Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A japán kultúra és társadalom...

A japán kultúra és társadalom az egyik legfurcsább (külföldi szemmel nézve) a fejlettnek mondható országok közül?

Figyelt kérdés

2023. jún. 10. 14:42
 1/7 anonim ***** válasza:
86%
Mondhatni igen. Teljesen más világ. Ami a legszimpatikusabb benne, hogy a fejlett modernitásuk ellenére nem hagynak fel a tradíciókkal.
2023. jún. 10. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Kitana. ***** válasza:
96%
Szerintem az a teljesítménykényszer ami náluk van, az furcsa. Elképzelni sem tudom, milyen lehet ott alkalmazottnak lenni, szerintem az ártalmatlanabb szokásokat meg lehetne szokni, de ez nekem nem menne.
2023. jún. 10. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
73%

2. Második világháborúra vezethető vissza. Nagyon sokat tesznek, mint közösség.


Ha a magyarok fele ennyire nem lennének önző emberek mint ők, már máshol tartanánk. :(

2023. jún. 10. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
85%
utálom bennük hogy nem mondják ki egyértelműen a rossz hírt és nemet, hanem körülírják és célozgatnak rá hogy te mondd ki helyettük... tűnjek európai vadembernek, de akkor is jobban szeretem a határozottságot, meg nem akarok gondolatolvasó lenni. a másik hogy még te szégyelld magad, meg elvárás hogy dolgozd magad a halálba, túlórázz orrba-szájba csak mert az ott szokás. ha valakinek kevesebb elég, miért nem lehet elfogadni?! nagy fejlett ország meg megőrzött kultúra de olyan hülye szokásokkal hogy csak a fejed fogod tőle. bújdokolj el minél messzebbre orrot fújni mert te leszel a legnagyobb paraszt ha társaságban teszed, elvárt kötelező ajándékozások stb. igen, számomra az egyik legfurcsább
2023. jún. 10. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
80%
Egy neofeudalista ázsiai ország, ahol az egyént durván alárendelik a közösségnek, nekem elviselhetetlen volna, konfliktusba kerülnék az ottani lakosokkal.
2023. jún. 10. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
8%
Nekem az furcsa benne, hogy mennyire normalizált ott a kiskorú lányokra nyáladzás, sőt még az igazán pici kislányok szexualizációja is. Konkrétan megvehetsz egy párnát amin egy 2-3 évesnek kinéző gyerekről van egy intim rajz, kiverheted rá, és az ég egy adta világon senkinek nem lesz vele semmi baja. Nekem ezt képtelen bevenni a gyomrom.
2023. jún. 10. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
44%

6. Szerintem Amerikára gondolsz, ott eléggé durva dolgok vannak.


Az anime nem az, anime karakterek általában nem gyerekeknek szólnak! Ezt gondold át újra..

2023. jún. 10. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!