Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Emberek a mai világban hogy...

Emberek a mai világban hogy képesek gyereket vállalni?

Figyelt kérdés

Az átlagemberekről beszélek, vagy az átlag alatti körülmények között élőkről. Nem gondolnak bele, hogy annak a gyereknek milyen jövője lesz? Az oktatás és az egészségügy romokban. Egyik világjárvány a másik után. Gazdasági válság. Energiaválság. Háború. Lakhatási nehézségek. Megélhetési nehézségek. Munkanélküliség. Túlnépesedés. Mi átlagemberek az egész rendszer rabszolgái vagyunk, arról szól az életünk, hogy egész nap küzdünk, gürcölünk a megélhetésért - hogy kapjunk annyi fizetséget a fáradozásainkért, amivel az alapvető igényeinket és szükségleteinket minimálisan ki tudjuk elégíteni. Eközben annak a pár embernek, akik ezt az egész cirkuszt vezetik, milliós profitot termelünk. Hogy lehetnek olyan önzők az emberek, hogy kiteszik a fent felsoroltaknak a gyermekeiket, csak mert szaporodni akarnak, és mindenképp KELL egy saját gyerek? Aki mindezt hitelből csinálja, azt inkább nem is minősítem... Az olyan érvelést pedig, hogy "régen is szar volt és mégis túléltük valahogy" inkább hagyjuk... Miért akarja valaki a saját gyerekét is kitenni ennek?

Mégis ki az, akinek ilyen állapotok mellett kedve támad a gyerekcsináláshoz? Nem tartom felelősségteljes döntésnek, de kíváncsi vagyok más véleményére is.


2023. febr. 12. 13:49
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/73 anonim ***** válasza:
69%
A világ mindigis rozoga lábakon állt. Éppen ezért ez nem érv a részedről.
2023. febr. 12. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/73 A kérdező kommentje:
#59 csőlátás az, hogy elvagy a saját kis világodban, és nem veszel tudomást egy globális szintekre kiterjedő problémáról
2023. febr. 12. 19:36
 63/73 A kérdező kommentje:

"A világ mindigis rozoga lábakon állt."


Ez a "nembaj ha most is szar, mert régen is szar volt" érvelés. Azért mert régen szar volt az élet, most még lehetne tenni az ellen, hogy később ne legyen az. De senki nem foglalkozik ezzel, mindenkinek csak a saját érdeke fontos, mindenki a saját malmára hajtja a vizet.

2023. febr. 12. 19:39
 64/73 anonim ***** válasza:
25%
Senki nem mondta, hogy nem veszek tudomást. De nem a globális válság határozza meg a kedvem, és nem határozza meg a gyermekvállalási kedvem. Nem mondtam egy szóval sem, hogy nem küzdök az általad említett problémák egyike-másika ellen igen nagy erőkkel. Vagy hogy nem úgy nevelem a gyermekemet, hogy ő is küzdjön.
2023. febr. 12. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/73 A kérdező kommentje:
Én meg azt nem írtam, hogy mindenkinek azonnal le kell mondani a gyerekvállalásról. De valamiért túlságosan a lelkére veszi itt mindenki amiket írok és személyeskedésbe torkollik a téma, és megkapom hogy mennyire sivár, boldogtalan életem lehet :)
2023. febr. 12. 19:46
 66/73 anonim ***** válasza:
76%

53, igen, lehetne tenni, mégsem tesznek. Igaz, ez sem érv, hisz régen is így volt.

De mitől lesz jobb, ha az ember nem vállal gyereket?


Értem, hogy nem tetszik a "régen is így volt" érv, de eddig nem tudtál okot mondani amiért ez a jelenkor különbözne a múlttól. És amíg nem tudod megindokolni miért kellene a jelenkort különbül kezelnünk, csak az a válasz marad, hogy semmi sem változott, tehát értelmetlen változtatni a gyermekvállalás tényén.

2023. febr. 12. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/73 A kérdező kommentje:
Már leírtam. A jelenkort azért kellene különbül kezelnünk, hogy a jövőben ne legyen ennyire szar. Hogy 50 év múlva ne úgy gondoljanak vissza, hogy a jelenlegi időkben szar volt (ugyanis számos példa van erre a fenti hozzászólások között). Ez nem evidens egyébként?
2023. febr. 12. 19:58
 68/73 A kérdező kommentje:
Mi alapozzuk meg a jövőnket. Tudnánk tenni azért, hogy a jövő generációinak jobb legyen. Azonban senkit nem érdekel mindez, mindenki sodródik a "majd lesz valami" árral. Így nyilván semmi nem fog változni és 50, 100, 200 év múlva is olyan fos lesz minden mint most, vagy 50, 100, 200 évvel ezelőtt
2023. febr. 12. 20:00
 69/73 anonim ***** válasza:
25%

58, ezzel egyetértek, tenni kellene a jobb jövőért.

De hogy jön ez a gyerekvállaláshoz? Mert az tény, hogy ha Európa nem gyúr rá a 2.0-ás reprodukciós rátára, akkor csak több gondja lesz a jövőben, mint most. Szóval a gyermekvállalást nem szabad visszafogni, mert csak több bajt okozhat.

Minden mást meg... hát igen, csinálni kéne. De ez nem zárja ki a gyermekválllalást.

2023. febr. 12. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/73 A kérdező kommentje:

A gyerekvállalás ott jön képbe, hogy az emberek pontosan tudják, hogy semmi nem fog változni (ugyanis senkit nem érdekel, majd lesz valahogy), és x év múlva a gyerekeik pont olyan fos világban fognak élni, mint mi jelenleg (vagy még rosszabban). Miért teszi ki valaki ennek a gyerekét? Megint csak, felesleges felhozni a milliomos családokat, mert nekik soha nem is volt és nem is lesz ilyen értelemben nehézségük.

Illetve ki beszélt itt csak Európáról? Ezek a problémák az egész világra kiterjednek. A születések korlátozása abszolút nem lenne rossz ötlet jópár régióban (véleményem szerint)

2023. febr. 12. 20:15
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!