Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit tennétek a helyemben?...

Mit tennétek a helyemben? (hosszú lesz)

Figyelt kérdés

29 éves vagyok.


Nagyon nehezen (tele gátlásokkal) fogom mindazt leírni, amivel egyedül már annyira nehéz megküzdenem, hogy őszintén nem tudom, hogy mit csináljak...


Próbáltam már tanácsot kérni, elmondani és leírni is, rengeteg embernek és számtalanszor, de vagy én nem tudom kellőképpen kifejezni magamat, vagy annyira eltér az átlag emberekétől az, amin nekem keresztül kellett mennem, hogy nem tudják elhinni, amit - amúgy nagy nehezen, leküzdve a gátlásaimat és megbízva bennük - elmondok nekik.

A következő reakciókat szoktam kapni:

"másnak sokkal nagyobb problémái vannak, mégis sokra viszik"

"ez csak kifogás"

"ez szánalmas"

"nincs lehetetlen, csak tehetetlen"

"az a baj, hogy igazából lusta voltál tanulni"

"biztosan nem történt veled semmi/nincs semmilyen bajod, csak feltűnési viszketeg vagy"


Az egész kisgyerek koromban kezdődött...

Szüleim elmondása szerint egy életvidám, cserfes és kíváncsi kislány voltam (bár miután megkaptam a diagnózisomat, azután is tagadták, hogy bármi baj volna velem).

4-5 éves voltam. A féltestvérem, aki akkor volt 17 éves, rendszeresen... Bevitt magához, amikor a szüleim nem voltak otthon. Igen, engem használt arra, hogy kielégítse magát. Ő vette el a szüzességem, mindössze, amikor 3 éves voltam... Utána rendszeresen használt még, egészen addig, amíg el nem vitték egy másik ügy miatt (csoportosan elkövetett emberölés, egy idős nőhöz törtek be, rabolták ki, majd ölték meg, 12 évet kapott).

Nagyon visszahúzódóvá váltam, és bizarrul kezdtem viselkedni. Senki semmilyen gyanút nem fogott (állítólag), de a szüleim tudtak a dologról; emlékszem, hogy kérték is, hogy hallgassak, zsaroltak ("minket is elvisznek, ha kiderül").


Ügyes és okos kislány voltam mindennek ellenére, 4 évesen már folyékonyan tudtam olvasni és nyomtatott nagybetűkkel írni. 6 évesen kerültem iskolába, ezzel a gennyedző, fájdalmas, gyulladt lelki sebbel, amelynek esélye sem volt begyógyulni, mert titokban kellett tartanom. Az iskolába kerülve nagyon visszahúzódó voltam, senkihez se szóltam, ez pedig az osztálytársaimtól és később más iskolatársaktól elszenvedett rendszeres szekálást eredményezett. A szekálást miatt sokszor sírtam és hazakéreckedtem, ezért otthon megvertek a szüleim - nem érdekelte őket, miért sírtam, csak az, hogy sírtam meg hazakéreckedtem, és az szégyen rájuk nézve. Folyamatosan, még a tanórákon is rajzoltam, ez nyugtatott meg, illetve otthon olvastam (de nem a tankönyveimet, hanem mesekönyveket), és néztem a tv-ben is a rajzfilmeket. Nem foglalkoztam a tanulással, mert az iskolai szekálást juttatta eszembe. Nem mehettem át másik iskolába, mert nekem abban a korban egyedül még messze lett volna, a szüleim meg nem tudtak volna minden nap elkísérni. Magántanuló sem lehettem volna, a szüleim nem tudták volna megfizetni a magántanárt.

10 évesen autizmus spektrum zavarral diagnosztizáltak, egy hetes vizsgálat után. Nem tudtak a történtekről, de jó kérdés, hogy fennáll-e ez is nálam, vagy "csak" a történtek viseltek meg.

