Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Öngyilkosság megakadályozása...

Öngyilkosság megakadályozása - hősi tett vagy önzőség?

Figyelt kérdés

Szerintetek külső szemlélőként van jogunk befolyásolni egy általunk ismeretlen emberi életút végét?

Egész életünkben azt nevelik belénk, hogy 'az élet maga a legnagyobb érték', sokan ehhez mérten válogatják meg a cselekedeteiket. Azonban mi van, ha valaki annyi szenvedést és lejtmenetet megélt már, hogy számára a saját élete kiontása lenne az egyetlen racionális megoldás? Van-e jogunk az egyén ismerete nélkül döntenünk, hogy önkényesen meghosszabbítjuk a földi létét?



2023. máj. 30. 18:14
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
91%
Mivel az öngyilkosság meg nem akadályozásának a következnénye börtönbüntetést is lehet, ezért normális tett megakadályozni, hogy más öngyilkos legyen.
2023. máj. 30. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 anonim ***** válasza:
86%
Aki mindenképpen biztosra akar menni, az úgy intézi, hogy épp akkor senki nem lesz a közelében és nem lehet segíteni rajta.
2023. máj. 30. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 anonim ***** válasza:
100%
Én inkább abban hiszek, hogy még időben fel kell ismerni, és komolyan venni a jeleket, így már azt megakadályozva, hogy addig a pontig eljusson az illető.
2023. máj. 30. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 anonim ***** válasza:
100%
9 egyrészt nyilván sosem lesz a csóró Magyarországon másrészt kemény halál lehetett az
2023. máj. 30. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 anonim ***** válasza:
91%
Engem megakadályoztak öngyilkosságban, és évekig nem bocsátottam meg érte. Most házas vagyok, kívülről boldog és kiegyensúlyozott életet élek, de még mindig nem gondolom, hogy megérte vagy joguk volt megtenni, mert továbbra sem érzek vágyat életben maradni és azóta sok más kísérletem/ezzel kapcsolatos gondolatom volt, a "lehető legnagyobb boldogság közepette is".
2023. máj. 31. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 anonim ***** válasza:
33%

Először a fő kérdésre válaszolva: egyik sem. Egy természetes emberi reakció, az élet védelmében. Plusz, állampolgári kötelesség is.



Szerintetek külső szemlélőként van jogunk befolyásolni egy általunk ismeretlen emberi életút végét?


"Azonban mi van, ha valaki annyi szenvedést és lejtmenetet megélt már, hogy számára a saját élete kiontása lenne az egyetlen racionális megoldás?"


És miért gondolod, hogy ez a méltó lezárása egy eleve nyomorult életútnak?

Kevés olyan helyzet van, amire nincs megoldás. És mindenki megérdemli, hogy az élegből ne csak a mélységet élje meg. Lehet, hogy csak egy támogató kéz kell ehhez.


"Van-e jogunk az egyén ismerete nélkül döntenünk, hogy önkényesen meghosszabbítjuk a földi létét?"


Nemhogy jogunk, erkölcsi és állampolgári kötelességünk! Ez utóbbinak büntetőjogi vonatkozása is van.

2023. jún. 1. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 anonim ***** válasza:
70%

"Nem kell megakadályozni


Én is az akarok lenni csak nagyon nehéz…"

Miért nehéz? Hiszen azt mondod, nincs más megoldás. Akkor elvileg neked a megváltást jelentené.



Nem akarsz te öngyilkos lenni és ne is akarj! Kevés olyan helyzet van, amire nincs megoldás.


Ja, hogy egyedül nem megy?

Van ilyen, emberből vagyunk és nem tudunk mindig, mindent egymagunk megoldani. Ilyenkor kell segítséget kérni. Nem szégyen.

2023. jún. 1. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 anonim ***** válasza:
72%
#16 Csak azért van benne a törvényben, mert állambácsinak nem éri meg, hogy 25 éven át pumpálja valakibe a pénzt, és egy vasat se lásson belőle viszont. Minél több évet dolgozik, annál többet termel vissza. A bank sem azért keres ha nem fizeted a hitelt, mert aggódnak a jóléted miatt. Ez színtiszta üzlet.
2023. jún. 1. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 anonim ***** válasza:
25%
#18 már ne haragudj, de ez a párhuzam valami iszonyatosan butácska.
2023. jún. 1. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 anonim ***** válasza:
91%
Attól még igaz. Senki ne élje bele magát a hitbe, hogy az államnak fikarcnyit is fontos az élete, és azért van a törvényben, hogy mentsük meg az öngyilkos jelölteket. Ha így lenne, nem egy romhalmaz lenne az egészségügy.
2023. jún. 1. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!