Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Gáz, ha autószerelőnek tanulné...

Gáz, ha autószerelőnek tanulnék gimi után?

Figyelt kérdés
Jó tanuló vagyok, de valahogy egyáltalán nem vonz az egyetem, most is utálom, ha már 2 óránál többet kell seggelni idehaza. Sose akartam másoknak megfelelni, de nyilván foglalkoztat a dolog, mert a tanáraim, s szüleim szerint is hibbant vagyok, hogy autószerelőnek szeretnék tanulni. Most őszintén, lenne értelme elmenni egyetemre, ha nem vagyok az az egy helyben ülő, könyvek felett görnyedő típus?
2023. márc. 2. 18:27
 1/10 anonim ***** válasza:
86%
Nem gáz. Autószerelők is kellenek, és ma már nem azt jelenti az autószerelés mint 30 éve. Semmi értelme "muszájból" diplomát szerezned, amivel aztán nem kezdesz semmit.
2023. márc. 2. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

"Sose akartam másoknak megfelelni"

. Akkor tartsd magad ehhez.


De amúgy hülyeségnek tartanám, hogy valaki csak emiatt ne menjen egyetemre, hiszen csak pár évről lenne szó, aztán mehetnél a munka világába (meg amúgy az autószerelők is tanulnak). Én szinte semmit nem tanultam gimnáziumban, de az egyetem más volt, mert az érdekelt. Igaz, egy idő után meguntam, hogy előadásokon üljek, de ehhez jó pár év kellett.

2023. márc. 2. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
2. Na ez az, hogy lövésem sincs, hogy milyen szak lenne hozzám jó. Ok, ott a járműmérnöki, de hármas matekkal, fizikával az első félévet se "élném túl", bölcsész szakokra meg halál menne, esetemben.
2023. márc. 2. 18:46
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
#3: Rendben ez érthető is. Csak ha esetleg felmerülne, hogy Te valamit szívesen csinálnál, meg is van, mit kell ehhez elvégezni, akkor hülyeség lenne lemondani róla csak azért, mert nem szeretsz tanulni.
2023. márc. 2. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
76%
Egyáltalán nem gond. Nálunk is van a faluban egy autószerelő pali, és mindig van nála vagy 5-10 autó. Alakított ki magának egy műhelyet, vett fel munkatársakat (onnan tudom hogy szüleim is oda hordják a kocsit). Szerintem aki ilyeneket megengedhet magának, az jobb anyagi helyzetben lehet, mint sok diplomás. Meg hát, a pénzt félretéve ha azt csinálod amit szeretsz, és érdekel is, az az egyik legjobb dolog az életben. A családod és a tanáraid valószínűleg azt gondolják, hogy az irodai munka az egy valóra vált álom, és ezért erőltetik ennyire az egyetemet. Csakhogy mindenkit más tesz boldoggá, ha te nem olyan típus vagy, nem az érdekel, akkor kár magadra erőltetned, és ezt kéne nekik is beismerni.
2023. márc. 2. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
5. Tipikus magának való ember vagyok amúgy, aki max 3-4 emberrel tud együtt működni. Gyűlölöm a nyilvános szereplést, gyűlölöm a vitákat. Az egyetem meg erről szól. Már a gimiben is kiráz a hideg, ha prezentációt kell készíteni.
2023. márc. 2. 19:18
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem az, az egy jó terület.
2023. márc. 2. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha tényleg jó is vagy benne, nem ezt a jóvanazugy kategóriát hozod, teljesen jó lesz.
2023. márc. 2. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Úgy gondolom, s nem fényezve magam, de ha olyan dolgokat is tisztességgel végig csinálok, amit utálok, akkor amit szívvel-lélekkel tudnék űzni, az maga lenne a földi mennyország.
2023. márc. 2. 20:08
 10/10 anonim ***** válasza:
84%
Sajat garazzsal, es ha jo munkat vegzel, tobbet fogsz keresni mint sok diplomas.
2023. márc. 2. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!