Általános iskolában osztályról osztályra mindenből átengedtek kettessel.


Utána egy ruhaipari középiskolába kerültem, ahol szintén folyamatosan bullyingoltak. Azt, hogy onnan átkerüljek máshová, én intéztem el az iskolapszichológuson keresztül.

A diagnózisomnak köszönhetően egy olyan középiskolába (gimnáziumba) kerültem, ahol főleg mozgássérültek voltak, és itt nagyon keveset piszkáltak, így koncentrálhattam a tanulásra. Megszerettem a természettudományokat, főleg a biológiát. Határoztunk növényt, néztünk metszeteket mikroszkóppal, és felvettem a biológia fakultációt, mert annyira szenvedélyemmé vált az egész. Tettem biológia emelt érettségit is, ami 84%-os lett. Végül biológia szakra mentem, szerettem volna kutatni, de az alapszakot kétszer annyi idő, 6 év alatt végeztem el (annak ellenére, hogy nagyon élveztem, amit tanultam).

Nem tudtam beilleszkedni, nem tudtam rendesen kommunikálni, nem tudtam kapcsolatokat teremteni, mindenki lesajnált, mert annyira más voltam, mint ők. Ettől major depresszió alakult ki nálam, előtte sosem volt ez rám jellemző. Ráadásul otthon sosem volt nyugalom, húgom pl. folyamatosan beszélgetett az aktuális pasijával, és nem lehetett se vele, se a szüleimmel megegyezni (ekkor jött részükről a "biztos csak irigy vagy rám/a húgodra, mert te csúnya vagy, az a bajod").

Egy évig voltam kollégista, ha annyi kreditet gyűjtöttem volna félévente, mint akkor átlagban egy félévben, akkor 3,5 év alatt végeztem volna (és ekkor már egy jó kis kialakult depresszióm is volt)!


Végül nem tudtam elhelyezkedni a tanult területemen, amibe belehasad a szívem... Nem hogy nem tudtam továbbmenni mesterre, még az alapképzést is szánalmasan sok idő alatt végeztem el...

Másoknak csak megszületniük volt nehéz, mindent elérhetnek, és ők oktatnak ki engem arról, hogy ne adjam fel... Miért olyan nemes, dicsőséges, fennkölt dolog, ha valaki nem adja fel?


Húgom, bátyám is tök sikeres (őket szerették a szüleim, pedig édestestvérek vagyunk), féltestvéremet is mai napig támogatja az anyám, mert jaj szegény szellemi fogyatékos, azt se tudja mit csinál (a faszt nem), engem meg utál, mint a szart, semmi nem jó tőlem... Vettem 70-80000 forintért egy gyönyörű vitrines fa konyhaszekrény garnitúrát, annyit se kaptam érte, hogy "köszönöm"... Féltestvérem meg jelenleg olyan "példaértékű" életet él, olyan "kiváló ember", hogy egy alkoholista, aki ha pénzt kap, elissza, és gyakran váltogatja a munkahelyeit, mert kirúgják, na vajon miért is...


Úgy érzem, meghasad a szívem.. . Önállósodni sosem fogok,mert tyúkszarért dolgozom, senki sem szeret, tényleg, annyira elbaszott vagyok, hogy anyám sem (apám meghalt, de még ő sem), sőt mindenki szánalmasnak tart valami olyan miatt, amiről nem tehetek, és ami ellen rengeteget küzdöttem. Hogy semmit nem tudok érdemben adni...


Pszichológushoz nem mehetek, a környékünkön tb alapon rendelő pszichológus... nem nagyon érti a dolgát (elcsépelt tanácsokat ad, pl. bízzon magában, ne adja fel), magán pszichológus meg rengeteg pénz.


