Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit tehetnék, ha úgy érzem,...

Mit tehetnék, ha úgy érzem, teljesen kisiklott az életem?

Figyelt kérdés
25 vagyok mégis azt érzem, hogy ezen nem tudok változtatni. Nyílván könnyű a szülőket hibáztatni, de az a helyzet, hogy a válásuk után eléggé el lettem hanyagolva, ami a jegyeimen és az egész hozzállásomon is látszott. Se a tanárok se ők nem szerették meg velem a tanulást, nem adtak motivációt. Azt hitték, ha el intézik, hogy egy erős gimibe menjek, akkor minden megoldódik, közben meg vért izzadtam szinte mindennap. Utána jött az elvárás, hogy egyetemre kell menjek, de hogy milyen szak, milyen irány abban már nem tudtak segíteni, még csak beszélni se lehetett velük erről. Szóval beadtam valami jól hangzó szakra, ahova nem kell annyi pont, de két hónapot bírtam a rengeteg matek miatt és ott hagytam. Persze ezután el lettem hordva minden sz*arnak, fél évig hallgattam utána el költöztem a barátomhoz az ország túlsó felére, ahol gyári munkát vállaltam, ahol ő is dolgozott. Ideig óráig ez is jó volt, majd anyám elkezdett erőszakoskodni, hogy menjek egyetemre, kell a papír, majd ő támogat, de valami akkor is kell. Szóval elvégeztem egy semmitérő büfé szakot és most ott tartok, hogy természetesen nem találok épkézláb állást ezzel a papírral. Dolgoztam az elmúlt időben kereskedelemben és vendéglátásban is, de nem bírtam a pörgést, meg az emberekkel való kommunikációt. Most pedig mindenképp találnom kell valami melót, de egyre inkább úgy érzem, hogy nincs egyszerűen kedvem ehhez az egészhez, úgy érzem magam mintha már 100 éves lennék, se motivációm se semmi és arra várok, hogy meghaljak.. Már nincsenek okjs képzések, és egy újabb szakot se fogok fixen el végezni, van némi remény külföldi munkára, de az is bizonytalan, szóval úgy érzem az egész zsákutca és életem végéig ilyen alja melókat kell végeznem, mint a gyár vagy a takarítás.
2023. jan. 10. 10:47
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
21%
25 évesek az állam kegyeltjei, ne aggódj annyira, rosszabb is lehetne....
2023. jan. 10. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Tényleg? Nem tűnt fel 😌
2023. jan. 10. 10:58
 3/19 anonim ***** válasza:
72%

Az elsö lépés az kellene, hogy legyen, hogy megszünteted anyáddal a kapcsolatot, utána végig gondoldod, TE MIT szeretnél csinálni és abban az irányban képezni magad. Gyakorlatilag minden munkához van levelezö képzés is, amit munka mellett el tudsz végezni, és attól kezdve nem vagy gyárba/takarításhoz kötve.

Külföldre is csak akkor érdemes menni, ha van valami értelmes végzettséged, anélkül ott is csak takarítani/mosogatni fogsz.

2023. jan. 10. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Most akkor milyen szakot is végeztél?
2023. jan. 10. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Rengeteget gondolkodtam már ezen, de nagyon semmihez se érzek motivációt. Az állatokat szeretem, de ilyen munka nincs :D gyerekkoromban állatorvos akartam lenni, majdnem buktam kémiából szóval ez nyilván felejtős. Szeretem a kertészkedést egyébként, de a kertész se egy túl keresett szakma. Úgy érzem az egész rendszer kiölt belőlem mindent, ami persze hülyén hangzik ilyen fiatalon mégis olyan mintha már 50 éve dolgoznék.. Ja de külföldön legalább többet kapnék ezért a melóért, ez az egyetlen ami vigasztal
2023. jan. 10. 11:25
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Az írásodból azt veszem ki, hogy elélg komoly baj, hogy te egész életedben arra vártál és még mindig arra vársz, hogy kívülről motiváljanak. Ez pedig egy nagyon káros hozzáállás. Elsősorban a TE saját érdeked, hogy rendben legyen az életed. Nem a szüleidé, tanáraidé, párodé, szomszédaidé. A tiéd. A te érdeked, tehát a te felelősséged is.

Kezdj neki az önismeretszerzésnek, mérlegelj, agyalj egészen addig amíg képes vagy kitalálni, milyen irányba indulj el, mi felé tegyél lépéseket. Alapból eltart egy pár évig, mire eléred a céljaid, de ha még céljaid sincsenek, akkor tényleg soha nem változik semmi. Fejezd be a sodródást, fejezd be azt, hogy másoktól várod az iránymutatást, kezdj neki a belső munkának minél hamarabb. Még nem vagy elkésve.

2023. jan. 10. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

4. vagyok


Azt írtad mégis sikerült egy általad "büfé szaknak" nevezett valami.

Milyen szak?

2023. jan. 10. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Magyar szak
2023. jan. 10. 11:31
 9/19 anonim ***** válasza:
56%

Annak ellenére, hogy én némileg máshogy kerültem ki és máshogy éltem túl hasonló fajta sodródásban, a problémáid jelentős részét átérzem. Azt kellene látni, hogy vagy lenyeled a továbbtanulást, mint a keserű orvosságot, vagy örökké olyan munkakörökben fogsz tengődni, amiket rühellsz. Muszáj magadra szedned olyan tudást, olyan képességeket, amikre van némi kereslet. Egy szimpla közép angol is már nagy előrelépést jelent álláskeresés szempontból meg az, ha értesz például az excelhez. Bár valószínűleg jól beszélsz valamilyen idegennyelven, különben semmi értelme nem lenne külföldi munkáról beszélni.


Azzal már itthon is elég sokmindent lehet kezdeni önmagában is, nem is értem, miért olyan szar helyre mentél kapásból, mint a vendéglátás. Simán találhattál volna békésebb munkát is.


Két dolgot mindentől függetlenül biztosan javasolnék: a családodból való menekülést, amint lehet és azt, hogy bármit is csinálsz átmenetileg, tanulj mellette valamit. Valószínűleg ez a vélemény sokaknak nem fog tetszeni, de én pontosan tudom, milyen, mikor a famíliád egy kígyófészek és azt is, hogy mennyit jelent az életszínvonalad és az általános közérzeted szempontjából, ha teljesen megszakítod velük a kapcsolatot. Csak azért, mert közelebb vagytok egymáshoz a családfában, lóf*sszal sem tartozol nekik. Ők sem voltak jók semmire a leírtak alapján.


Nincs nagy élettapasztalatom, mert majdnem veled egyidős vagyok, de láttam elég embert tönkremenni lelkileg és fizikailag a munkában. Lehet hadonászni öngyilkossággal, de kurvára nem fog megoldani semmit, ha egy menthető életet kidobsz a kukába, mert makacskodsz azellen, hogy kicsit körülnézz magad körül és átgondold a lehetőségeidet.


Ha szeretnél beszélgetni, fel tudom ajánlani a társaságom. Talán közelebb kerülsz a megoldáshoz.

2023. jan. 10. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
94%

Az én megoldásom a hosszútávú önismereti munka.

Minden válasz bennünk van. Ha ez leesik egy pillanatban, akkor a motiváció meg is van.

Egyelőre te még az érzelmi lustaság fázisában vagy, dolgozzon helyetted az internet népe. De valós megoldás akkor lesz, ha te magad jössz rá.

2023. jan. 10. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!