Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogyan éljek külföldön egyedül...

Hogyan éljek külföldön egyedül hogy ne legyek áldozat tipus?

Figyelt kérdés

Mindig az van mikor kimentem külföldre hogy ha épp nem jött össze 2 munka között valami, mindig mások segitenek, mindig ilyen alapon vannak kapcsolatrendszereim kint, mert ott sem rokonom sem családom szülők vagy barátom senki nincs, igy mindig ismerkedem idegenekkel, és egy árva szinten vagyok valójában egyedül.

Pl.kimegyek dolgozni aztán nem jön ossze, keresni kell másikat es közte hol élek akkor,nvagy hogy fizetem ki az albit?

Meg ezen kívül is lehet bármi pl amikor hó végén rosszul állok kajára sincs, vagy bejárni sincs lé a munkahelyre.

Vagy ha ezek nem is, de ha lelki bánatom van magányos vagyok is, szükségem van valaki(k)re, meg esetleg eljárni is valahova valakikkel.

Ha kapcsolatom lesz mindig én vagyok akinek fontosabb a másik, kötödik, a barátomon túl azok haverjaihoz családjához is, hogy végre tartozom valakihez valakikhez és nem elveszettként kell élnem. Es vannak akik bajban segítenek.

Kb úgy nézek ki külföldön, mint vmi mérgezett egér, aki kötödik szalad fűhöz fához, én várom már szinte pánikban ha valakinek írok mikor ír vissza.

Olyan is volt, hogy egyik munkahelyről átmentem másikra de az nem jött be, igy visszamentem az előző helyre, de addig pár napot lennem kellett valahol es a a barátommal akkor volt mosolyszünet is, így egy ismerősöm fogadott csak, különben tényleg nem tudom akkor hol aludtam volna mig kezdhetem a másik munkát (ahol szállás is van) A barátom meg kb 3 nap múlva jelentkezett csak.

Mindig én vagyok a függő szerencsétlen áldozat.

Most itthon vagyok diplomával napi 8ban alig élek meg. Elegem van ebből. Normális albérletem sincs,,csak egy olcsó, rossz környéken, ahol nem tudok élni. Boldogtalan vagyok. Es anyagilag sem haladok itthon.

Vissza a akarok menni, de nem akarok áldozat gyenge menekülős aggódós lenni, de ott kint tenyleg senkim sincs, csak ilyen ismik, akikre talán pár napokra számithatnék, de az is kérdéses.



#külföld egyedül
2023. júl. 2. 12:15
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
szakenber tudna szerintem segíteni. Kiforratlan vagy. Már tudod mi zavar, de azt még nem, hogy mit szeretsz.
2023. júl. 2. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:

Nem vagyok kiforratlan. Dolozni akarok gyűjteni, lakást venni. Ez a cél. Itthon ez nem megy sok évem elment úgy, hogy még önerő se jött össze lakásra. De még kocsit sem tudok fenntartani. Elegem lett.

Külfölddel meg csak az a bajom amit írtam hogy senkim nincs kint.

Itthon ha bármi krack beütne fel tudok hívni egy pár rokont vagy valami.

2023. júl. 2. 12:39
 3/22 anonim ***** válasza:
81%
a probléma felismerése az első lépés a megoldás útján. Ha tudni fogod mit szeretnél, akkor tudni fogod a megoldást is. Az, hogy pénzt szeretnél az nem cél. A cél az, hogy olyan munkád legyen, amit szeretsz és jól fizet. Erre figyelj. A pénz ha önmagában cél, akkor nagyon nehézzé teszi az életet, mert nem tudod, hogy mit kell érte tenni.
2023. júl. 2. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:

Nincs a munkahelyekkel bajom. Nincs ilyen hogy szeretem nem szeretem. Lelkiismerettel becsülettel dolgozom fizetésért.