2023. jan. 16. 07:18
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:

#9

Nem hiszem... Egy nő 25 éves kora fölött már öregnek számít, és csakis a babaarcú, vékony lányok kelendőek (viszonylag vékony vagyok (bár lenne honnan fogynom), de az arcom undorító hányadék, szóval tök értelmetlen - voltam amúgy nagyon vékony is, akkor sem volt jobb a helyzet)


#10

Pest megyei vagyok, Budapesttől kb. 20 kilométerre élek.

Mihez értek? Az a baj, hogy nagyjából semmihez. Tényleg... És rettentő lassú felfogású, buta vagyok. Ne haragudj, hogy ezt írom, de rengeteget törtem magam, annyiért, amiért másoknak alig kellett küzdenie, tanulnia, mert ők gyors felfogásúak, és jó a memóriájuk, ezért normális időn belül végezték el a szakot, és tudtak mellette pihenni, szórakozni is. Idegen nyelven sem tudok (az angol "tudásomat" semmiképpen sem lehet nyelvtudásnak nevezni, a középfokúm (ami a diplomához kell) is alig lett meg, szóbeli nyelvvizsgán is lebasztak, azért, mert annyira nem megy a beszéd). Mások a koromban minimum egy nyelven tudnak felsőfokon, de inkább több idegen nyelven beszélnek.


Azért néz le és utál mindenki, még anyám is, mert valójában is egy ronda, idióta semmirekellő vagyok, akinél mindenki különb, és akire sehol, semmi szükség nincs, mert csak elvesz, de adni nem tud semmit. Ennyi...

2023. jan. 19. 07:50
 12/26 A kérdező kommentje:
Nem ilyen szerencsétlent vártak, azért kaptam mindezt.
2023. jan. 19. 08:44
 13/26 anonim ***** válasza:

Csak mert más ezt mondja még nem vagy az

A legrosszabb az hogy még el is hiszed magadról

2023. jan. 19. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 A kérdező kommentje:

Már miért ne lennék az? Annyian bánnak velem ugyanúgy, egymástól függetlenül, szerinted ez véletlen? Szerinted az véletlen, hogy lassan megy minden? De tényleg kib@szott lassan... Mindenki elhúz mellettem, mindenki jobb nálam. És még anyám se szeret! Vagy lehet, nagyon is szeret, csak én vagyok túlérzékeny, mimózalélek (ezt is számtalanszor megkaptam már).


Áhh... Komolyan mondom, teljesen egyedül vagyok ebben a kib@szott világban. Nem ismerkedek szívesen, mert úgyis csak bántanának újra, mert engem csak bántani lehet, mert mást nem is érdemlek, annyira elbaszott selejt vagyok... aki látszólag nem bánt, az is csak kiröhög a hátam mögött és hátba támad, mert hát mekkora egy szerencsétlen idióta vagyok... erre is volt számtalan példa.

2023. jan. 21. 02:38
 15/26 A kérdező kommentje:
Annak örülnék a legjobban, ha... megszűnhetnék létezni.
2023. jan. 21. 04:44
 16/26 A kérdező kommentje:
És nem az embereket utálom, hanem magamat. Az embereket (mindenki mást magamon kívül) felsőbbrendűnek tartom. És hozzájuk kell felérnem... De nem tudok. NEM TUDOK. Törtem magam, pedáloztam, de NEM VOLTAM RÁ KÉPES.
2023. jan. 21. 05:06
 17/26 A kérdező kommentje:
Bennem van egy kognitív disszonancia: egyszer (sokszor...) úgy gondolom, én voltam túlérzékeny és szánalmas, utána - ha ér egy kisebb siker, pl. jól emlékszem valamire, amit tanultam - úgy gondolom, mások voltak végtelenül g*cik velem, igazából igen jó képességű vagyok, és szeretnék kapni egy újabb esélyt az élettől, mert ha eddig nem, majd később lesz lehetőségem külön költözni, önállósodni... Kicsit (túlságosan...) reménykedek is abban, hogy jóra fordulnak végre a dolgaim. Utána eszembe jut, hogy sokan, egymástól függetlenül nem bántanak valakit, ha arra nincs valamilyen ok. És én soha, senkit nem bántottam... Rosszul érzem magam, panaszkodom egy kicsit valakinek, de csak azt kapom, hogy milyen gyenge vagyok, bezzeg ő/mások... És kezdődik újra ez a ciklus.
2023. jan. 21. 05:18
 18/26 anonim ***** válasza:

