Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Tényleg annyira összepasszol...

Tényleg annyira összepasszol az INTJ és az ENFP?

Figyelt kérdés

Nagyon sok helyen ezt olvasom, hogy mennyire jól összeillenek ez a két személyiségtípus, hogy lelkitársak. Szerintetek?

(Főleg ENFP-k és INTJ-k véleményére vagyok kíváncsi, de másoké is érdekel)

Köszi puszi😘



2023. jan. 24. 20:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
10%
Mi lenne, ha úgy ismerkednél és ápolnál akár baráti, akár párkapcsolatot, mint más normális ember?
2023. jan. 24. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Légyszi ha valakit érdekel annyira, hogy rákattint a kérdésre, és alákommentel, akkor írjon normális választ. Nem tudom, miből szűrted le, hogy én hogyan ápolom a kapcsolataimat, vagy miként ismerkedek, ettől a választól egyikünk sem jutott előrébb.

Előre is köszönöm mindenkinek, aki a kérdésemre válaszol❤

2023. jan. 24. 20:26
 3/11 anonim ***** válasza:
0%
Anno én is kitöltöttem a tesztet, intj vagyok és ez a véleményem. Nem ez volt a leírásban, hogy ilyen embereké érdekel?
2023. jan. 24. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Arról, hogy összeillenek-e az INTJ és az ENFP típusú emberek, nem teljesen tiszta, miért az a véleményed, hogy ápoljam normálisan a kapcsolataimat. Talán ha azt kérdeztem volna: Szerintetek normális emberhez méltóan ápolom a kapcsolataimat?

Egyszerűen csak nem a kérdésre válaszoltál, hanem rólam fogalmaztál meg véleményt teljesen alaptalanul.

2023. jan. 24. 20:39
 5/11 A kérdező kommentje:
A véleményedet tiszteletben tartom, csak nem értem, mi alapján alkottad meg? Mert nem ismersz, és semmit nem tudsz rólam, csak annyit, hogy én tettem fel a fenti kérdést.
2023. jan. 24. 20:47
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Enfp vagyok, 20 éves


A lélektársam, legjobb barátom és a jövendőbeli férjem egy személyben egy INFJ. Szerintem inkább egy INFJ-vel alkulhat ki "tökéletes"-en kiegyensúlyozott kapcsolat egy ENFP számára.


Ismerek INTJ-ket is, viszont túl ridegek, nehéz közel kerülni a legtöbbjükhöz, általában ignorálnak mindenkit és erősen elhanyagolják a kapcsolatépítést más emberekkel, annyira érdektelen mindegyik, mindegy, hogy milyen körökből vagy honnan ismerem őket, nem tudom azt mondani, hogy kényelmes velük beszélgetni.

DE ez csak az én személyes tapasztalatom azzal a pár INTJ emberrel, akiket ismerek.

Kiegészítik egymást a funkcióink és valamennyire passzolnak is, viszont túl életidegen ez a dolog a valóságban. El tudom képzelni, hogy tényleg olyan jól működhet, mint amennyire felkapták a dolgot az emberek, de inkább azt látom, hogy a legtöbben már csak divatból majmolják ezt a ship-et "az ellentétek vonzzák egymást" meg "a zord, magányos és gonosz ellenség szerelmes lesz az ártatlan, boldog és hiperaktív főhősbe" klisésen romantikus gondolata miatt. Erősen el van túlozva.

Gondolom embertől függ, de nekem már nagyon elegem lett az évek alatt az összes INTJ ismerősömből, és hogy mennyire megközelíthetetlenek.


Az INFJ-k funkciói tökéletes ellentétei az ENFP-nek, mégis akármilyen INFJ-vel csodálatosan jól érzem magam, akármiről tudunk beszélni végtelenül sokat, rengeteget ismerek és mindegyiknek van egy ENFP az életében, vagy a legjobb barátja, vagy a házastársa, stb. Szóval én inkább ebben hiszek, az INTJ-ENFP kapcsolatokban sajnos csalódnom kellett:)

2023. jan. 24. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Én is infj+infp dologról hallottam, nem az intj+enfp -ről.


A trollokra meg nem érdemes energiát pazarolni (mint a #1).

2023. jan. 24. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Irány az ezotéria 8-as:). Érezd jól magad
2023. jan. 24. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Eléggé ellentétes típusok, DE: Azt nem árt mindig észben tartani az MBTI-vel kapcsolatban, hogy bármely típus jól kijöhet bármelyik másikkal, amennyiben mindkét fél egészséges és intelligenciában is passzolnak.


Nem vagyok sem ENFP, sem INTJ, de azért leírom mit gondolok.


Az ENFP-INTJ kombót azért tartják erősnek sokan, mert bár (szerintem) nem olyan gyakori a való életben, ha mégis megvalósul, az igazi filmvászonra való sztori lehet. Tipikusan az a helyzet, amikor a különbség által mindkét fél fejlődhet emberileg és a világszemléletüket tekintve is.

2023. jan. 24. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Igen, nagyon nagyon.


Én INTJ vagyok és a kedvenc emberkéimről sokszor kiderül, hogy enfp-k.


Jobban összeillik, mint ENFP-INFJ.


Átlagban!!!!!

2023. jan. 25. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!