Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit lehet tenni, ha kereskedel...

Mit lehet tenni, ha kereskedelmi dolgozóként ezzel szembesül az ember?

Figyelt kérdés
Tehát vannak néha olyan vevők, akik feljogosítva érzik magukat arra, hogy flörtöljenek. Viszonzatlanul is. Itt főleg idősebb bácsikra gondolok. Kétértelmű poénokat mondanak. Meg személyes kérdéseket tesznek fel. Erre hogyan lehet úgy reagálni, hogy ne legyen sértő? Mivel családias üzlet, ezért a munkáltató zokon venné, ha elüldözném a törzsvevőit egy bunkóbb beszólás miatt. Meddig kell ezt tűrni?
2023. jan. 22. 22:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Mondd, hogy ha megveszi a kabátot válaszolsz :D
2023. jan. 22. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
50%

Valahogy ki kell mutatni hogy nem kölcsönös az érdeklődés és mégis barátságosnak kell maradni.

Ha ebből sem ért, akkor kell hidegen és legrosszabb esetben barátságtalanul kiszolgálni és lerázni!

2023. jan. 22. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Már ahogy belép az ajtón, nem is mosolygok, a lehető legsemlegesebb módon szolgálom ki és csak csinálja. Sőt, mintha tetszene is neki, hogy hideg vagyok vele.
2023. jan. 22. 23:07
 4/11 anonim ***** válasza:

Ha nagyon célozgat, akkor kell mérges arckifejezéssel azt kérdezni: "Mire céloz ezzel?"

Ha ezután a választás elé állítás után "nem húzza be fülét farkát" akkor valószínűleg rátér a lényegre és akkor már elküldheted mert nem vásárolni ment be az üzletbe.

2023. jan. 22. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Tájékoztasd róla hogy neked ez itt a munkahelyed, a kedvesség a munkád része és nem több. Amit ő csinál az nem része az eladó vásárló viszonynak hanem zaklatásnak hívják. Utána köszönés képp ne felejts el szép napot kívánni neki.
2023. jan. 22. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Mondd neki, kérdezze meg a férjedet, a férjednek ez nem tetszene, hogy megadod neki a férjed telefonszámát és beszéljen vele. Minden mondatodban legyen benne, hogy a "férjem". Akkor is, ha nincs férjed. Ha rákérdez a jeggyűrűre, akkor a férjed nem engedi, hogy aranyat viselj a munkahelyen. Te meg beszélj a főnököddel.
2023. jan. 22. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
81%
nem értek egyet a magyarázkodókkal, semmire sem kell célozgatni, egyszerűen csak maradj semleges eladó-vásárló viszonyban. ha személyeset kérdeznek válaszolj tőmondatokban, ne reagálj sehogy az utalgatásokra egy jelzésértékű mosolyon kívül, és érzékeltesd hogy neked ez csak munka, nem magánbeszélgetés. nem vagyok eladó, de én így tenném ha hasonló helyzetben lennék
2023. jan. 22. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Igazából szokj hozzá, a munkakörrel jár. Nem kell semmit reagálni, ha nem tetszik a kérdés, meg se hallod.
2023. jan. 23. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
7%
Odamenni az egyeddel egy kamera közelébe, kissé engedni, hogy flörtöljön, aztán mmiután elment, megnézetni a felvételt a feletessel, aztán a megfelelő jogi lépést megtenni.
2023. jan. 23. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
78%

9. Jogi lépéseket ha flörtöl egy bácsi? Ki fognak nevetni a rendőrségen.

Kérdező ha nem reagál arra hogy férjed van akkor szerintem az még nem hangzik bunkón hogyha megmondod hogy "tudom hogy viccel de nem szeretem az ilyen poénokat". Nem kell eleggedned a füled mellett csak azért mert te vagy az eladó. A vásárlónak nem szabad azt hinni hogy neki mindent szabad. Lehet udvariasan is elküldeni valakit csak a szavakat kell megválogatnod.

2023. jan. 23. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!