Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mire utal ha minden étkezés...

Mire utal ha minden étkezés után bűntudatom van amiért ettem? És hogy lehet ezt kezelni?

Figyelt kérdés

16L

163 cm és 61 kg vagyok


2023. febr. 11. 19:21
 1/5 anonim ***** válasza:
68%

Étkezz tudatosan, ne vigyél be több kalóriát, mint amennyi a szervezetnek szükséges vagy tarts kalóriadeficitet. Gondolom valami olyasmitől tartasz, hogy el fogsz hízni, nem lesz jó alakod stb.. nem?


Megszólta valaki az alakod?

2023. febr. 11. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igen!!! :(
2023. febr. 11. 19:35
 3/5 anonim ***** válasza:
73%
Átlagos a súlyod a magasságodhoz. Eddzél, hogy mindez izom legyen és akkor nem lesz semmi baj. A mozgás hozzájárul a lelki egyensúlyhoz is. Olvass utána, hogyan lehet egy egészséges étrendet összeállítani, tanulj táplálkozni, számold a kalóriákat és igyekezz ne mások véleményétől függeni.
2023. febr. 11. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanazt szerettem volna írni mint az 1-es, csak annyi kiegészítéssel, hogy tanuld meg ignorálni az emberek véleményét, mert meg fognak őrjíteni!

Igaz, ez 16 évesen még nehezen megy, de majd kialakul!

2023. febr. 11. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
74%

Nincs veled baj. Nem vagy elhízva. Nem kell mindenkinek nádszálvékonynak lenni.

Az mindenképp rossz jel, ha bűntudatod van evés után, addig lépj ki ebből, amíg még tudsz. Le kell szarni, ha valaki beszól, sokkal könnyebb a beszólást kezelni, mint a saját belső hangodat, amikor ellened fordul, és nálad ez kezd kialakulni.

Ez a te tested, ez tart életben, és akkor mi a szar van, ha Józsinak, vagy apádnak, vagy a tesitanárodnak, edződnek, tököm tudja, kinek nem tetszik? Kit érdekel, ki kérte ki a véleményét? Ez a test tart téged életben, ennek köszönhetően tudsz mozogni, emiatt van energiád, hogy tanulj, fejlődj, élj! Ha TE akarsz fogyni, akkor valóban CICO (calories in - calories out, tehát kevesebb kalóriát kell bevinned, mint amit felhasznál a tested, kb. 100-500 kcal deficittel már egy lassú, de tartós eredményt érhetsz el), de szerintem inkább először hagyd a fenébe a fogyást, tanuld meg elfogadni és szeretni magad, és majd utána fogyj le, ha még te is akarod. Mert amúgy nem egészségtelen a súlyod, szóval nem kell. Ha most belekezdesz egy önsanyargató diétába, amit úgysem fogsz bírni, akkor egy éveken át tartó éhezés-zabálás-bűntudat-éhezés ciklusnak nézel elébe, utálni fogod a tested, utálni fogod magad, és jó eséllyel beleesel majd egy jó kis étkezési zavarba. Ezt meg hidd el, nem akarod.

2023. febr. 11. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!