Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek mennyire elég egy...

Szerintetek mennyire elég egy 300.000 Ft-os nettó fizetés az alábbi esetben ma?

Figyelt kérdés

A pár férfi tagja dolgozik, a női tagja munkát keres, de gyereket terveznek a közeljövőben. Van egy tehermentes ház, ami enyhén felújítandó. 1-2 milliót biztos rá kell költeni, de max hármat. Van pár millió megtakarításuk.

A 300.000 Ft-ot a férfi keresi, egyéb jövedelmük nincs, sem segély és társai jelenleg. Nem nagyigényűek, csak egy egyszerű de tisztességes életet szeretnének.


2023. jan. 15. 17:47
1 2 3
 21/30 A kérdező kommentje:

Akkor most nektek mi az amire nem elég ez a pénz?

Ha valaki évente el akar menni egy jó nyaralásra Magyarországon, akár külföldön, az pénzbe kerül. Ha valaki évente cserélgeti az új ájfónját, az pénzbe kerül. Ha valaki messzire autókázik minden héten, az sok üzemanyagot jelent, ami pénzbe kerül. Ha valaki minden héten étterembe járkál, az pénzbe kerül. Ha valaki a legdrágább élelmiszereket veszi, az pénzbe kerül. Ha valaki a drága magánrendeléseket választja, az pénzbe kerül. Ha valaki drága autót vesz magának drága fenntartással, az pénzbe kerül. Stb, stb...


En ezeket mind tudom nélkülözni.

2023. jan. 15. 21:12
 22/30 anonim ***** válasza:
100%

Tej, kenyér, tojás, étolaj, cukor + ha valaki mást akar enni a hatósági áras termékeken kívül.

Otthon fűteni, 21 fok fölé, esetleg havonta 1x elmenni valami közös programra(1 mozi vagy színházi darab).

Ha valaki napi szinten autóval megy munkahelyre az sem kis költség már.

Gondolkozzunk reálisan, 150k-2 főből nem lehet felnevelni egy gyereket.

2023. jan. 15. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
100%
Ha nektek az jó akkor jó. A gond ott kezdődik hogy az ilyen emberek gyereket vállalnak aki majd egész életében hallgathatja, hogy "minden pénzbe kerül" és kapja majd a lecseszést, hogy örüljön hogy etetik és felnevelik. Aztán meg megy majd a csodálkozás hogy lelép és vissza se néz többet a szülőre.
2023. jan. 15. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
100%
Tisztességes egyszerű életre elég, már ha kimerül annyiban hogy ételre költötök és hóvégén nem tudsz 2 forintot se félretenni. Nettó 300k + gyerek.. áh nem.
2023. jan. 15. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván nem lehet belőle szórni, de élni elég.
2023. jan. 15. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, és akkor a te gyereked lesz az, aki egy moziba vagy strandra se jut el, mert az pénzbe kerül? Vagy ha igenis orvoshoz kell vinni, akkor vársz 4-6 hónapot a TB alapú ellátásra, mert a gyorsabb magánrendelés pénzbe kerül? Ha szemüveg kell, majd a legolcsóbb, akár csúnya/gyereknek nem tetsző keret is jó lesz, mert a szebbek több pénzbe kerülnek? Ha majd nagyobb lesz és mindenki okostelefonnal tartja egymással a kapcsolatot és a lecke is ott jön, neki akkor is jó lesz a Nokia 3310 mert az okostelefon pénzbe kerül? Ha laktózmentes dolgok kellenek, vagy gluténmentes vagy akármi, akkor majd max nyersvegán lesz a gyerek, mert ezek a termékek pénzbe kerülnek?

Itt nem az a kérdés, te elvagy-e otthon a négy fal között, ahonnan max munkába mész busszal, hanem arról, hogy a gyerekre is ezt nyomnád.

2023. jan. 16. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
84%

Tipikus esete annak, amikor az önző szülő gyereket akar maga miatt, nem a gyerek miatt.


Párod is érdekes teremtmény, eltartani sem tudja magát önállóan, de azért már szülne. A pofámról leégne a bőr a helyetekben.


Egy kutya örökbefogadásával is vártam, amíg jobb anyagi helyzetbe kerülök (és kész lettem volna letenni róla, ha ez nem lehetséges).

2023. jan. 16. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
100%

#26 Olyan szülők lesznek mint apám.


Folyton röhögött rajtam, hogy milyen fehér bőrű vagyok, de mondjuk egy bőrgyógyászhoz nem vittek volna el. csak csesztettek, hogy "mert nem vagyok napon". Később bőrgyógyász pont azt mondta, hogy a konkrét napozást azt kerüljem is.


Röhögött rajtam a keszekusza fogaim miatt, de nyilván egy fogszabályzót nem fizettek volna ki nekem, mert pénzbe kerül...


Sokáig szemüvegem sem volt, amikor viseltem akkor meg folyamatosan alázott, hogy "pápaszemes" vagyok. Meg időnként megkaptam, hogy mennyibe kerül a szemüveg, nyilván a legolcsóbb szart kaptam, mert pénzbe kerül...


Mióta felnőtt vagyok 2-3 fizetést csak a fogaimra elköltöttem. A szemüvegeim is drágák, megfizetem a minőséget, nem is romlott a látásom amióta pénzbe kerül...


Volt rajtam anyajegy, zsírcsomó, minden szar amit magán orvosnál szedettem le így se heg se semmi nincsen cserébe pénzbe került...


Még jó hogy kajára nem voltam érzéken, mert krumplit is krumplival zabáljuk típusú prolik voltunk.

2023. jan. 16. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
100%

Nekem ott csúszott meg a dolog, hogy írtad az összeget, meg a gyerek után járó támogatást...

Ha már ez is be van kalkulálva, akkor nagyon ki lesztek centizve. Ebbe semmiféle rendkívüli kiadás nem fér bele. Pl családfenntartó lábtörés, 6 hét fekvő gipsz. Terhesség alatt maszek doki alkalmanként 10-20 ezer. De nem is akarom sorolni. Csak gondold át reálisan! Lehet 10 gyereket nevelni háromszázxxxezer forintból iis két felnőttnek. Épp ma olvastam egy cikket. Itt arról van szó, hogy hozol/ hoztok egy döntést egy másik életről. Egy olyanról, aki nem kérte, hogy megszülethessen, de ti már eldöntöttétek, hogy mi a maximum, aamire igénye lehet, mert az nektek is megfelel. És nem gondolok itt ésszerűtlen dolgokra...

2023. jan. 16. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
100%

Most pont ott tartunk hogy nagyon drága egy gyerek.


Mi ketten vagyunk és napi 4-5 ezer a bolt és nem nagy igények abszolút

Plusz havi 60 ezer bevásárlás.

Plusz a rezsi, plusz az egyéb kiadások.

Már ne viccelj milyen világban élsz??

Nézd meg mennyi egy liter tej...

2023. jan. 22. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!