Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ez alvásparalízis vagy "csak"...

Ez alvásparalízis vagy "csak" rémálom?

Figyelt kérdés

Sajnos nem egyértelmű számomra, hogy pontosan ilyenkor mit is élek át. Nem igazán szoktam közben démonokról és egyéb ijesztő lényekről hallucinálni, viszont mindig ébredés előtt történik velem a dolog, és hallucinálok is, csak nem lényekről, hanem magamról, a saját mozdulataimat, örjöngésemet hallucinálom be, ha ez így érthető.

Szóval úgy érzem már ébren vagyok, de a szemem nincs nyitva, illetve nem is pontosan úgy látom a szobám, ahogy van. Megmozdulni nem tudok, de tudom, hogy ébren vagyok, viszont mintha még mindig álmodnék, próbálok üvölteni, örjöngök, de ez csak álomszerű, igazából nem tudok megmozdulni, viszont az agyam nem is tudja eldönteni hogy ezt most tényleg megteszem e vagy csak álmodom. Nagyon nehéz ezt így leírni, a lényeg, hogy rettenetesen ijesztő, mozdulni nem tudok, de behallucinálom, hogy örjöngök, üvöltök, és úgy érzem fent vagyok, de mégse.

Pár percig tart, aztán ténylegesen felébredek és végre megtudok mozdulni.

Amikor ezt átélem, tudom, hogy mi történik, mert már nem egyszer volt ilyen, és akkor nyugtatom magam, hogy "nyugi mindjárt vége, mindjárt vége"


2023. márc. 10. 12:54
 1/9 anonim ***** válasza:
85%

Ennyi infó alapján annak tűnik, igen.


Átérzem, kamaszkoromban nekem is volt ilyen időszakom.

2023. márc. 10. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
82%
Nah, bocsánat, én vagyok megint, szóval igen: alvásparalízisnek tűnik.
2023. márc. 10. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
De gondolom nem korhoz kötött a dolog, én felnőtt nő vagyok, 28 éves. Gondoltam rá, hogy esetleg a stressztől lehet mostanában. Csak elbizonytalanodtam, hogy most ez pontosan mi lehet, mert akárhol olvastam az alvásparalízisről, mindenhol írják, hogy általában ijesztő lényeket képzelnek el azok, akik átélik.
2023. márc. 10. 13:28
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod egyébként!
2023. márc. 10. 13:28
 5/9 anonim ***** válasza:
85%
Nálam is előfordul az alvás paralízis. Az agyad előbb ébred, mint a tested, ezért a kuszaság, a rémület.
2023. márc. 10. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
79%

Alvásparalízis határozottan. A stressz kiválthatja hosszútávon, nekem is gyakoribb volt stresszes időszakokban.

Illetve én sem tapasztaltam soha árnyakat vagy szörnyeket alvásparalízisek alatt, sosem hallucináltam. Csak szimplán képtelen vagyok megmozdulni, vagy egy elviselhetetlen szorongás fog el, és ennyi nagyjából. Bár így is kellemetlen élmény.

Amit tudok tanácsolni az az hogy kerüld a háton fekvést alvást közben, mert az nagyon megdobja az alvásparalízis lehetőségét. Ha már benne vagy akkor mozgasd meg az ujjaid, vagy kezedet, csak ez az egy testrész amit egy minimálisan tudsz kontrollálni. Nagyon lassú lesz a mozgás akkor is ha minden erődet beleadod, nem kell megijjedni. Ha pár centit elmozdul akkor az már ébredéshez fog vezetni, ha sikerült akkor állj fel, igyál egy pohár vizet, menj ki mosdóba, bármi más. Ne feküdj vissza rögtön, mert visszacsúszhatsz ismét az alvásparalízisbe. De ha pár perc eltelt akkor már nem lesz baj:)

Nagyon érdekes élmény lesz felkelni, ezt előre mondom. Alvásparalízis alatt az elméd azt hiszi hogy még alszol, noha tudatodnál vagy nem vagy teljesen ébren. Érdekes élmény úgy felébredni 100%-ban hogy előtte csak 50%-ban voltál magadnál. Kicsit olyan mintha feloltanád a lámpát az agyadban, hirtelen kitágul a világ:)

Próbáld nerülni a stresszt amennyire csak tudod, legalább lefekvés előtt relaxálj kicsit. És kerüld a háton fekvést elalvásnál.

2023. márc. 10. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
#6 Köszönöm a tanácsod! Háton sose fekszem, de igen, olvastam róla, hogy az nagyon megnöveli az esélyét. Eddig akárhányszor előfordult velem, mindig az oldalamon feküdtem. Sajnos olyan vagyok, hogy szinte mindenre rátudok stresszelni, túlagyalok dolgokat, de majd kitalálok valamit, hogy csökkentsem a stresszt. Régebben a citromfű tea meg az ilyen gyógynövényes kapszulák kicsit tudtak segíteni, lehet újra megpróbálom.
2023. márc. 10. 14:29
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

5-ös vagyok, én majdnem mindig érzékelek közben gonosz entitásokat. De már nagyjából tudom kezelni a dolgot. Mégis sokszor félek, hogy nem tudok majd felébredni. Többször volt rá példa, hogy párom ébresztett, mert artikulálatlan hangon próbáltam üvöltözni.


Saját esetemben akkor történik leginkább, amikor túl sokat eszek és keveset mozgok. Én pl sose alszom hanyatt fekve, hanem hason. Szerintem ennek nincs köze hozzá.

2023. márc. 11. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nekem is volt 2x ilyen
2023. jún. 18. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!