Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Milyen szürreális, logikátlan...

Milyen szürreális, logikátlan félelmeid vannak?

Figyelt kérdés

2023. ápr. 29. 21:52
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Volt régebb egy zaklatóm. Félek hogy megtalál. De erre sok esély nincs, hisz a fővárosba lakok, nagyon nem valószínű, hogy valaha véletlenül találkoznánk utcán/tömegközlekedésen - de ha megtörténne, simán tudna úgy követni, hogy nem veszem észre.

Illetve, nem nyilvános semmelyik social média profilom pont miatta, mert kinézem belőle, hogy munkahelyem ácsorogva várna rám nap-estig. Vagy nem merek úgy posztolni, hogy valós idejűleg egy helyszínről nehogy odajöjjön.

Tudom, hogy ez már szinte beteges félelem és tudom, hogy ha követne, zaklatna újból akkor rendőrséghez tudnék fordulni.


De néha azért félelem fog el tőle. Félek ha ismeretlen szám hív vagy bejelölni ismerősöket mert kinézem belőle, hogy egy volt közös ismerünk facebook profilját lekoppintja és úgy kutat le (én meg gyanutlanul visszajelölöm mert másnak hiszem). És sajnos tudom, hogy ő nem felejtett el, erre néha látok jeleket.

2023. ápr. 29. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Kényszerbetegség. Csak a hasamra ütök: ha nem húzom le kétszer a budit, akkor biztosan valami baj fog történni.. nálam teljesen elhatalmasodott az ilyesmi rajtam, valahogy próbálok lejönni róla.....de nem megy......
2023. ápr. 29. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Kissé babonás vagyok, ebből adódóan a 13-as számokat igyekszem elkerülni, ha lehetséges. Ami ennél konkrétabb, az a repülés. Soha nem ültem repülőgépen és nem is fogok. Nem túlzás, hogy betegesen félek a repüléstől, amelyre a különböző légi katasztrófákról szóló dokumentumfilmek még rátesznek egy lapáttal. Tudom, hogy a statisztikák szerint a légi közlekedés az egyik legbiztonságosabb, de én autóban, buszon, vonaton, hajón, stb. érzem magam biztonságban.
2023. ápr. 29. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Régen a régifajta boylerek vörös fénye zavart, pl.: leesik a falról, kiömlik a víz belőle, megráz az áram. Meg a nagy, hangos gépek, hogy felrobbanak a közelemben.

Ma az, hogy nekem nem lehet szavam, nem mondhatom el a véleményemet, így mindenki átgázolhat rajtam.

2023. ápr. 29. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Félek a cápáktól, amiben az a logikátlan, hogy ezt akkor is érzem, ha pl. a Balatonban kicsit beljebb megyek a parttól. Tisztában vagyok vele, hogy ez egy tó és totál hülyeség, de mivel nem látom mi van a vízben, nem látok le az aljára, így kényelmetlenül érzem magam és van bennem egyfajta félelem. Hiába mondom magamban, hogy ez teljesen irreális, az érzés akkor is ott van.
2023. ápr. 29. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Manapság nincsenek. Viszont régen sokáig féltem a bojlerektől (kivéve a sajátunkat). Nem tudok megnevezni egy konkrét okot, vagy tulajdonságot (pl. hogy a mérete, hangja vagy kinézete stb.) ami miatt féltem, de nem mertem bemenni a fürdőszobába egy kézmosásnál több időre pl. vendégségben, sportszállón, vagy bárhol ahol bojler volt és nem a saját fürdőszobánk volt.
2023. ápr. 29. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Félek átmenni nem lámpás zebrán, rendesen szorongok tőle. Eddig még nem ütött el senki de mégis azt érzem hogy életveszélyben vagyok. Nem érzem alaptalannak de mégsem látok senkit magam körül aki ennyire félne, inkább sokan körül se néznek csak lelépnek.
2023. ápr. 29. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Tengerben félek a sötét, szinte már fekete színű víztől, ami ugye nagyon mély, azért sötét, és mindig arra gondolok, hogy úristen milyen lények úszhatnak alattam (vannak ilyen nagyon horror kinézetű mélytengeri halak - pedig tudom, hogy az olyanok biztos sokkal beljebb és mélyebben úszkálnak mint én), meg az is félelmetes, amikor hirtelen hideg helyre úszok, mert ezek szerint ott brutál mély a víz, de egy centivel előbb még langyos volt.
2023. ápr. 29. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Attol felek, hogy az eppen aktualis baratnom felrelep. Sosem csaltak meg, nem volt rossz elmenyem ezzel kapcsolatban. Problemaim vannak az onkepemmel.
2023. ápr. 29. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Metionin ***** válasza:
100%

Teherbe esés. Többféleképpen védekezek, tehát a valós esély nulla és ezt az agyam is tudja. Elvileg.

Elüt egy vonat. Sosem megyek át nem kijelölt helyen, előbbin is csak ha alaposan szétnéztem (akkor is, ha a jelzés szabad). Mégis fosok.

2023. ápr. 29. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!