Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Kik hajlamosabbak az alváspara...

Kik hajlamosabbak az alvásparalízisre? Bárkinél előjöhet?

Figyelt kérdés

Nekem még eddig szerencsére nem volt, de nem is szeretném megtapasztalni 😬

Akinek volt, mit élt át közben?


2023. júl. 8. 20:07
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Kijöhet bárkinél persze, az emberek többségénél hosszantartó stressz alatt előjöhet. Különösen azoknál akik háton alszanak, nekik nagyobb esélyük van rá.

Nálam néha előjön az alvásparalízis, eddig kivétel nélkül akkor ha az éjszakai forgolódás miatt a hátamra fordultam, egy nagyon stresszes időszak alatt.

Nálam teljesen kimaradnak a hallucinációk közben, lényegében magamnál vagyok, csak éppen teljesen le vagyok bénulva. A tudatállapotom nem egyenlő azzal mint amikor ébren vagyok, sokkal tompább és ködösebb. Elég félelmetes tud egyébként lenni hogy meg szeretnél mozdulni vagy szólni valakinek, de nem tudsz.

Az ujjaim az egyetlen testrészem amit mozgatni tudok közben nagy nehezen, ha pár centit is sikerül elmozdítanom akkor felkelek, így szoktam kijönni belőle. A tudatállapotom is kitisztul egy csettintés alatt ha sikerül felébrednem, érdekes élmény. Azután mindig várok egy jó 5 percet mielőtt visszafeküdnék aludni, ha rögtön utána próbálnék akkor ismét visszacsúsznék az alvásparalízisbe.

De én még szerencsésnek mondhatom magam így is, sok embernél társul az alvásparalízishez nehézlégzés vagy hallucinációk is.

2023. júl. 8. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!