Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Emberek a mai világban hogy...

Emberek a mai világban hogy képesek gyereket vállalni?

Figyelt kérdés

Az átlagemberekről beszélek, vagy az átlag alatti körülmények között élőkről. Nem gondolnak bele, hogy annak a gyereknek milyen jövője lesz? Az oktatás és az egészségügy romokban. Egyik világjárvány a másik után. Gazdasági válság. Energiaválság. Háború. Lakhatási nehézségek. Megélhetési nehézségek. Munkanélküliség. Túlnépesedés. Mi átlagemberek az egész rendszer rabszolgái vagyunk, arról szól az életünk, hogy egész nap küzdünk, gürcölünk a megélhetésért - hogy kapjunk annyi fizetséget a fáradozásainkért, amivel az alapvető igényeinket és szükségleteinket minimálisan ki tudjuk elégíteni. Eközben annak a pár embernek, akik ezt az egész cirkuszt vezetik, milliós profitot termelünk. Hogy lehetnek olyan önzők az emberek, hogy kiteszik a fent felsoroltaknak a gyermekeiket, csak mert szaporodni akarnak, és mindenképp KELL egy saját gyerek? Aki mindezt hitelből csinálja, azt inkább nem is minősítem... Az olyan érvelést pedig, hogy "régen is szar volt és mégis túléltük valahogy" inkább hagyjuk... Miért akarja valaki a saját gyerekét is kitenni ennek?

Mégis ki az, akinek ilyen állapotok mellett kedve támad a gyerekcsináláshoz? Nem tartom felelősségteljes döntésnek, de kíváncsi vagyok más véleményére is.


2023. febr. 12. 13:49
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/73 anonim ***** válasza:
70%

Az emberek, akik gyereket vállalnak a mai világban, általában azért teszik, mert vágynak a családi életre, szeretnek gondoskodni, és szeretnének valami örök értéket adni az életüknek. Azt gondolják, hogy egy gyerek személyes örömöt, boldogságot és értelmet adhat az életüknek, még akkor is, ha a világban jelenlévő nehézségek közepette is. Az is fontos lehet, hogy a gyerek hagyományokat, szokásokat, és értékeket őrzi, amiket átadhat a következő generációnak.


Végül, a gyereket vállaló emberek azt is gondolhatják, hogy a világ, bár kihívásokat tartalmaz, mégis megoldható, és a gyereknek jobb esélye lesz a boldog, értelmes életre, mint amikor ők maguk voltak gyerekek. Ők a hitükre, reményükre és az erős akaratukra alapozva vállalják a felelősséget a gyereknek, és bíznak abban, hogy képesek lesznek megbirkózni a nehézségekkel.

2023. febr. 12. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/73 anonim ***** válasza:
58%

Ébredjetek már fel végre, ilyen jó körülmények között még nem élt átlagember a történelem során.

A mai világ:

- nem kell a földet túrni hajnaltól napestig a megélhetés biztosításához

- a születéskor várható élettartam nem 40 év

- aki akar tanulhat, akár évtizedekig, van hol, és van mit tanulni

- szabadon költözhet az ember ahová akar

- rendelkezésre áll tiszta ivóvíz és könnyen beszerezhető élelmiszer

- az embernek nem magának kell elkészítenie a ruháját, lábbelijét

- a valaha halálos fertőző betegségek eltűntek

- van orvosi ellátás, mentőszolgálat, vannak gyógyszerek

- működik a jog előtti egyenlőség

- az ember szórakozásból utazhat, sportolhat, zenélhet, lehet hobbija

- szabadon választható jövedelemszerző tevékenység, lehet vállalkozni

- gyűjthető vagyon, ami szabadon befektethető, gyarapítható

- szabadon gyakorolható bármilyen vallás, követhető bármilyen világnézet

- stb.

2023. febr. 12. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/73 anonim ***** válasza:
56%

Szerintem teljesen eltúlzottak a felsorolt dolgok.


Fele bullshit..


A nagymamám 1,5. Évsen a dédim hátán volt a háborúban. Désipapst elvitték az oroszok, szekéren várták a hulláját..

Ami nem jött, cseréb 3 év múlva a a dédipapa.

Mégis lett még 4 gyerekük.


Nagyapám háborús árva, azt sem tudja ki volt az anyja.

15 évesen egyedül volt mint a bal kisujjam mégis vállaltak gyereket nagyanyámmal.



Sokkkal rosszabb körülmények közt és életszínvonalon is lehet teljes és szuperboldog életa valakinek.

2023. febr. 12. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/73 A kérdező kommentje:
Szinte mindegyik pontod vagy hamis, vagy el van ferdítve. Nem tudom, hogy csak azért mert valóban el is hiszed mindezt, vagy csak mindenképp vitatkozni akarsz a leírásban felhozott pontokkal.
2023. febr. 12. 14:20
 5/73 anonim ***** válasza:
62%
Látom nem csak azt szokás elítélni most már, aki nem akar gyereket, hanem már kezdődik az is, mikor hülyének néznek valakit, aki akar gyereket.
2023. febr. 12. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/73 A kérdező kommentje:

#3 😂😂😂

Mintha írtam volna, hogy ezt az érvelést hagyjuk. Háborúban ez volt meg az volt, mégis születtek gyerekek. Hát nagyszerű, gratulálok hozzá 😀 végülis csodás dolog nyomorba szülni, miért is ne? Régen is csinálták, csináljuk most is!!! Véletlenül se legyen könnyebb az élet.

2023. febr. 12. 14:23
 7/73 anonim ***** válasza:
44%
Én ugyanezt érzem mint a 2.válaszoló. Nem érzem magam rabszolgának, bár messziről követem a politikát, akkor mindig kicsit rosszul is vagyok tőle, de alapvetően nem ez határozza meg a mindennapjaimat. Megvan mindenünk, szép otthon, étel, meleg, lehetőség tanulni, dolgozni, emberi kapcsolatokat építeni. Amilyen életet én élek, azt szívesen kívánom másnak is, és a gyerekeimnek is. Sajnállak kérdező, hogy ilyen borúsan látod az életedet.
2023. febr. 12. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/73 A kérdező kommentje:
Aki azt írja, hogy az általam leírt dolgok fele bullshit, kérem írja is le pontosan, hogy melyik, és fejtse ki hogy miért :)
2023. febr. 12. 14:27
 9/73 anonim ***** válasza:
67%

Ez így van ahogyan előttem írták.

Minden kornak megvan a maga nyomora és negatív jövőképe amiben valaki mindig dúskál vagy nyomorog.

És ezt nem feltétlen az dönti el hogy hová születsz. Anyukám pl. nyomorba született, éheztek, sokat verték őt és a testvéreit, rongyokba jártak, első gyerek volt mégsem volt soha új ruhája vagy játéka, nem tanulhatott azt amit szeretett volna, aztán nagyon fiatalon (17) hozzáment apámhoz aki mellett már átlagos, jó élete volt, de idővel elváltak, az új férje pedig gazdag vállalkozó. Bejárták ketten a világot, hatalmas medencés házuk van bla bla… Pedig a helyzetéhez képest ugye neki sem kellett

volna megszületni.

2023. febr. 12. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/73 anonim ***** válasza:
43%
Elfogultság, kormányzati ígérgetés, ingyenes ez-az-amaz odaítélése az "ilyeneknek", tehát csakis a pénzért, és semmi érzelem nincs a mai puylavállalásokban:).
2023. febr. 12. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!