Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit gondoltok az Aliexpress,...

Mit gondoltok az Aliexpress, Shein stb. oldalakról?

Figyelt kérdés

Rengeteg ismerősöm használta már, merthogy elvileg fillérekért lehet nagyon jó vételeket lebonyolítani. Én még nem próbáltam ki, mert vannak bizonyos fenntartásaim a környezetvédelemre vonatkozóan.

Az első kérdésem az lenne, hogy ezek a termékek valóban egy halom fóliában érkeznek? Ezek újrahasznosítható tasakok, vagy a kommunális hulladékba kerülnek?

A második kérdésem, hogy mivel szállítják ide a termékeket? Nagy rakodóhajókon, amik szennyezik a tengeri élővilágot?

Illetve lehet tudni, hogy kik gyártják ezeket a termékeket? Azért ilyen olcsók, mert valamelyik fejlődő ország gyerekeit zsákmányolják ki és dolgoztatják őket fillérekért?


Vannak előítéleteim a tengeren túli filléres kacatokat áruló oldalak felé, viszont nem mozgok otthonosan ebben a témában. Esetleg változott valamit a szállítás/csomagolás/előállítás, és már ők is jobban odafigyelnek a környezetre, vagy ugyanolyan pusztítóan szennyezőek ezek a vásárlások, mint régebben voltak?


Köszi előre is a felvilágosítást a témában!



2023. ápr. 7. 15:26
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

- valóban egy halom fóliában érkeznek? igen

- újrahasznosítható tasakok? nem

- mivel szállítják ide a termékeket? hajó és repülő

- azért ilyen olcsók, mert valamelyik fejlődő ország gyerekeit zsákmányolják ki és dolgoztatják őket fillérekért? részben igen

2023. ápr. 7. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
95%

Igen, ezek rengeteg műanyag és fólia kíséretében érkeznek, hogy ne sérüljön a termék.


Igen, ezek hatalmas teherhajókon érkeznek kontéterben, több millió másik termékkel együtt. Vagy mit gondoltál, hogy juttatnak ide több ezer tonna árut károsanyag kibocsátás nélkül? Biciklivel?


Igen, a divatos fast fashion darabokat kizsákmányolt gyerekek készítik egy tál rizsért.


Ne érts félre, ezeket én is elítélem, de ne csinálj már úgy, mintha ez valami újkeletű dolog lenne. Van lehetőséged újrahasznosított ruhát venni, csomagolásmentes boltban vásárolni, de ezeket te is tudod. Felesleges provokálnod, elhisszük, hogy véded az élővilágot, ne is változtass ezen a magatartáson.

2023. ápr. 7. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Hogy fillérekért, az túlzás, nagyjából az itteni ár feléért.

Igen, jó esetben jól befóliázzák, hogy épségben ideérjen. Én a kukába szoktam dobni, de semmi kifogásom ellene, ha újrahasznosítják.

Szerintem többnyire repülőn jön, meg persze előtte-utána teherautókon, mind szennyezi a környezetet.

És ha ilyen olcsón tudják adni, az is valószínű, hogy kevés munkabért kapnak, akik előállítják.

Szóval ha ez megnyugvást hoz a lelkednek, jobban teszed, ha biciklivel megközelítesz egy közeli üzletet, vedd meg kétszeres áron, és a magaddal vitt újrahasznosított papírszatyorban vidd haza, amit ugyanazok, ugyanannyi bérért legyártottak, és ugyanolyan módon ideszállítottak. De így legalább nyugodtan alszol.

2023. ápr. 7. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
89%

1. Jellemzően minden be van külön csomagolva, de önmagában nem feltétlen használnak több műanyagot szerintem, mintha a boltban vennéd meg dolgokat.

2. A szállítás hajóval és repülővel történik, de ugyanígy jön ide minden más is, amit Ázsiában gyártanak, és hát elég sok mindent gyártanak ott.

3. A dolgozók mindenképp ki vannak használva undorító módon, de itt nem feltétlen kell egyből gyerekekre gondolni. Egy cikkben azt olvastam, hogy napi 18 órában dolgoznak mindennap kb havi 550 dollárért a munkásaik a Kínában.

4. Extra dolog, hogy egyébként a dizájnokat gyakran lopják kisebb üzletektől.


Szerintem amúgy nem annyira olcsó a Shein, főleg a minőséghez képest. Nyugat-Európában élek, szóval lehet más az árazás, de itt 12 euró körül indulnak a pólók és hát nem a legjobb minőségűek. Van pár dolgom tőllük, de semmiképp se akarnék innen öltözködni, már az ár-érték arány miatt se.


De egyébként az olcsó és etikus ritkán ritkán jár kéz a kézben a jelenlegi gazdasági rendszerünkben. Ha fontos számodra, hogy fenntartható és etikus forrásból szerezz ruhákat, akkor mindenképp sokat kell fizetned érte.

2023. ápr. 7. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
73%

#3, na igen.

Kérdező, ha a laptopodhoz való aksit szeretnéd duplájáért megvenni, akkor tedd meg. De tudd, hogy ők is onnan szerzik be.

2023. ápr. 7. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
14%

És tegyük hozzá, hogy a Kínában gártott holmik megvásárlásával egy eléggé brutális elnyomó rendszert is támogatsz. Szép dolog a teknősök sorsa felett érzett aggodalom, de másfél milliárd ember él a kínai komcsik uralma alatt. Ott simán kivégzik az ellenzékieket.


Amikor kínai holmit veszel, támogatod a gazdasági-politikai újgyarmatosítást, a pofátlan terjeszkedést, a szabadalomlopást, nem is beszélve a joggal feltételezett adatgyűjtésről, a hallgatólagos állami támogatással tömeggyártott és nyugatra szállított dizájnerdrogokról és hasonló remek dolgokról.

2023. ápr. 7. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nem a provokáció volt a célom, csak nem ismerem ezeket az oldalakat, és kíváncsi voltam azok véleményére, akik rendeltek már onnan, hogy változott-e valamit esetleg a szállítás-csomagolás helyzete. Ezek szerint nem. Köszi az infókat.
2023. ápr. 7. 19:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!