglalok holnapra jegyet görögországba között elég nagy a differencia....
2021. júl. 29. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
65%
En gondolkoztam mar ezen neha, h jo lenne kogazdagnak lenni, de aztan mindig rájövök hogy akkor unalmas lenne az elet. Egy ideig jo lenne, h mindent megvehetek, barhova elutazhatok stb… de aztan? Aztan mar nem lenne miert küzdeni, igy munkába allni se lenne kedvem, minek? van penzem. Aki azt mondja, h igy is lehet dolgozni, az se menne vissza, mind utalunk dolgozni. Annak viszont orulnek ha mondjuk havi 200-300 helyett, 500at kapnának az emberek, igy tenyleg nem kene nélkülözni, de azert a ló túloldalára sem esünk, es meglenne az izgalom hogy erre meg arra gyujtenem kell, stb
2021. júl. 29. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
90%
Ha gazdag vagy, ugyanolyan életed van, mint a szegényeknek, csak egy magasabb szinten. Egymilliós használt autó helyett 2 millió dolláros Ferrariról álmodozol, balatoni nyaralás helyett pedig szigetet bérelsz. Mindenki előre tekint. Akinek sok pénze van, az egy másik szinten is gondolkodik: egy görög nyaralás pl. abszolút nem pálya neki.
2021. júl. 29. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Biztos bele lehet unni.

De biztos jó lehet az egész telet tengerparton/ síelve tölteni. Le kakálni mindent, mert van pénzem mindenre.

2021. júl. 29. 13:32
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Szüleim kb havi 2 milliót hoznak/hoztak haza (de volt mikor évente párszor ennek többszörösét). Ez nekem annyiban befolyásolta az életem, hogy mindig magánorvoshoz jártam, a legújabb telefonom volt (tinikoromban), a legjobb gépem az osztályban, amint lehetett már csináltam is a jogsit és kaptam egy autót utána, bármiben kellett segítség már mehettem is remek magántanárokhoz, voltam európán belül szinte mindenhol és európán kívül is rengeteg helyen nyaralni és ezek jutottak eszembe jelenleg. Menőn hangzik igaz? Csak sajnos már nem vagyok gyerek és még a párommal se keresünk együtt annyit, hogy a közelébe érjünk annak a színvonalnak, én pedig nem fogok pénzt kérni a szüleimtől már. Szóval jelenleg teljesen lehangoló minden, egyetlen dolog ad motivációt csak, hogy keresett a szakmám a világon mindenhol és így eltudnék költözni gyönyörű helyre a párommal.


Felnőttként még nem tudom milyen gazdagnak lenni (valószínüleg sose tudom meg), de az biztos, hogy x év után nehéz lenne életcélt találni magadnak ha mindened megvan, mindenhol voltál már és karrieredben is a csúcson vagy. Persze a család egy opció lehet, de az nem tudom milyen érzés, meg ha rengeteg pénzed van, akkor ott sincsen kihívás, hiszen bármikor fizethetsz a legjobb szakembereknek, hogy adjanak tanácsokat és segítsenek a nevelésbe. A gyerekeid meg tutira szeretni fognak, mert mindent megadhatsz nekik, annyi időt tölthetsz velük amennyit akarsz és mellé mindent megveszel nekik.


Szóval lényeg a lényeg, hogy fogalmam sincs milyen felnőttként gazdagnak lenni, de nem hiszem, hogy az annyira nagy boldogsággal tölthet el. Középosztályhoz tartozni a legjobb személyes véleményem szerint.

2021. júl. 29. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

"Középosztályhoz tartozni a legjobb személyes véleményem szerint."

Nem, a legjobb elégedettnek lenni az életeddel. Lehetsz szegény is, ha pl boldoggá tesz, kielégit az, hogy neveled a gyerekeidet. Lehetsz gazdag, ha boldogtalan vagy semmit nem ér. Sokan közülük droggal dobják fel a napjaikat. Szintén sokan közülük a munkába menekülnek, és a kívülállók nem értik, miért, hiszen a pénz már nem cél. Én sajnos elégedetlen vagyok, pedig nem vagyok szegény. A tízszeresével már talán megelégednék, de soha sem fogom elérni.

2021. júl. 29. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
80%
#4 Kérdező! A gazdagok életét ne úgy képzeld el, hogy semmit sem csinálnak, csak próbálják elütni valamivel az idejüket. Egy milliomos a legritkább esetben időmilliomos is egyben. Valószínűbb, hogy az idejüket a vagyonuk kezelésével, menedzselésével, a vállalataik irányításával vagy egyéb, ehhez hasonló tevékenységgel töltik. Tévhit, hogy erre elegendőek a menedzserek. Őket is számon kell kérni és meg kell határozni a pontos célokat, amiket el kell érniük. Ez pedig hozzáértést kíván.
2021. júl. 29. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Ismerek ilyet, mint amit a kérdező mond, az a fickó boldognak látszik, mindig mosolyog. Egy másik ismerősöm, akinek szerintem sokkal több a pénze, mint az előzőnek, nem él nagy lábon, van több cége, mégis egy átlagos autóval jár,szinte nem is járnak külföldre nyaralni, egyszerűen nem költ, vagy csak alig.

Amit kérdezel, az inkább arról szól, hogy ki, mihez kezd a gazdagságával, ezt minden ember másképp éli meg.

Sajnos én nem vagyok gazdag, de pl ha rám szakadna hirtelen valami nagy pénz, valószínűleg megcsinálnám a műhelyemet profi szinten és akkor is dolgoznék.

2021. júl. 29. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Én se vagyok multimilliárdos, de ahhoz képest, hogy otthon kaja se volt most luxusban élek a párommal. És én sokkal boldogabb vagyok így, ha több pénzünk lenne akkor meg még inkább boldogabb lennék. Szerintem más is így van ezzel, csak nem merjük bevallani, mert tudjuk, hogy nem élhetünk olyan körülmények között. És ezért meg kell magyarázni, hogy miért lenne rossz.
2021. júl. 30. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
9-es egy pontig természetes, hogy a pénz hozzáad az életedhez. Azonban, ha már van 500 milliód és kapsz még 10-et, vajon akkora nagy boldogsággal fog eltölteni, mint a legelején? Szerintem nem, mert már semmit nem fog az életedhez hozzáadni az a pénz. Nem veszel jobb élelmet, nem utazol jobb helyre nyaralni stb.
2021. júl. 30. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!