Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért utálják az emberek...

Miért utálják az emberek nyáron a meleget?

Figyelt kérdés
Meg vagyok döbbenve, mennyi ember ujjong nyáron, amikor 20 fok sincs nappal, rengeteget esik. És szabályosan dühösek, ha vki meg meri említeni, hogy lehetne nyáron melegebb. Félreértés ne essék, nem a 40 fokra kell asszociálni, de miért lett „divat” már az évszakhoz képest jóval hűvösebbnek, borúsabbnak, csapadékosabbnak is örülni?

2023. aug. 9. 13:07
1 2 3 4 5
 11/46 anonim ***** válasza:
62%
Semmi bajom a meleggel a vízparton, de a mindennapokban kényelmetlen és nem szeretek izzadni. Én nagyon örülök neki, hogy nincs 30 fok se.. persze tudom, a jővő héten lesz, de legalább most nincs.
2023. aug. 9. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/46 anonim ***** válasza:
28%

#10

Idén pl pont angliai klíma van idehaza is. A tél enyhe volt, a nyár meg hideg.

2023. aug. 9. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/46 anonim ***** válasza:
81%
Mert 2010től május közepétől hirtelen berobban nyitásként a 30 fok és oktober is meleg 25-28 fok is lehet . Leég a termés nincs levegő bármikor lehet vihar ami órakig esik hol jéggel hol meleg esővel. Hajnalok rikán hülnek le 20-24 cfok reggelre és 9kor perzsel a nap .Sok légy rovar szúnyog darázs invázió,jellegtelen ízetlen drága koraérett termés . Melósok térzenélnek részegen balhéznak kertiparikon estétől hajalig , grillgyújtóznak, leégetnek mezőket nyaralókat . A fák kidöglenek a szárazságtól vagy a lezúduló esőtől.Folyamatos emelkedő hőmérseklet es frontok miatt kinlódás alváskimaradás . Ellenben nincs tél durva hideg még a hegyekben sem, akkor tea káve mozgás plusz réteg besegít elviselhetővé teszi .Aki mindezt ezt élvezi a sivatagbavaló városi proli.
2023. aug. 9. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/46 anonim ***** válasza:
4%
12# Mert vége a nyárnak ? Mert 5 napja nem suttyók kivánságai szerint zajlik ? Angliában 30-35 cfok mikor volt tartósan és aszály ? Földrajz környezetismeret bepótolandó.
2023. aug. 9. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/46 anonim ***** válasza:
4%

#15

Igen, lassan vége a nyárnak, nézd meg a naptárat.

Milyen 5 napja? :D 3 hete fixen 20 fok alatt van, előtte mondjuk volt egy hét meleg, oké fogjuk rá, akkor volt nyár.


Amúgy megnéztem, és valóban nem volt igazam, jelenleg pl Londonban melegebb van mint itthon, szóval tényleg nem angliai idő van, hanem annál hidegebb.

2023. aug. 9. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/46 anonim ***** válasza:
32%

Strandolni nem lehet 20 fokban, minden mást igen.


Lehet sétálni egy szép városban, parkban, kiállításokat nézni, túrázni, egész napos bicajtúrákat csinálni. Mindent, ami nem az élménygazdag, mozgalmas, "kimaxolt" utazáshoz kell.



Ha télen max fűtés 21 fok nappal, 18 fok éjjel, napi 2 óra szabadban lét, rendszeres sport a szabadban, napi 2-3, sok ember esetén óránként egy teljes átszellőztetés zárt térben, mindjárt nem lenne ennyi durván fázós ember.

2023. aug. 9. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/46 anonim ***** válasza:
82%

Nekem is a 25, legfeljebb 30 fok a komfortos. Télen meg.. Hát én utálok fázni, utálom, ha melegem van, de ez nem tél. Sem hó, sem rendes fagy. Ki nem pusztuló betegségek. El van ez bszva.

33 vagyok, azért annyira talán nem őskövület. De ki korcsolyáztunk fedetlen pályán, és volt hó. Sőt. Hószünet. Hogy nekem derékig, meg még magasabbra ért a hó. És szánkóztunk, meg építettünk bele, meg mentünk túrázni, és ettük a csipkét. Az jó volt. Most meg nincs. Mert sár van csak. Nyáron meg olyan 50 fok, hogy nincs labda, nincs tollas, a strandon rosszul leszel, de a darázs amúgy is elkerget, a szúnyog meg megesz.

2023. aug. 9. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/46 anonim ***** válasza:
39%

#16

Nyaraláson mondjuk pont strandolni akartunk volna. Városnézéshez, túrázáshoz meg sok sikert a villámárvízben, viharban, kidőlt fák között, felhőszakadásban.

Nem vagyok fázós, télen 18 fokra fűtünk nappal, és szívesen vagyok kint is megfelelő öltözetben, de a nyár az bizony legyen nyár, ne novemberi idő.... és pláne nem jó hogy ekkora károkat okoz.

2023. aug. 9. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/46 A kérdező kommentje:

2-es: Nem, de írtam is, hogy nem extrém magas hőfokokra gondolok.

3-as: Az idei nyár nem volt vmi meleg, csak rövidebb periódusok voltak. És csapadék is több volt a szükségesnél. Mégis sokan örülnek még az esőnek is, ezt nem tudom felfogni. De 25-30 fokot, esetleg 32-t már nem lehet kívánni, mert akkor beteg vagy, aki húzzon Afrikába. Meg vannak ugye a szívbeteges érvek, holott a szívbetegeknek a nagy hőingadozás sem tesz jót (tehát meleg után a drasztikus lehűlés), ahogy pl. a frontérzékenyeknek sem. Ezen kívül is vannak betegségek, amik mondjuk nem a melegben, hanem épp a hidegben vagy a csapadékos időben rosszabbak.

Én fázós vagyok, de a magam részéről annak örülnék, ha lennének még jól elkülöníthető évszakok. Extrém hőfokok, helyzetek nem, de télen mondjuk 0 fok, időnként havazás is, nyáron 30 körül, a tavasz langyos, ősz lehet borongósabb, hűvösebb, de nem házakat elmosó csapadékkal. Bármennyire is kényelmes, hogy az utóbbi években nem kell karácsonykor téli kabát még a fázósaknak sem, mert min. 15 fok van, nem egészséges, nem normális. És ezért nem értem, hogy ezt a nyárra miért nem lehet vonatkoztatni, hogy ott viszont rohadt kevés a 15.

Én senkit nem pontoztam le. Annak viszont örülök, hogy akadnak, akik értik a kérdést, és hogy nem a nyárimádatról meg a 40 fokról van szó.

2023. aug. 9. 14:13
 20/46 anonim ***** válasza:
82%

"a magam részéről annak örülnék, ha lennének még jól elkülöníthető évszakok"


Dettó ugyanez. Én pl. azt akarom, hogy télen legyen hideg, fagy, hó, nyáron meg legyen meleg, strandidő, napsütés. Emiatt felváltva zavarnának szibériába meg afrikába, pedig én csak a földrajzi helyzetünknek megfelelő időjárást szeretnék. :DD

2023. aug. 9. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!