Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogyan éljek külföldön egyedül...

Hogyan éljek külföldön egyedül hogy ne legyek áldozat tipus?

Figyelt kérdés

Mindig az van mikor kimentem külföldre hogy ha épp nem jött össze 2 munka között valami, mindig mások segitenek, mindig ilyen alapon vannak kapcsolatrendszereim kint, mert ott sem rokonom sem családom szülők vagy barátom senki nincs, igy mindig ismerkedem idegenekkel, és egy árva szinten vagyok valójában egyedül.

Pl.kimegyek dolgozni aztán nem jön ossze, keresni kell másikat es közte hol élek akkor,nvagy hogy fizetem ki az albit?

Meg ezen kívül is lehet bármi pl amikor hó végén rosszul állok kajára sincs, vagy bejárni sincs lé a munkahelyre.

Vagy ha ezek nem is, de ha lelki bánatom van magányos vagyok is, szükségem van valaki(k)re, meg esetleg eljárni is valahova valakikkel.

Ha kapcsolatom lesz mindig én vagyok akinek fontosabb a másik, kötödik, a barátomon túl azok haverjaihoz családjához is, hogy végre tartozom valakihez valakikhez és nem elveszettként kell élnem. Es vannak akik bajban segítenek.

Kb úgy nézek ki külföldön, mint vmi mérgezett egér, aki kötödik szalad fűhöz fához, én várom már szinte pánikban ha valakinek írok mikor ír vissza.

Olyan is volt, hogy egyik munkahelyről átmentem másikra de az nem jött be, igy visszamentem az előző helyre, de addig pár napot lennem kellett valahol es a a barátommal akkor volt mosolyszünet is, így egy ismerősöm fogadott csak, különben tényleg nem tudom akkor hol aludtam volna mig kezdhetem a másik munkát (ahol szállás is van) A barátom meg kb 3 nap múlva jelentkezett csak.

Mindig én vagyok a függő szerencsétlen áldozat.

Most itthon vagyok diplomával napi 8ban alig élek meg. Elegem van ebből. Normális albérletem sincs,,csak egy olcsó, rossz környéken, ahol nem tudok élni. Boldogtalan vagyok. Es anyagilag sem haladok itthon.

Vissza a akarok menni, de nem akarok áldozat gyenge menekülős aggódós lenni, de ott kint tenyleg senkim sincs, csak ilyen ismik, akikre talán pár napokra számithatnék, de az is kérdéses.



#külföld egyedül
2023. júl. 2. 12:15
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:

Szegény Kérdező 😢😢

Nálam pont fordítva van a helyzet.

Én akkor kerülök pánikba,ha Magyarországon van dolgom.

Tízévente egyszer az útlevél dolgában, meg majd most,mert le akarok mondani a magyar állampolgárságomról.

Már látom, hogy hol ebbe kötnek bele,hol abba. Már volt pár próbaköröm.

Nemhogy örülnének, hogy megszabadulhatnak tőlem.

Én aztán abszolút nem pörgetem a magyar GDP-t 🤣🤣.

2023. szept. 21. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok.

Nekem már az totál érthetetlen, hogy hogy az istenbe nem tudsz sehol megmaradni kedves Kérdező.

Ugrálsz összevissza.

Az biztos, hogy ilyen türelmetlen stílussal sehol nem fogsz lenyugodni.

Lehet akár ötven diplomád is.


Nekem speciel egy sincs, mégis stabil munkahelyem van több, mint 13 éve ugyanannál a cégnél Ausztriában.

Az évek alatt feltornáztam magam műszakvezetői pozícióba.


Szedd össze magad és ne pánikolj mindenen.

Ha külföldön akarsz boldogulni,ne magyarok által akarj munkát,szállást találni.

Mivel van diplomád,arra következtetek, hogy valami idegen nyelvet csak beszélsz annyira, hogy boldogulj egyedül is.


48N

2023. szept. 21. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!