Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Háztartási gépszerelő vagy...

Háztartási gépszerelő vagy autószerelő szakma?

Figyelt kérdés
Érettségizettként szeretnék egy jó szakmát tanulni. Nagyon érdekelnek a műszaki dolgok, de egy egyetemhez (pl. jármű, vagy gépészmérnöki) kevésnek érzem magam. A kérdésben szereplő szakmák közül melyiket érdemesebb kitanulni? Kicsit az autószereléshez húz jobban a szívem, de állítólag baromi nehéz egy vállalkozást elindítani.
2023. jan. 11. 20:50
 1/6 anonim ***** válasza:
47%

"Háztartási gépszerelő"


Tudod mi a baj ezzel?


Egyre komplexebb lesz minden eszköz és hamarosan teljesen ki fognak hullani ez az egyszerű szerelgetés.


Lásd Tévé..


Szerinted ki fog okos tévét szerelgetni?

Három lehetőség van..

-meghal a háttér világítás, nem lesz javítható nem kapsz alkatrészt.

-meghal a kijelző kb irreális lesz a javítási ára

-meghal az alaplap vagy egy része, javítható lesz, ha ennyire értesz hozzá, ha tudsz ebayen vagy valahol venni.


Marad kb a táphiba, ami még azt mondom javítható.


Sajnos egyre inkább fogyasztói társadalmat élünk és egyre inkább specializálódni kell. Szóval szerintem ilyen kb 6-8 év múlva nem nagyon fog működni ez a háztartási gépszerelős dolog..

2023. jan. 11. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
60%

Mondjuk a háztartási gép lehet inkább mosógép meg hűtő meg ilyesmi, az a baj ezeknél is, hogy egyre inkább nem javíthatók.. és ha meg igen, akkor olyan áron, hogy veszel rajta egy újat. Szomorú, de ez van.


Régen ez működött, ha volt egy kis érzéked az elektronika fele, de manapság már nem igazán..

2023. jan. 11. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Autoszerelés se jobb mert elterjednek az elektromos autók azon meg nem sok szerelnivaló akad
2023. jan. 11. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Háztartási kis, vagy nagygép szerelésről van szó? Hűtőt, mosógépet még csak csak megjavíttatnak, de kisebb dolgokat inkább másikat vesznek, ha elromlik.
2023. jan. 11. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem próbáld meg az egyetemet mert ezekben az OKJ-s szakmákban nem nagy jövőt látok. Esetleg valamilyen építőipari szakmunkásnak tanulj ha már mindenképpen ki akarod hagyni az egyetemet, mert azokra még van is kereslet.
2023. jan. 12. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Építőipar meg nagyon kitett a gazdaságnak, meg most sokan mentem ilyen képzésekre, az egyetem a legjobb döntés!
2023. jan. 12. 04:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!