Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Melyik utat válasszam?

Melyik utat válasszam?

Figyelt kérdés

A feleségemmel 5 éve vagyunk együtt, gyermeket szeretne - én nem... Ketyeg a biológiai órája és választás elé állított. Én viszont élni szeretnék, ahogy eddig is, utazgatni, kalandozni a világ különböző pontjain, nem törődve mit hoz a holnap (úgy vélem sosem növöm ezt ki 36F). Másrészt ő életem párja és örökre bánnám, ha elveszíteném, de ugyanakkor azt is ha nyárspolgárságra kárhoznék.


Mi alapján dönthetnék? Úgy érzem bármit választok, elveszítek valami nagyon fontosat. Egyszerűen tanácstalan vagyok.



2023. jan. 31. 10:14
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
Ha ő életed szerelme, akkor vállalj tőle egy vagy két gyereket, de valahogy állapodjatok meg, hogy te azért független szeretnél maradni, amennyire lehet, aztán majd ha ott lesznek a gyerekek, lehet, megváltozna a gondolkodásod. Ha nem az életed szerelme, akkor engedd el, még 60 évesen is lehetsz apa.
2023. febr. 1. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:

Utazni, meg szinte bármit lehet gyerekkel is. De a feltételeket és körülményeket megteremteni már jóval nehezebb. A gyerekkel egy csomó kötöttség és költség is van, így minden másra jóval kevesebb jut, vagy legalábbis nehéz annyit termelni, hogy jusson mindenre.


Az jól hangzik, hogy 60 évesen is lehetsz apa, de akkor már nehezebb lesz találnod egy szülésre képes nőt. Ahogy 60 évesen éjszaka fennmaradni, oviba hurcolni és szót értened is jóval nehezebb lesz majd vele. Arról nem is beszélve, hogy ha 60 évesen születik gyereked, 80 éves leszel, mire 20 éves lesz. Nem biztos, hogy ez probléma, de azért érdemes belegondolni.


Ahogy abba is, hogy ha 60 éves korodig utazásra "életre" költöd a pénzed és ugyanúgy nem készülsz fel a gyerek nevelés költségeire, mint ahogy most sem akarsz erre pénzt szánni, akkor esélyes, hogy 60 évesen se leszel sokkal felkészültebb, mint most vagy. Viszont életed szerelmét, a közös életet és a vele közös gyerekeket könnyen elveszítheted örökre, ha most nem tőle akarsz gyereket...


Minden esetre a pénzügyi szempontokat is nagyon ajánlott alaposan átnézned!

2023. febr. 7. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
Én az utazást választanám és ha a nőnek ez nem jó, akkor külön úton folytatni. Sok nő sem szeretne gyereket, sok fèrfi meg igen, szóval mindketten találnátok másik párt. Semmiképp sem vállalnék azért gyereket, mert a másik fél akarja csak, mert a gyerek fogja megszívni a legjobban. Na meg ha nem akarsz gyereket, gondolj bele hogy viselnéd a kellemetlenségeket, amik vele járnak, nem alvás, àllandó aggódás. Még azoknak is ritkán sikerül túllendülni ezen, akik mindketten gyereket akartak. Úgyis szakítás lenne a vége,akkor meg inkább gyerek nélkül tedd ezt meg, mert anyagilag sokba kerül egy gyereket felnevelni.
2023. febr. 11. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim válasza:
Miből?
2023. febr. 26. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 Gombos Zsolt(Jeti) ***** válasza:
Ha gyereked van,nincs (előző) életed... A nők is megváltoznak,anyagtigrisként óvják a gyermeküket,csak neki(k) élnek,rád alig (vagy egyáltalán) lesz rád ideje...Dönts,hogy milyen utat szeretnél magadnak...
2023. szept. 18. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!