Ne haragudj de ilyen gondolkozással semmi nem fog változni.Mindig lesznek tőled jobbak és rosszabbak is.Tanuld meg elfogadni magad olyannak amilyen vagy.Jó sok hülyeséget beszéltek beléd.Rendet kellene rakni a fejedben.


"mások voltak végtelenül g*cik velem"


Ez pontosan így volt!


A lányokról meg annyit hogy mindegyik kelendő.Embere válogatja ki milyen nőt szeret.Èn pl a hosszúhajú molettebb nőket szeretem,de van aki az anorexiás rövidhajúakat.Más emberek vagyunk más az ízlésünk.


Az emberek akárkibe belerúgnak akármikor ha olyan kedvük van.Nem számít hogy rászolgáltál vagy sem.


Sajnálom hogy ilyen családod és környezeted van,de szerintem te már ilyen maradsz.

2023. jan. 21. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 A kérdező kommentje:

Jahh... Rendet kellene rakni... Kösz, b@szd meg. Mert akkor megváltoznék, és én is tök hasznos tagja lehetnék a társadalomnak, mi?

(Ha ilyesmire gondoltál: pszichoterapeutához nem juthatok el, nincs pénzem rá. Pszichiáternél jártam - ő állapított meg nálam major depressziót -, de csak gyógyszert írt fel, aminek több mellékhatása volt, mint hatása. Amúgy is, pszichiáterhez járni is nagy szégyen.)


Távol álljon tőlem, hogy megbántsalak. Vagy hogy megbántsak bárkit is.


De kib@szottul unom már, hogy mindenki azt mondja, hogy a gondolkodásommal van a probléma, amúgy tök jó életem van, és tök jó lehetőségeim vannak, csak én vagyok elkényelmesedve, vagy én vagyok lusta. NEM. TAPASZTALTAM, HOGY NEM. ELÉGSZER. ÉS KOMOLYAN, MINDENT MEGTETTEM, ERŐMÖN FELÜL.


Elég volt?


NEM.

2023. jan. 21. 15:03
 20/26 anonim ***** válasza:
Akkor mégis mire vársz?Mit érdekel téged a társadalom?Először magadat hozd helyre.Sok hasznos tanácsot kaptál de te zsigerből elutasítottad az összeset.Önmagadtól nem tudunk megmenteni ha nem vagy hajlandó változtatni a gondolkodásodon,és rendet rakni az életedben.Azthiszed hogy majd varázsütésre elmúlik minden mert TE azt akarod? Hát ez nem így működik,már bocs de nem te vagy a világ közepe,és nem csak neked volt szar a multad...Azért hogy boldog legyél tenni is kell,elég sokat...Semmi nem jár alanyi jogon,ez van.Engedd már el ezt a görcsös megfelelési kényszert a társadalom felé...Ne mások elvárásait nézd,meg mások életét,magaddal foglalkozz elsősorban...Azt mondták hogy az élet annyiból áll hogy tanulni kell és minden megoldódik? Hát sajnálom de jól átbasztak.Az csak egy lépés a sok közül amit a boldogságért tenni kell...Ameddig önmagaddal sem tudsz megbékélni a multad miatt, mit akarsz a társadalommal? Döntsd el mit akarsz...Keseregni akarsz a multon egész életedben,vagy kezedbe veszed az irányítást, hajlandó vagy mindent megpróbálni hogy változtass a gondolatmeneteden.Te érdeked nem a mienk...
2023. jan. 21. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!