Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ti mit tennétek a helyemben?...

Ti mit tennétek a helyemben? Lent kifejtem, kicsit hosszú (nem nagyon).

Figyelt kérdés
Munkahely, van egy vezető, nem a főnököm, de nagyrészt neki dolgozok. Nagyon elfoglalt, sosem ér rá, nincs ideje semmire. Ezért ha egyből nem tudom a választ valamire, akkor sóhajtozik, fejeket vág.. sokszor olyan hangsúllyal beszél velem, mintha a számba kéne rágni a dolgokat, pedig csak pl.félreérti amit kérdezek tőle. Én nagyon érzékeny vagyok, ezek nagyon rosszul esnek. Amugy is kevés az önbizalmam, néha komolyan hülyének érzem magam ezek miatt..:( ti mit tennétek? Ne hisztizzek emiatt, dolgozzak és kész? De kezdek kibukni emiatt.. ha odamennék hisztinek venné, amit nagyon nem szeret. Van megoldás?
2014. máj. 28. 21:48
 1/2 anonim ***** válasza:

Legyél vele tárgyilagos,ne törődj olyankor azzal,hogy mit érzel!

Meglepő,de tudom,hogy mi ez az érzés,és most mi az,amin keresztül mész.Úgy érzed lenéz,megaláz,semmibe vesz.Ez valószínűleg így is van.Általában minden ember képes kiszúrni a gyengébb embereket,és ő bizony rájött,hogy téged bánthat,megalázhat és semmibe vehet,sőt le is nézhet.


Egy munkahelyen célszerű nem összeveszni senkivel,vagy nem hisztisnek lenni,és a munkahelyre egy felnőtt,érett,kiegyensúlyozott ember nem viszi be az érzelmeit.Olyankor,amikor jogszerűtlenül bánnak veled(tehát pld.nem munkaköri feladatot végeztetnek el),akkor jogod van felkapni a vizet,és szólni a feletteseidnek,sőt akár eljuthatsz vele a bíróságig is.

De itt tulajdonképpen nem ez történik,minden úgy történik,ahogy az a nagykönyvben meg van írva!Nem tehetsz sajnos semmit az ellen,ha egyes emberek más embereken élik ki magukat.


Annyit tudsz tenni,hogy te próbálsz kedves lenni,és próbálod őt elviselni.


Én is ilyen voltam,amilyen te(csak még iskolában),és rájöttem,hogy tudok úgyis az emberekkel kommunikálni,viselkedni,hogy a saját érzelmeimet háttérbe szorítom és nem mutatom ki.Nem figyeltem egyszerűen a saját jelzéseimre,nem érdekelt az,hogy mit érzek.

Ha kikeltem volna önmagamból,akkor lehet,hogy valakivé váltam volna,de az is lehet,hogy nevetség tárgya lettem volna a további időszakban.

Melyik éri tehát meg?Kockáztatni?

Nem!Odafigyelni,csinálni,alárendelni az érzelmeid,az ÉRDEKEIDNEK!

2014. máj. 28. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Igazad lehet, de ez szörnyű így! Engem előző munkahelyemen szerettek, jó munkaerőnek tartottak 8évig. Itt meg.. tárgyilagos vagyok, de belül kezdek kibukni. Így dolgozni..
2014. máj. 28. 22:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!