Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Volt már sértődés abból, ha...

Volt már sértődés abból, ha visszategeztél valakit? Mi volt a történet?

Figyelt kérdés
Ő pertuzva szólított meg, te pedig visszategezted, mire ő látványosan megsértődött. Nekem nem volt ilyenem, de érdekelne, hogy másoknak volt-e.
2023. febr. 7. 10:39
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Volt. Fiatalabbnak látszom a koromnál, ezért a 30-35ös korosztály általában letegez, mire persze én is tegeződök. (Alapból is jobb szeretek tegeződni mindenkivel). Aztán felvonta a szemöldökét a tag:

- Idősebbet illene megkérdezni arról hogy tegezheti e a másikat...

- Én nem így gondolom, de gondoltam nem fogok fennakadni egy ilyen apróságon, tegezz bátran továbbra is.

2023. febr. 7. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
0%
Nekem fordítva szokott lenni. Nem zavar, ha tegeznek, de én, főleg nőket sosem tegezek vissza, csak ha már megdugtam. Komolyan!
2023. febr. 7. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
26%
#2 Szal ha tegezed a haverod csaját, joggal vág pofán? :D
2023. febr. 7. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy az etikett szerint ha letegez valaki, akkor vissza tegezhetsz nyugodtan. Nyilván a való életben a hierarchia is megszabja ezt.
2023. febr. 7. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Pont leszarom a hierarchiát.
2023. febr. 7. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Én akkor szoktam meghökkenni, amikor bemegyek egy üzletbe és a pult mögül egy olyan korú ember "sziáz le", aki szó szerint (!) az unokám lehetne!

Elhiszem, hogy jóval fiatalabbnak nézek ki, mint 55 év, de azért ki szoktam merevedni...

Bunkóság vagy sem, magázódva szoktam visszaköszönni!

Sok helyen már az is meglep, hogy egyáltalán köszönnek nekem, amikor belépek az üzletbe, - a nem köszönés akkor különösen bántó számomra, ha nem nagy a bolt és belépéskor előre, illedelmesen, érthetően köszönök!

2023. febr. 7. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
4-es vagyok, én is leszarom alapjáraton, de azért nem fogom letegezni a 60 év körüli őszhajú osztályvezető főorvost, függetlenül attól, hogy ő tegez engem. Nem érzem sértőnek, mindemellett tisztelettudóan szól hozzám. Ha kérne sem tudnám tegezni. Ez is benne van amúgy, az etikettben, hogy vannak olyan egymáshoz való viszonyok ahol tegezhet az egyik, de nem illim visszategezni a helyi szokások blabla miatt. 🙂
2023. febr. 7. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

7

Én ilyenkor azért megeresztek egy tetszikezést a "bácsinak". Attól, hogy főorvos, meg idős, még viselkedni tudni kéne.

2023. febr. 7. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Tud viselkedni, ez nem jelent semmit. 🙂 Ettől még tisztelhet, és én is el tudok bárkit küldeni melegebb éghajlatra magázódva is.
2023. febr. 8. 03:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!