Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A családállítás működő dolog?

A családállítás működő dolog?

Figyelt kérdés
Hogyan működik? Tényleg hatásos? Mi hogyan megy ott? Évek óta tartó érzelmi problémáimat szeretném megoldani, és most kezdenék egyre mélyebben belemászni az egészbe tulajdonképpen, hogy ténylegesen jól legyek. Hallottam a családállításról, és kíváncsi vagyok rá hogy aki járt ilyenen, hogyan élte át, hatásos volt-e.
2023. febr. 14. 19:50
 1/8 anonim ***** válasza:
88%

Alapvetően az eredeti családállítás áltudomány, egy kitalált, misztikus mezőre hivatkozik a módszer, ami a valóságban nem létezik.

Egyes terapeuták viszont használhatnak benne valós hizzáadott elemeket.


A legjobb, ha ezt az egészet hagyod, és helyette keresel egy valódi pszichiátert, aki valódi, tudományos alapú családterápiára specializálódott.

2023. febr. 14. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
80%
Egy éve azt mondtam volna, hogy igen. Valamit segít. De inkább foglalkozz az önismerettel, azzal, hogy szeresd magad, és keress egy pszichiátert, ahogy az első mondja.
2023. febr. 14. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
90%
Dehogy pszichiátert, még mindig nem tudjátok, mi a különbség a pszichiáter meg a pszichológus között? Pszichológust keress, nem vagy beteg. És ne is családállító sarlatánt, aki nem ért semmihez, és képes olyan mélyre lehúzni, ahonnan már bajos lesz a visszaút.
2023. febr. 14. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
83%

Kereshet pszichológust is, de ha szüksége van rá, a pszichiáter ír fel gyógyszert, de lehet igazad van, és pszichológus kell elsőkörben.

De nyugodtan leírhatod, mi a különbség köztük!

2023. febr. 14. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
90%
Most írtad le. A pszichiáter orvos, aki mentális betegeket (pl depresszió, bipoláris zavar) kezel, előszeretettel gyógyszerrel. A pszichológus pedig életvezetési elakadásokban, döntési helyzetekben segít kibogozni a csomókat, önbizalmat erősít. A kérdező ilyen helyzetben van. Van még emelt szinten a klinikai szakpszichológus, aki jogosult betegekkel foglalkozni, de pszichoterápiával, nem gyógyszerrel.
2023. febr. 14. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Én voltam, de nem igazán éreztem hasznát. De volt ott olyan is, aki kb. katarzist érzett, meg sokan évek óta jártak, szóval gondolom, használt nekik valamit.

Volt 1-2 hasznos dolog, mondjuk számomra főleg intellektuális síkon, hogy például a gyereknek nem kötelessége a szülőről gondoskodni, ez a családállítás szerint csak fordítva működhet.

Meg hogy ha valaki megbánt, akkor nem kell úgy tenni, mintha mi se történt volna, nyugodtan adjunk vissza neki a fájdalmunkból, csak enyhébb formában tegyük. (Ha jót kapunk valakitől, akkor meg még nagyobb jóságként adjuk vissza.)

Szerintem 1-2 alkalmat ha kipróbálsz, látni fogod, neked ad-e pluszt.

2023. febr. 14. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Pszichológushoz jártam, egyet tudtam kifogni aki valóban tudott segíteni az elakadásaimban. Az engem ért sérelmeket nem tudom lereagálni még most sem igazán, nem tudok neki hangot adni és ha igen azt nem megfelelően, hanem inkább tűrök, ezáltal sok felgyülemlett feszültségem van. Már többször adom ki magamból a fájdalmat (mondom is el a másiknak hogy mivel bántott meg vagy kellemetlen a szituáció ami elé állított) mint régen, ez a terápiának köszönhető, de még most sem az igazi, ezen szeretnék dolgozni. Egy dolog amivel lehet rám hatni, az az érzelmi zsarolás, és ha a másikat szomorúnak látom vagy hogy haragszik rám, hiába tudom hogy nekem van igazam.

Röviden tömören, kulturáltan akkor és úgy akarom megmondani a problémámat a másiknak amikor fennáll. Abban reménykedtem, hogy a családállítás esetleg tudna engem támogatni ebben.

2023. febr. 15. 06:36
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Mért hagytad abba a terápiát, ha még nem volt teljes az eredmény? A családállítás, mivel nem pszichológus is végezheti, igen kockázatos, biztos, hogy nagyobb a sarlatánság veszélye, mint a haszna.
2023. febr. 15. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!