Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Manapság a férfiak vagy a nők...

Manapság a férfiak vagy a nők vannak inkább hátrányban az életben?

Figyelt kérdés

Nemrég néztem meg a Barbie filmet a moziban


FIGYELEM: aki nem látta, és szándékozik megnézni, az NE olvasson tovább, mert SPOILER következik.


Laza kis film, de azért valamivel több, mint aminek látszik. Bár nehéz értelmezni, de az bizonyos, hogy társadalomkritika is van benne. Mivel az egy csajos film (a rendező is nő), ezért értelemszerűen a hétköznapi nők hátrányos helyzete van benne kiemelten részletezve. Ez látszik, amikor az egyik női szereplő részletezi, hogy milyen nehéz manapság nőnek lenni.


Van azonban a filmben egy jelenet, amely úgy tűnik, hogy a férfiak helyzetére is rámutat.

Idézem az egyik filmkritikai cikket:


"A kor kritikája egyértelműen kihallatszik a filmből, amikor Ken fejébe veszi, hogy dolgozni akar, mint a többi férfi, és ezt a szándékát jelzi egy másik férfinak, de ő elutasítja. A párbeszéd így hangzik:


– Dolgozhatok nálatok?

– Sajnos nem lehet.

– De nem elég, hogy férfi vagyok?

– Ez mostanában hátrányt jelent."


Forrás: [link]


Elgondolkodtató, hogy vajon manapság férfinak vagy nőnek nehezebb-e lenni. Feltehetően mindkét nem hajlik arra, hogy önmaga életét tartsa nehezebbnek, de mi lehet az igazság?


2023. júl. 31. 12:21
 1/8 A kérdező kommentje:
+ egy kis kiegészítés: ha jól emlékszem, Kent azért utasítják el, mert nincs meg a megfelelő tudása, képesítése. Feltehetően ezután kérdez rá, hogy "De nem elég, hogy férfi vagyok?".
2023. júl. 31. 12:30
 2/8 Laylah ***** válasza:
29%

Azért a kérdésben ("nem elég, hogy férfi vagyok?") lévő feltételezés, hogy pusztán azért, mert valaki férfinak született, előjogai vannak az élet legtöbb területén, valóban hátrány. Ne kapjon senki meg egy munkát, csak azért, mert férfi, ha van egy azonos szintet nyújtani tudó női jelentkező is (és ő se kapja meg csak azért, mert nő!). Persze, értem, hogy szó szerint értelmezve azt mondja, hogy férfinak lenni hátrány, de nem tudtam ezt nem észrevenni.

Mindkét nemnek megvannak a saját problémái, a férfiak a párkapcsolatokban, a nők a munkahelyeken érzik magukat elnyomva. Ugyanakkor azt kell mondanom, hogy nőnek lenni sokkal nehezebb és kockázatosabb. Nem csupán a nemi erőszak miatt, de pl. továbbra is bele lehet halni egy szülésbe, otthon kell maradni x ideig a gyerekkel, kiszolgáltatva, onnan aztán jó esetben vissza tud menni dolgozni valami langyi pozícióba, és jó esetben nem lép le a kedves apuka mellőle.

2023. júl. 31. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
27%
Férfiak. A nőknek arany életük van, ha legalább átlagosan kinéznek. A csúnya nőknek lehet rosszabb, de nekik is jobb az életük, mint egy átlag pasinak.
2023. júl. 31. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
76%

Férfinek.

Tőled elvehetik a házad,nem fordítva.

Te láthatod hetente hétvégén egyszer a gyereked.

Ebbe bele döglene egy nő.

Te dolgozz meg mindenért,semmi sem a tiéd.

Keres többet,dolgozz többet,légy golyóálló.

Ha a csillagos égig mész,és kibuksz,akkor egy lusta,gyenge szutyok vagy.

Sokkal több emberrel kell versenyezni,hogy valaki legyél az egy millióból.

2023. júl. 31. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Átlagos férfinek a legrosszabb az összes közül,akkor is ha normális,igényes.
2023. júl. 31. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

"Ne kapjon senki meg egy munkát, csak azért, mert férfi, ha van egy azonos szintet nyújtani tudó női jelentkező is (és ő se kapja meg csak azért, mert nő!)"


Most eszembe jut, amikor csak azért nem kaptam meg egy munkát, sőt, ha jól emlékszem, többször is előfordult, mert férfi vagyok. Pékségbe akartam jelentkezni, de nőket kerestek. Mekkora hülyeség már ez, most nem mindegy, hogy a kakaós csigát egy pasi vagy egy nő adja ki? Vagy talán a tulajdonosnak az az elborult elmélete van, hogy a kakaós csigát majd jobban veszik, ha egy nő adja ki?

Nevetséges.

2023. júl. 31. 14:21
 7/8 anonim ***** válasza:
2023. júl. 31. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Teljesen egyértelmű, hogy mindig a férfiak vannak hátrányban.

Mert pl. hiába okosabb 10 x egy nőnél, ha a "női kvóta" miatt kizárólag a neme miatt a nőt veszik fel.

2023. júl. 31. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!