Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Emberek a mai világban hogy...

Emberek a mai világban hogy képesek gyereket vállalni?

Figyelt kérdés

Az átlagemberekről beszélek, vagy az átlag alatti körülmények között élőkről. Nem gondolnak bele, hogy annak a gyereknek milyen jövője lesz? Az oktatás és az egészségügy romokban. Egyik világjárvány a másik után. Gazdasági válság. Energiaválság. Háború. Lakhatási nehézségek. Megélhetési nehézségek. Munkanélküliség. Túlnépesedés. Mi átlagemberek az egész rendszer rabszolgái vagyunk, arról szól az életünk, hogy egész nap küzdünk, gürcölünk a megélhetésért - hogy kapjunk annyi fizetséget a fáradozásainkért, amivel az alapvető igényeinket és szükségleteinket minimálisan ki tudjuk elégíteni. Eközben annak a pár embernek, akik ezt az egész cirkuszt vezetik, milliós profitot termelünk. Hogy lehetnek olyan önzők az emberek, hogy kiteszik a fent felsoroltaknak a gyermekeiket, csak mert szaporodni akarnak, és mindenképp KELL egy saját gyerek? Aki mindezt hitelből csinálja, azt inkább nem is minősítem... Az olyan érvelést pedig, hogy "régen is szar volt és mégis túléltük valahogy" inkább hagyjuk... Miért akarja valaki a saját gyerekét is kitenni ennek?

Mégis ki az, akinek ilyen állapotok mellett kedve támad a gyerekcsináláshoz? Nem tartom felelősségteljes döntésnek, de kíváncsi vagyok más véleményére is.


2023. febr. 12. 13:49
1 2 3 4 5 6 7 8
 71/73 A kérdező kommentje:
Mondjuk én tökjól elvagyok, megvan mindenem, soha nem nélkülöztem semmit, de nem csak én létezem a világon.
2023. febr. 12. 20:17
 72/73 anonim ***** válasza:
62%

70, tehát a kérdésed annyi, hogy miért teszi ki valaki a gyerekét az életnek.

Ismétlem: a legtöbben nem utálják a létezést, szeretnek élni.

2023. febr. 12. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/73 A kérdező kommentje:
Nem. A kérdésem az, hogy az emberek miért olyan önzők, hogy kiteszik a gyermekeiket olyan komoly problémáknak, mint a fent említettek. Mindezt pedig úgy, hogy bármit is próbálnának jobbá tenni, és így értelemszerűen a gyerekeknek sem lesz jobb. Hiszen ahogy írtam, senkit nem érdekel a tömeg gondja, mindenki csak a saját dolgaival törődik. Soha nem állítottam, hogy mindenki utál élni. Viszont szörnyű szintekre kezd süllyedni az állapot, amire nem jó kibúvó az, hogy "na és, a világháború alatt rosszabb volt". Nem kell utálni a létezést ahhoz, hogy belássa valaki, hogy nyakig ülünk a szarban. Én sem utálom a létezést - van egy szuper állásom, lakásom, emberi kapcsolataim. Viszont tovább látok az orromnál.
2023. febr. 12. 21:30
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!