Kint olyanok miatt kell váltani ha pl volt olyan helyem ahol visszatartották a fizetést, inkorrektek, vagy ahol kevesebbet kerestem mint az előző helyen, vagy kiderült hogy átverés (azóta nem foglalkozom magyarokkal akik tudnak munkát kint, csak kizárolag külföldi cégekkel veszek fel kapcsolatot), vagy volt ahol azert kellett valtanom mert a kulfoldi munkaerőközvetítőm folyamatosan ki akart velem kezdeni igy néztem más helyet nélküle!


Nem arrol van szó hogy én nem tudom mit akarnék és rohangálnék ész nélkül.

2023. júl. 2. 12:47
 5/22 anonim ***** válasza:
93%

Én már felnőttem.

Ezért tisztában vagyok vele, hogy adódhatnak problémák és azt nekem kell megoldanom. Szép is lenne, ha létem attól függne, hogy hova tudok, vagy be tudok e kéredzkedni valakik nyakára, vagy ad e valaki hónap végén enni!...és mindezt állítólag diplomásként...

Természetesen a megoldás, hogy tartalékot képezek és a legrosszabb esetben elmegyek egy olcsó panzióba arra a pár napra. Enni sem lehet gond.

Ha te kint is ilyen nyomorogva, szalmaszálon lógva élsz, akkor mi a fenének mész ki? Szarul itt is élhetsz, ha többre nem vagy képes és itthon előszedheted a jól megszokott "mankóidat", akik életben tartanak!

2023. júl. 2. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:

A kezdet csak a nehéz. Most is miből képeznék tartalékot? Pont azért mennék ki mert semmire nem elég a fizetesem.

Es milkioan meg mamahotelben élnek annyira életkeptelenek, ne nekem mondd már ezt hogy diplomás létemrre hülye vagyok mert másoktól függök.

Nálam csak megesik pl hogy ismerőshöz kellett mennem pár napra, mások meg a szuleik nyakán élnek éveken is át.

2023. júl. 2. 12:52
 7/22 anonim ***** válasza:
100%
Nem való mindenkinek a külföld, ezek szerint neked sem. Keress inkább itthon egy jó állást a diplomádhoz. Többre fogsz jutni vele.
2023. júl. 2. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
Neked biztos nem akinek ötlete sincs. Azert irtam kérdést hogyan kerülhetném azt el hogy egy árva szerepben legyek kint. Olyanoktol várok választ akiknek van ötlete es nem olyanoktol akik nem tudnak semmit mert életkéotelenek is lennének kint.
2023. júl. 2. 12:56
 9/22 anonim ***** válasza:
100%
2 ilyen bnom volt akinek segitettem kijonni lakhatas auto munka biztositva volt de nem volt eleg soha semmi. Es persze en voltam a hibas erte megcsaltak tovabb roppentek. Szoval ez a fele se fenekig tejfel pedig csak egy szereto bnore vagytam akivel elhetek es egymas tamaszai lehetnenk. Roviden menj ki egy helyre ahol a ceg intez mindent lakhatas fix munka es maradj ott sporolj eleg penzt arra amire akarsz ugy h kozben nem fuggsz be senkit es magad ura vagy. Aztan ha van alapod keress jobb munka jobb albit stb lepesrol lepesre menj elore. Kozben ismerkedj persze de ne hagyd magad alarendelt helyzetbe kerulni mindig legyen egy b terved menekulni.
2023. júl. 2. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
85%

Bocs, de egyelőre te tűnsz életképtelennek...


Na jó, akkor válasz a kérdésedre. Azért vagy áldozat, mert hónapról hónapra élsz. Semmi tartalékod nincs arra az esetre, ha egy hónapig munka nélkül maradsz. Ezen kell változtatni. Gyűjts magadnak tartalékot, hogy ne kerülj ilyen helyzetbe. Ha nem fogsz másokra szorulni minden nehezebb helyzetben, akkor senki nem fog áldozatnak tartani téged.

2023. júl. 2. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!